آنچه معامله گران فارکس برای این فصل درآمد باید به آن توجه کنند

سیاست پولی احتمالاً حداقل تحت تأثیر برخی از گزارش‌های منتشر شده در روزهای آینده قرار خواهد گرفت. فراموش نکنیم که پس از اینکه چندین بانک منطقه ای به دلیل افزایش نرخ بهره مجبور به ورشکستگی شدند، فدرال رزرو مجبور شد برای تقویت سیستم بانکی در ایالات متحده تلاش کند. تغییر بزرگ در QT در آن زمان بازارهای ارز را تکان داد. پیامدهای آن در گزارش های بانکی آینده گزارش خواهد شد.

آنچه انتظار می رود

بانک ها احتمالاً بار دیگر کانون توجه بازارها خواهند بود، زیرا آنها بیشترین حساسیت را نسبت به افزایش نرخ بهره دارند. در حالی که این معمولاً به معنای سود بیشتر برای بانک ها است، چیزی که معامله گران فارکس ممکن است بیشتر به آن علاقه مند باشند، ایجاد وام و سپرده است. از آنجایی که شرایط اعتباری سخت تر می شود و ممکن است اقتصاد در آستانه رکود باشد، معمولاً میزان وام های داده شده خشک می شود. نرخ بهره بالا و افزایش نظارت، هزینه وام گرفتن پول را افزایش می دهد. یعنی مردم کمتر خرج می کنند، سرعت پول کاهش می یابد و نقدینگی کمتری وجود دارد. همه اینها به کندی اقتصاد کمک می کند.

بخش های اصلی

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/07/what-forex-traders-need-to-look-out-for-this-earnings-season

از سوی دیگر، اگر اقتصاد به احتمال زیاد از رکود فرار کند، سایر بخش‌ها سود خواهند دید. مخارج خرده‌فروشی افزایش مستمری را نشان خواهد داد، زیرا خرده‌فروشان بزرگی مانند Walmart، Carrefour، Tesco و غیره افزایش سود و کاهش موجودی‌ها را گزارش کرده‌اند. در صورتی که مردم نسبت به امور مالی شخصی خود اطمینان داشته باشند، هزینه های اختیاری افزایش می یابد، که می تواند در فروش بلیط هواپیما مشاهده شود.

علی بابا به دلیل حضور عمده اش در چین، به عنوان زنگ خطری برای اقتصاد چین تلقی می شود. اگر درآمدهای آن ضعیف باشد، می تواند منجر به نگرانی در مورد دومین اقتصاد بزرگ جهان شود و قیمت کالاها را کاهش دهد. آرامکو عربستان سعودی نه تنها بزرگ‌ترین شرکت جهان است، بلکه می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد چگونگی قیمت‌های نفت خام در آینده ارائه دهد که بر دلار کانادا تأثیر می‌گذارد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد CAD با Orbex آزمایش کنید

در نهایت، برخی از نام‌های کلیدی وجود دارند که ظرفیت تغییر احساسات بازار را دارند که مستقیماً بر فارکس تأثیر می‌گذارد. این شامل شرکت هایی مانند FedEx می شود که یک شرکت لجستیکی بزرگ است. اگر گزارش کندی در ارسال بسته ها را گزارش کند، بازارها آن را به عنوان کاهش تقاضای مصرف کننده تفسیر می کنند و به سمت پناهگاه های امن حرکت می کنند. والمارت به همین دلیل در دسته مشابهی قرار دارد.

یکی از عناصر کلیدی که باید روی آن تمرکز کرد، تاثیر بر قیمت ها است. تاکنون، بسیاری از شرکت ها افزایش فروش را گزارش کرده اند – اما حجم واقعی کاهش یافته است. یعنی بهبود سودی که شرکت ها مشاهده می کنند به دلیل تورم بالاتر است و افزایش واقعی ارزش نیست. مصرف کنندگان کمتر خرید می کنند – فقط برای آن پول بیشتری می پردازند. معکوس شدن این روند می‌تواند به متقاعد کردن معامله‌گران و بانک‌های مرکزی کمک کند که تورم در نهایت در حال کاهش است و پایین خواهد ماند. این می تواند پیش بینی افزایش نرخ بهره باشد.

بازیکنان بزرگ

فصل درآمد به طور غیر رسمی با انتشار بانک های بزرگ در ایالات متحده آغاز می شود. اروپا شاهد افزایش گزارشات شرکتی خود در هفته پس از آن است. ژاپن احتمالاً امسال پس از مذاکرات افزایش دستمزد و رشد تولید ناخالص داخلی مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت. شرکت های ژاپنی معمولا در اواخر ماه گزارش می دهند. در طی حدود چهار هفته، بازارها به‌روزرسانی کاملی از اقتصاد را دریافت می‌کنند که دقیق‌تر از هر یک از شاخص‌های اصلی اقتصادی است. و در آن زمان، چرخه تصمیم گیری نرخ و ارقام تولید ناخالص داخلی و همچنین داده های معمول وجود دارد.

فصل سود شرکت ها در درجه اول بر بازار سهام تأثیر می گذارد. اما اینکه کسب و کارها چقدر خوب کار می کنند جزء اساسی اقتصاد است. و بسیاری از شرکت‌هایی که گزارش می‌دهند آنقدر بزرگ هستند که می‌توانند جهت بازارهای گسترده‌تری را ارائه دهند. اگر به دنبال این هستید که آمریکا چه زمانی وارد رکود اقتصادی شود یا نه، احتمالاً سرنخ‌های زیادی در گزارش‌های درآمد وجود دارد.

فوتر وبلاگ برنامه موبایل EN

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج