آیا تاج گذاری روی کابل تأثیر می گذارد؟

انتخابات محلی که دیروز برگزار شد، اما هنوز شمارش می شود، نشان می دهد که شهروندان بریتانیایی از رهبری فعلی نخست وزیر ریشی سوناک ناراضی هستند. حزب کارگر و سبزها تاکنون تعداد قابل توجهی از کرسی های شورا را با هزینه محافظه کاران به دست آورده اند. شمارش برای تخمین نتیجه نهایی به اندازه کافی دور نیست، اما تاکنون، نتایج نشان می‌دهد که محافظه‌کاران می‌توانند تا یک سوم کرسی‌های خود را از دست بدهند. نتایج شورا به عنوان بزرگترین و بالقوه آخرین آزمون انتخاباتی برای دولت پیش از انتخابات عمومی بعدی که در سال 2024 برگزار می شود، تلقی می شود.

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/05/will-the-coronation-affect-cable

تاج گذاری می تواند توجه بریتانیا را برای چند روز از وضعیت اقتصادی دور نگه دارد و از پوند حمایت کند. اما زمانی که داده ها و تصمیمات نرخ بهره در اواخر هفته اتفاق بیفتد، ممکن است بازگشت به واقعیت وجود داشته باشد.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد پوند آزمایش کنید!

به طور کلی، رویدادهای عمومی با این بزرگی به افزایش عمومی احساسات مثبت کمک می کند. فرض سرد، محاسبه‌گر و روش‌شناس بودن معامله‌گران توسط سابقه واکنش مثبت و منفی بازار به رویدادهای عمومی با بار هیجانی رد می‌شود. جشن ملکه، رویداد قبلی که با تاجگذاری آتی قابل مقایسه بود، در روزهای بعد از این رویداد، احساسات عمومی از پوند حمایت کرد. سهام بریتانیا نیز از ریسک پذیری بهتری بهره مند شدند.

رسانه‌ها، چه از بریتانیا و چه در سراسر جهان، در آستانه تاجگذاری پادشاه جدید در بریتانیا برای اولین بار در این قرن، غوغا می‌کنند. همچنین این اولین باری خواهد بود که مراسم تاج گذاری بریتانیا از تلویزیون رنگی پخش می شود و به صورت زنده برای جهان توئیت می شود. اما این موضوع چه تاثیری بر بازارها خواهد داشت؟

مسترکلاس 90*728 [EN]

با این حال، این جشن ها کمی با وضعیت اقتصادی بریتانیا متفاوت است. تورم بالا همراه با اعتصابات مداوم در بخش‌های مختلف، اقتصاد را در تنگنا قرار داده است. بریتانیا هفته آینده تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول را گزارش خواهد کرد و همچنین انتظار می رود که در آستانه رکود تورمی باشد.

برای شروع، بریتانیا روز دوشنبه تعطیلات اضافی خواهد داشت که معمولاً حجم معاملات را کاهش می دهد. با وجود برگزیت، لندن همچنان بزرگترین مرکز مالی اروپاست. اما، تصادفا، بسیاری از کشورهای اروپایی تعطیلات رسمی برای جشن گرفتن پایان جنگ جهانی دوم خواهند داشت، اگرچه انتظار می‌رود بازارهای سهام باز باشند. بنابراین، انتظار می‌رود که حجم معاملات در جلسه اروپا کمتر باشد، زیرا اکثر اخبار مهم و گزارش‌های شرکتی به روز سه‌شنبه موکول شده‌اند.

چه چیزی می تواند بازار را به حرکت درآورد؟

از یک سو، یک روز کار کمتر به عنوان فشار بر اقتصاد تلقی می شود. از سوی دیگر، انتظار می رود این جشن باعث افزایش هزینه ها برای کالاها و خدمات مصرفی شود که می تواند بخش متفاوتی از اقتصاد را حمایت کند. با این حال، هزینه‌های بالاتر و تولید کمتر معمولاً به فشار تورمی تبدیل می‌شود، بنابراین BOE ممکن است در آستانه نشست تصمیم‌گیری سیاست‌های خود در اواخر هفته، چندان در حال و هوای جشن نباشد.

کنترل وضعیت

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج