ارزش بازار تسلا از اوج سال 2021 تا 72 درصد سقوط کرد، نزدک 100 در مشکلات فدرال رزرو فرو رفت


تسلا، نزدک 100، فدرال رزرو، نقدینگی – بازار آسیا و اقیانوسیه باز

  • ارزش بازار تسلا دیگر بیش از رقیب آن نیست
  • نزدک 100 سقوط کرد زیرا تسلا 11.41 درصد سقوط کرد، بازده خزانه داری افزایش یافت
  • مراقب نوسانات باشید زیرا تعطیلات شرایط معاملاتی ضعیفی را ایجاد می کند

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

جلسه توجیهی بازار آسیا و اقیانوسیه – نزدک 100 با افزایش بازدهی خزانه داری تسلا غرق شد

در اولین جلسه معاملاتی پس از تعطیلات کریسمس، ریسک گریزی به وال استریت ضربه زد، نوسانات به زندگی بازگشتند. این در راستای است عملکرد تاریخی در روزهای منتهی به تعطیلات و پس از آن از سال 1990. Nasdaq 100 با تکنولوژی سنگین حدود 1.4 درصد سقوط کرد و S&P 500 حدود 0.4 درصد سقوط کرد. در همین حال، داوجونز مبتنی بر تراشه آبی عمدتاً بدون تغییر باقی ماند.

واضح است که سهام فناوری روز سه شنبه به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار گرفت. نگاهی به قیمت‌گذاری بازار در مورد جایی که فدرال رزرو ممکن است نرخ‌های بهره را پیش ببرد، می‌تواند این پویایی را توضیح دهد. معامله گران پیش بینی های افزایش نرخ بهره را از روز پنجشنبه افزایش دادند که بیشترین آن مربوط به چشم انداز 2 ساله است. بازدهی خزانه داری در کل افزایش یافت و نرخ 10 ساله را به بالاترین حد خود از اواسط نوامبر رساند.

در همین حال، سهام تسلا در آتش متقابل گرفتار شد. در حالی که سهام فناوری در حال غرق شدن بود، معامله گران همچنین مجبور شدند با اعلامیه ای مبنی بر برنامه ریزی تسلا برای کاهش تولید در کارخانه خود در شانگهای مقابله کنند. علیرغم اینکه چین به طور فزاینده سیاست ضد کووید-صفر خود را معکوس می کند، این باعث نگرانی در مورد تقاضا شد. این کشور اعلام کرد که قرنطینه مسافران ورودی را پایان خواهد داد.

قیمت سهام تسلا در روز سه‌شنبه 11.41 درصد سقوط کرد که بدترین افت از آوریل 2022 بود. این بدان معنی است که از اوج نوامبر 2021، سهام حدود 73 درصد از ارزش خود را از دست داده است. دیگر مانند گذشته ارزش بازار آن بر مجموع 5 رقیب برتر خود نمی رسد – نمودار زیر را ببینید. در حالی که ارزش بازار تسلا 72 درصد کاهش یافت، 5 رقیب برتر آن نسبت به سال گذشته حدود 31 درصد کاهش یافتند.

تسلا دیگر مانند قبل از رقابت خارج نمی شود

تسلا دیگر مانند قبل از رقابت خارج نمی شود

جلسه معاملاتی چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه – چشم به ریسک گریزی

جلسه معاملاتی روز چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه فاقد ریسک رویداد اقتصادی قابل توجهی است. با توجه به اینکه تعطیلات همچنان شرایط معاملاتی ضعیفی را ایجاد می کند، به ریسک نوسانات توجه داشته باشید. جلسه ناامیدکننده وال استریت دریچه ای را برای زیان بیشتر برای بورس های APAC باز می کند. این امر شاخص هایی مانند ASX 200، Nikkei 225 و Hang Seng Index را در معرض خطر قرار می دهد.

تحلیل فنی نزدک 100

در نمودار روزانه، به نظر می رسد نزدک 100 تحت شکل گیری نمودار پرچم نزولی شکسته شده است. تأیید در زمان انتشار وجود ندارد. پیشرفت نزولی بیشتر، دری را برای گسترش روند نزولی غالب باز می کند. این امر تمرکز را روی منطقه پشتیبانی 10484 – 10708 قرار می دهد. در همین حال، میانگین متحرک ساده 200 روزه همچنان یک سوگیری نزولی را حفظ می کند.

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

نمودار روزانه نزدک 100

نمودار روزانه نزدک 100

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/tesla-market-cap-plunges-72-since-2021-peak-nasdaq-100-sinks-on-fed-woes-20221228.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج