آیا PMI های جهانی می توانند اشتهای ریسک را حفظ کنند؟

بعدی شروع پیچیده ای خواهد داشت. ایالات متحده روز دوشنبه یک جلسه تجاری کوتاه خواهد داشت و سپس روز سه شنبه به مناسبت روز استقلال بسته خواهد شد. روز کانادا نیز دوشنبه است. بسیاری از معامله گران دوشنبه را به عنوان بخشی از تعطیلات آخر هفته تعطیل می کنند و بازار را با نقدینگی محدود ترک می کنند.

موضوع دوم این است که بانک‌های مرکزی بزرگ هفته گذشته گرد هم آمدند و اساساً وعده تداوم انقباض پولی در بقیه سال را دادند. لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا گفت که افزایش نرخ بهره حداقل تا سپتامبر ادامه خواهد داشت، اگر نه بیشتر. پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که انتظار می رود دو افزایش نرخ بهره دیگر نیز وجود داشته باشد که این به معنای ادامه افزایش تا ماه سپتامبر است. و بیلی، فرماندار BOE اعتراف کرد که تورم در بریتانیا هنوز به پایان نرسیده است، و حتی در مورد افزایش نرخ بهره صحبت نمی کند.

واکنش بازار

انتظار می رود PMI تولید ژوئن بریتانیا در 46.2 تایید شود، از 47.1 قبلی کاهش یافته است. هر چقدر هم که بد است، باز هم بهتر از آن سوی کانال است، جایی که انتظار می رود PMI تولیدی ژوئن منطقه یورو کاهش خود را به 43.6 تایید کند از 44.8 قبل به یاد داشته باشید که منطقه یورو در حال حاضر از نظر فنی در رکود است.

در ایالات متحده، اوضاع کمی متفاوت است، با نظرسنجی نهایی S&P Global Manufacturing PMI که انتظار می رود از 48.4 قبلی به 46.3 کاهش یابد. این همان اقدامی است که در سایر اقتصادها انجام شده است. اما انتظار می رود PMI تولید ISM به 48.0 افزایش یابد از 46.9، هنوز در حال انقباض است، اما در جهت مخالف با اندازه های دیگر حرکت می کند. به طور معمول، بازار بیشتر از معیار S&P به ISM توجه می کند.

تجارت اخبار مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

طی دو هفته گذشته چند اتفاق مهم رخ داد که می‌تواند واکنش بازار را به داده‌های آتی نشان دهد. اول انتشار PMI های Flash برای چندین کشور بزرگ بود که کمتر از حد انتظار بود. طبیعتاً انتظارات برای منعکس کردن اعداد ضعیف تر مورد بازنگری قرار گرفته اند، بنابراین تپش در چشم انداز لزوماً آنقدرها هم مثبت نیست. این به این دلیل است که به آنچه قبلاً انتظار می رفت باز می گردد. از سوی دیگر، اگر ارقام نهایی کمتر مورد بازبینی قرار گیرند، می‌تواند تأثیر بیشتری داشته باشد، زیرا به این معنی است که نتایج بدتر از اعداد اولیه بد بودند.

در همین حال، یک سری از داده های مهم از طریق جلسه کوتاه روز دوشنبه منتشر خواهد شد. کلیدی در میان آنها انتشار PMIهای تولید جهانی است که اغلب به عنوان فشارسنج احساسات اقتصادی در نظر گرفته می شوند. آن‌ها می‌توانند به‌طور قابل ملاحظه‌ای حالت ریسک‌پذیری یا ریسک‌زدایی بازارها را تغییر دهند. از سوی دیگر، معامله‌گران خرده‌فروشی تمایل به صعودی‌تر دارند، به این معنی که واکنش معمول به داده‌ها ممکن است تا زمانی که دلارهای کلان در روز چهارشنبه بازگردند، به تعویق بیفتد. اگر ارقام PMI همگی در یک موضوع راحت قرار نگیرند، می تواند به ویژه در معاملات متلاطم برجسته شود و منجر به نوسانات گسترده تر در احساسات شود.

فوتر وبلاگ برنامه موبایل EN

زمینه بسیار مهم

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/06/can-global-pmis-keep-risk-appetite-going

همه اینها با دیدگاه بازار که همان بانک‌های مرکزی مجبور به کاهش نرخ‌ها با کاهش اقتصاد خواهند شد، در تضاد بود. نرخ های بالاتر به عنوان محرک اصلی یک رکود بالقوه در نظر گرفته می شود. بنابراین، دلیلی وجود دارد که باور کنیم این تفسیر تأثیری هشیارکننده بر مدیران شرکت‌ها داشته است، که ممکن است چشم‌انداز سال جاری خود را کاهش دهند، که به طور بالقوه می‌تواند در انتشار PMI منفی‌تر منعکس شود. از سوی دیگر، PMI های بهتر از حد انتظار می توانند یک دریچه تسکین ارائه دهند. احتمالاً در کوتاه‌مدت، زیرا معامله‌گران خرده‌فروشی خبرهای خوب را درک می‌کنند، و ممکن است با بازگشت معامله‌گران بزرگ، معکوس شوند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج