احساسات منعکس کننده افزایش فدرال رزرو در ماه ژوئن

معاملات امروز در میان تعطیلات در اروپا و ایالات متحده سبک خواهد بود. علاوه بر این، سرمایه گذاران انتظار داده های اقتصادی مهمی از ایالات متحده یا منطقه یورو ندارند.

چشم انداز فنی EUR/USD: روند نزولی به دنبال شکستن 1.07 است

چشم انداز فنی EUR/USD
نمودار 4 ساعته EUR/USD

چشم انداز امروز EUR/USD نزولی است. دلار در روز دوشنبه کاهش جزئی را تجربه کرد زیرا توافق سقف بدهی ایالات متحده باعث افزایش ریسک پذیری در بازارهای مالی شد. در نتیجه، جذابیت دلار به عنوان یک پناهگاه را کاهش داد. با این وجود، دلار با از دست دادن جایگاه خود در روز دوشنبه، موقعیت خود را در برابر یورو حفظ کرد.

قابل ذکر است، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، روز یکشنبه با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، به توافق بودجه رسید و سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری را تا اول ژانویه 2025 به حالت تعلیق درآورد.

توجه به زودی به این درک معطوف خواهد شد که تضمین توافق تنها یک گام در فرآیند است و کسب توافق از مجلس و سنا تا 5 ژوئن همچنان یک چالش مهم است. جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داد که اگر کنگره سقف بدهی را تا 5 ژوئن افزایش ندهد، دولت نکول خواهد کرد.

رویدادهای کلیدی EUR/USD امروز

سوگیری برای یورو در نمودار 4 ساعته نزولی است. EUR/USD با توجه به 30-SMA به عنوان مقاومت، کاهش یافته است. در عین حال، RSI از زمان شروع روند نزولی از سطح 50 عبور نکرده است که حرکت نزولی قوی را نشان می دهد.

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

  • توافق سقف بدهی ایالات متحده باعث افزایش ریسک پذیری در بازارهای مالی شد.
  • داده ها نشان می دهد که هزینه های مصرف کننده ایالات متحده در آوریل بالاتر از حد انتظار بوده است.
  • بازارهای پولی احتمال 62 درصدی افزایش 25 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه ژوئن را منعکس می کنند.

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض دید زیادی از بازارها و موسسات مالی مختلف است. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/eur-usd-outlook-sentiment-reflecting-feds-hike-in-june/

بازارهای پول اکنون منعکس کننده 62 درصد احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو با 25 واحد پایه در ماه ژوئن هستند، در حالی که یک هفته پیش این احتمال وجود داشت که تقریباً 26 درصد بود.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران ETF هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

دلار در این ماه با این حدس و گمان حمایت می شود که چرخه افزایش نرخ بهره آمریکا ممکن است به سرعت پیش بینی شده به دلیل نشانه هایی از قدرت اقتصادی به پایان نرسد. داده های روز جمعه نشان داد که هزینه های مصرف کننده ایالات متحده بالاتر از حد انتظار در آوریل و افزایش تورم بود.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران فارکس تایلند هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

68٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر.

ثاقب اقبال

اخبار مثبت از واشنگتن منجر به افزایش سهام جهانی شد و باعث عقب نشینی در وضعیت امن دلار شد. با این حال، فعالیت های تجاری به دلیل تعطیلات در بخش هایی از اروپا، از جمله بریتانیا و ایالات متحده، به طور کلی کاهش یافت.

قیمت در حال حاضر زیر سطح کلیدی 1.0755 معامله می شود که به عنوان مقاومت عمل می کند. پشتیبانی بعدی در سطح 1.0700 است. از آنجایی که خرس ها قوی هستند، قیمت احتمالا به زودی از سطح کلیدی 1.0700 خارج خواهد شد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج