ارقام مشاغل ماه مارس کانادا – وبلاگ تجارت فارکس Orbex

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/04/canada-march-jobs-figures

گزینه دیگر، عملکرد بیش از حد قابل توجه در بازار کار است که می تواند BOC را نگران کند که تورم دوباره افزایش یابد. با این حال، این احتمالاً در نسبت‌ها بیشتر از تعداد ایجاد مشاغل اصلی دیده می‌شود، زیرا مورد دوم به طور قابل توجهی در نوسان است. آنچه معامله گران احتمالاً بیشتر به آن علاقه دارند، نشانه ای از تنگنای غیرمنتظره در بازار کار است که می تواند هزینه های نیروی کار را بالاتر ببرد. بنابراین احتمالاً روی بیکاری و نرخ مشارکت تمرکز کنید.

ارقام در فوکوس

از آنجایی که لغزش یا عدم سقوط ایالات متحده به رکود تا حد زیادی به میزان تهاجمی فدرال رزرو با افزایش های خود بستگی دارد، این دو جنبه اساساً به هم مرتبط هستند. با توجه به میزان تجارت فرامرزی بین کشورها، اگر فدرال رزرو بتواند تورم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، BOC در موقعیت بهتری برای کاهش نرخ ها برای حمایت از اقتصاد خواهد بود.

چیزی که ما منتظرش هستیم

توافق بر این است که کانادا 10 هزار شغل در ماه گذشته اضافه کرد که کمتر از نیمی از مشاغل اضافه شده در ماه فوریه با 21.8 هزار شغل خواهد بود. با این حال، انتظار می رود که این امر به طور کامل ناشی از افزایش اشتغال پاره وقت باشد، با انتظار می رود تعداد مشاغل تمام وقت کاهش 5.0 هزار نفری را نشان دهد.

ارقام مشاغل کانادا به شدت در نوسان است، بنابراین تأثیر فوری تعداد مشاغل ایجاد شده در بازار را می توان با توجه به زمینه نادیده گرفت. آنچه سرمایه‌گذاران احتمالاً به آن نگاه می‌کنند نشانه‌هایی از کندی اقتصاد است که BOC را مجبور می‌کند از موضع توقف فعلی خود به سمت کاهش حرکت کند. این می تواند Loonie را تضعیف کند.

مسائل اساسی مورد بحث که می‌تواند در ماه‌های آتی راهنمای لونی باشد را می‌توان تقریباً به صورت زیر خلاصه کرد:

  • خط مشی: به ویژه شکاف در حال افزایش در سیاست پولی بین BOC و فدرال رزرو، زیرا بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را ثابت نگه می دارد در حالی که انتظار می رود همتای آمریکایی آن همچنان به افزایش خود ادامه دهد. این جنبه احتمالاً در بلندمدت سنگین‌تر است، زیرا سرمایه‌گذاران با انتظارات متفاوت در مورد نرخ‌ها و چشم‌انداز اقتصادی سازگار می‌شوند.
  • روغن: قیمت نفت خام اخیراً پس از اعلام کاهش داوطلبانه تولید اوپک پلاس به میزان قابل توجهی افزایش یافت. با این حال، خریدار اصلی کانادا ایالات متحده است و انتظارات برای تقاضا برای سوخت در جنوب مرز بستگی زیادی به نحوه رشد اقتصاد در ماه های آینده دارد.

انتظار می رود نرخ بیکاری به 5.2% در مقایسه با 5.0% افزایش یابد، علیرغم کاهش مورد انتظار در نرخ مشارکت به 65.5% در مقایسه با 65.7%. اطلاعات مشاغل یک روز بعد، زمانی که بازارها برای تعطیلات تعطیل هستند، منتشر می شود.

تجارت اخبار مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.

دو جنبه اساسی کلیدی وجود دارد که USDCAD را در جهت مخالف سوق می دهد. اینکه کدام یک قوی تر است و کدام یک پیروز می شود به تحول داده های اقتصادی و رویدادهای سیاسی بستگی دارد. بنابراین، می‌توانیم شاهد افزایش نوسانات در جفت ارز طی ماه‌های آینده باشیم. و فردا برخی از داده های اقتصادی مهم منتشر می شود که می تواند بر انتظارات آینده تأثیر بگذارد.

رمضان پاورقی EN

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج