اشتغال در بریتانیا ممکن است کاتالیزور مورد نیاز BOE باشد

توافق بر این است که تعداد مدعیان در مقایسه با افزایش 28.2 در قرائت قبلی، منفی 15.0K خواهد بود. به یاد داشته باشید که هرچه این رقم کمتر باشد، برای اقتصاد بهتر است، زیرا نشان دهنده تعداد افرادی است که به دنبال مزایای بیکاری هستند. تنگنای کار نشان می دهد که در اقتصاد خصوصی پویایی وجود دارد. مشکل این است که دولت مجبور می شود کمتر هزینه کند زیرا باید پرداخت های بیشتری را به عنوان بهره انجام دهد زیرا BOE نرخ ها را برای کاهش تورم افزایش می دهد. کند شدن رشد عمومی بر تولید ناخالص داخلی تأثیر می‌گذارد و ادامه پیاده‌روی بدون ایجاد اثرات ثانویه را برای BOE دشوار می‌کند. با این حال، اگر بازار کار همچنان انعطاف‌پذیری خود را نشان دهد، ممکن است در نهایت مخالفان را متقاعد کند که کاهش تورم بدون صدمه زدن به اقتصاد امکان‌پذیر است.

تجارت اخبار مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/05/uk-employment-might-be-the-catalyst-needed-for-the-boe

انتظار می رود بریتانیا یک خبر خوب اقتصادی دیگر دریافت کند. اما پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه باعث می‌شود که ناامیدی ظاهر شود و در بازار کشیده شود. پس از یک رشته نتایج مثبت که نتوانسته اند پوند را در چند روز معاملاتی اخیر انرژی بخشند، سرمایه گذاران ممکن است امیدوار باشند که در کابل از اعداد مشاغل که فردا منتشر می شود، مقداری افزایش یابد.

مسترکلاس 90*728 [EN]

آنچه که BOE بیشتر به آن علاقه دارد میانگین درآمد است زیرا می تواند به فشار تورمی تبدیل شود. انتظار می‌رود که در آنجا سود کمی تا 5.7 درصد در مقایسه با 5.9 درصد قبل کاهش یابد. این به طور قابل توجهی کمتر از سطح تورم است، به این معنی که کارگران بریتانیایی در طول زمان شاهد کاهش قدرت خرید خود هستند. برای پیش بینی های بلندمدت اقتصاد خوب نیست. از سوی دیگر، این بدان معناست که خطر کمی از مارپیچ دستمزد-قیمت وجود دارد که افزایش نرخ‌ها را فوری‌تر می‌کند.

خبر خوب

این دو مخالف تاکید کرده اند که تقویت اقتصاد مهمتر از مبارزه با تورم است. آخرین آمار تولید ناخالص داخلی ممکن است کاری برای کاهش این نگرانی ها انجام داده باشد، زیرا بریتانیا موفق به جلوگیری از رکود شد. مطمئناً، رشد 0.1 درصدی سه ماهه چندان قابل جشن نیست، و صندوق بین المللی پول هنوز پیش بینی خود را مبنی بر اینکه بریتانیا تنها کشور بزرگی خواهد بود که در سال جاری رشد منفی خواهد داشت، تغییر نداده است.

یکی از مسائلی که پوند را آزار می دهد، عدم تمایل ظاهراً BOE به اتخاذ موضع قوی تر برای کاهش تورم است. سایر بانک‌های مرکزی همزمان با سرعت 50 و حتی 75 واحد در ثانیه بالا رفته‌اند، در حالی که BOE در حال رشد بوده است. تقسیم در رای گیری نیز بر اعتماد تاثیر می گذارد. هم فدرال رزرو و هم بانک مرکزی اروپا، آرای شفاف و متفق القول را برای سیاست های خود مدیریت کرده اند. اگر قرار بود تقسیم آرا حل شود – یا داده هایی وجود داشت که نشان می داد یک قطعنامه در حال نزدیک شدن است – سرمایه گذاران ممکن است اعتماد بیشتری به BOE داشته باشند که تورم را پایین می آورد.

نظم دادن به خانه

این از وضعیت مثبت کار، که هفته آینده گزارش خواهد شد، حمایت می کند. کسب و کارهای خصوصی همچنان در حال استخدام هستند و انتظار می رود نرخ بیکاری را در 3.8 درصد نگه دارند. این پایین تر از سطح ساختاری است که جنبه منفی فشار بر دستمزدها را دارد.

از سوی دیگر، دولت در سه ماهه گذشته 2.5 درصد هزینه ها را کاهش داد و اقتصاد همچنان در سبز باقی ماند. این بسیار مهم است زیرا مخارج دولت 45 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد. که به این معنی است که بخش خصوصی بریتانیا بیش از 1.1 درصد رشد سه ماهه را مدیریت کرده است.

وضعیت مشاغل

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج