استراتژی های معاملاتی پین بار و دو پین بار. – تجزیه و تحلیل و پیش بینی – 23 مه 2023

شمع پین بار باید دارای ویژگی های زیر باشد:

– دم (با نام مستعار فیتیله یا سایه): پین بار یک شمع با دم بلند بالا یا پایین است. این نقطه برجسته یک نوار پین است که نشان دهنده رد شدید قیمت ها است. دم پین بار باید حداقل 2/3 طول میله شمعدانی باشد.

در مورد نوار پین صعودی، بدنه به بالای شمعدان نزدیک‌تر است. برعکس، برای نوار پین نزولی، بدنه شمع نزدیک‌تر به پایین کندل می‌ماند.

از نظر بصری، نوار پین صعودی و شمعدان های چکشی همان هستند. و جهت قیمت ها نیز یکسان است.


ویژگی های پین بار

هنگام ورود به بازار مالی، اولین چیزی که می بینید نمودار کندل استیک ژاپنی است. دارای اشکال متمایزی است که منعکس کننده عملکرد قیمت بازار است. و در میان آنها یک شمعدان بسیار متفاوت است که شبیه یک سنجاق است – پین بار.

– بینی پین بار: این نقطه مقابل دم است. پین بار لزوماً بینی ندارد. گاهی اوقات پین بار دماغه ندارد زیرا دقیقاً با قیمت بسته شدن شمع باز و بسته می شود. هرچه دماغه پین ​​بار کوچکتر باشد، بهتر می شود.

معنی نوار پین

با توجه به اکشن قیمت در نمودار، شمع همر شبیه به نوار پین صعودی است. و شمع Shooting Star همان حرکتی را دارد که نوار پین نزولی دارد.

با اشتراک در مورد معاملات پرایس اکشن و سایر موضوعات مرتبط با معاملات بیشتر بیاموزید کانال ما.


منبع: https://www.mql5.com/en/blogs/post/752872


دو الگوی شمعدان پین بار

– بدنه: این منطقه بین قیمت های افتتاح و بسته شدن است. بدنه شمعدان نباید بیشتر از 1/3 طول میله شمعدان باشد. قیمت باز و بسته شدن میله های مجاور نزدیک به هم یا شاید هم مساوی است.

هنگامی که شمع پین بار ظاهر می شود، نشان می دهد که قیمت یک محدوده قیمت خاص را رد می کند. از طریق قدرت دم شمعدان پین بار بیان می شود.

پین بار نزولی دارای الگوی مشابه با a است شمعدان شوتینگ استار. با نگاهی به قیمت این 2 شمع، تفاوت چندانی وجود ندارد.

پین بار شمعی به شکل سنجاق با سایه بلند برجسته و بدنه کوچک است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج