آنچه باید در مورد اقتصاد نیوزلند بدانید

هیئت مدیره RBNZ موضع تهاجمی خود را در اطلاعیه پس از نشست خود که در 5 آوریل منتشر شد، به وضوح بیان کرد و خاطرنشان کرد: «در موازنه، داده های اخیر، از جمله کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دسامبر 2022، نشان می دهد که سطح فعالیت اقتصادی کمتر از در بیانیه فوریه فرض شده است. اعضای کمیته مشاهده کردند که تورم با این وجود هنوز بسیار بالا و پایدار است و اشتغال فراتر از حداکثر سطح پایدار است. کمیته موافقت کرد که باید به افزایش نرخ رسمی نقدی (OCR) ادامه دهد تا تورم به هدف 1-3 درصد برگردد و وظایف خود را انجام دهد.

تجارت دلار نیوزلند و مدیریت ریسک

در مورد اقتصاد نیوزلند چه چیزی باید بدانید؟

اما مهم است که بدانید استرالیا بزرگترین شریک تجاری نیوزلند نیست. بیشتر تجارت نیوزلند با چین است. در واقع نیوزلند هر سال 20 درصد کالاهای خود را به چین ارسال می کند و چین منبع 17 درصد واردات آن است.

برخی از آمار در مورد اقتصاد نیوزلند

مطابق با داده های ارائه شده توسط بانک جهانی، اقتصاد نیوزلند از نظر تولید ناخالص داخلی اسمی (GDP) چهل و نهمین اقتصاد بزرگ جهان است. نظرسنجی انجام شده توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) اشاره کرد که بدهی دولت نیوزلند 52.8 درصد از تولید ناخالص داخلی ملی است. آخرین تصویر اقتصادی نیوزلند منتشر شده توسط OECD نشان می دهد که پیش بینی می شود رشد تولید ناخالص داخلی واقعی به 1.0 درصد در سال 2023 و 1.2 درصد در سال 2024 کاهش یابد.

RBNZ تهاجمی ترین سیاست سختگیرانه خود را از سال 1999، زمانی که نرخ رسمی نقدی (OCR) معرفی شد، انجام داده است و از اکتبر 2021 به 5.25 درصد افزایش یافته است. آخرین افزایش 50 واحدی نرخ بهره اکثر تحلیلگران بازار را شگفت زده کرد که گفته بودند بانک مرکزی نیوزلند حتی می تواند سیاست انقباض پولی خود را به دلیل شرایط بد آب و هوا که مشکلاتی را در ماه مارس ایجاد کرد، متوقف کند. لازم به ذکر است که هیچ یک از اقتصاددانانی که چند روز قبل از نشست RBNZ در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، افزایش نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه پیش بینی نکرده بودند.

استرالیا به نیوزلند نزدیک است و این امر تجارت دو کشور را آسان می کند. بیش از 16 درصد از محصولات فروخته شده توسط نیوزلند هر سال به استرالیا می رود و 13 درصد از واردات آن از استرالیا است.

مدیریت ریسک برای هر معامله گر، به ویژه برای تازه کارها، صرف نظر از ابزارهای معامله شده، ضروری است. اگر به تازگی تجارت را شروع کرده اید، ممکن است در معرض ضرر مالی قرار بگیرید زیرا احتمالاً تجربه لازم برای تصمیم گیری صحیح و آگاهانه را ندارید. استفاده از تکنیک های مدیریت ریسک می تواند به شما کمک کند تا به یک معامله گر بهتر تبدیل شوید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید. دستورات توقف ضرر و سایر ابزارهای معاملاتی مدیریت ریسک را می توان برای کاهش مواجهه با ضرر استفاده کرد. این به شما این امکان را می دهد که هنگام ایجاد تغییرات در برنامه معاملاتی خود، آرام باشید و به وضوح فکر کنید.

جفت ارزهای دلار نیوزیلند مانند NZD/USD، NZD/GBP یا حتی AUD/NZD موضوعات مکرر مقالات اخبار مالی هستند. در دنیای تجارت، دلار نیوزیلند ارزی است که به دلیل ارتباط نزدیک با تجارت کالا و به دلیل همبستگی اقتصاد این کشور با استرالیا و چین، توجه ها را به خود جلب می کند.

اگر به تازگی شروع به کشف دنیای تجارت کرده اید، جفت ارز مبتنی بر دلار نیوزلند ممکن است برخی از گزینه های ارائه شده توسط کارگزار شما باشد. تجارت جفت ارز به شما این فرصت را می دهد تا چیزهایی در مورد ارزهایی که ممکن است قبلاً هرگز در مورد آنها نشنیده باشید بیاموزید. دلار نیوزلند ممکن است به اندازه دلار آمریکا، پوند انگلیس یا یورو محبوبیت نداشته باشد، اما یکی از ارزهای مورد معامله در جهان است. به عنوان بانک رزرو نیوزلند (RBNZ) در حال تشدید سیاست پولی خود است، خوب است نکاتی را در مورد اقتصاد نیوزلند یاد بگیریم.

در وبینارهای زنده برگزار شده توسط کارشناسان تجارت ما هماهنگ شوید

عضویت رایگان

هدف این وبلاگ این است که اطلاعات ارزشمندی در مورد دلار نیوزلند، اقتصاد و چشم انداز این کشور به شما ارائه دهد.

دلار نیوزلند توسط بسیاری از معامله گران “کیوی” نامیده می شود و برخی گزارش ها نشان می دهد که دهمین ارز پرمعامله در جهان است. واحد پول نیوزلند نیز در برخی از جزایر اقیانوس آرام مانند جزایر کوک، جزایر پیتکرن و غیره استفاده می شود.

آیا تجارت در اخبار اقتصاد کلان برای شما جالب است؟ بیاموزید که چگونه این رویکرد با وبینارهای رایگان ما کار می کند. با معامله گران خبره ملاقات و تعامل داشته باشید. جلسات معاملاتی زنده را تماشا کنید و یاد بگیرید.

وبینارهای تجاری رایگان

در اواسط آوریل، وزیر دارایی نیوزلند، گرانت رابرتسون، به خبرنگاران CNBC گفت که این کشور ممکن است دچار رکود شود، اما این رکود سطحی خواهد بود و در عین حال تاکید کرد که کشور اقیانوسیه دارای اقتصاد قوی و انعطاف‌پذیر است.

این مطالب حاوی توصیه‌های سرمایه‌گذاری، توصیه‌های سرمایه‌گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هرگونه معامله در ابزارهای مالی نیست و نباید تفسیر شود. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که خطرات را درک می کنید.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/new-zealand-economy-what-to-knowآخرین گزارش صندوق بین المللی پول (IMF) پیش بینی چشم انداز اقتصاد جهانی رشد تولید ناخالص داخلی نیوزیلند 1.1 درصد در سال 2023 و 0.8 درصد در سال 2024. لازم به ذکر است که اقتصاد نیوزلند در سال 2022 رشد 2.4 درصدی داشته است.

RBNZ سیاست های پولی را سخت تر می کند

آمار نیوزلند گزارش تورم سه ماهه اول سال 2023 نشان دهنده یک شگفتی نزولی است که 1.2 درصد به صورت سه ماهه و 6.7 درصد در سال به سال افزایش یافته است که بسیار کمتر از اجماع 1.5 درصد و برآورد RBNZ از 1.8 درصد است.

RBNZ اولین اسکناس ها را در سال 1934 منتشر کرد. وظیفه دوگانه RBNZ دستیابی و حفظ ثبات در سطح عمومی قیمت ها در میان مدت و در عین حال حمایت از حداکثر اشتغال پایدار است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج