افت دلار پیش از سخنرانی پاول، داده های تورم ایالات متحده

قدرت دلار آمریکا یک موضوع طولانی مدت در سال 2022 بود که بر مقرون به صرفه بودن کالاهایی مانند نفت خام و طلا تأثیر گذاشت و در عین حال سرمایه گذاری در دارایی های مرتبط با دلار آمریکا مانند اوراق خزانه را جذب کرد. از آنجایی که فدرال رزرو شروع به عقب نشینی از اندازه افزایش نرخ بهره خود در پایان سال کرد، ترس از رکود شروع به افزایش روی ارز کرد. احساسات نسبت به دلار ممکن است توسط داده های شغلی ایالات متحده بهتر از حد انتظار در هفته گذشته تشویق شده باشد، اما بادهای مخالف عدم اطمینان هنوز هم ارز را تحت تأثیر قرار می دهند.

تورم اصلی یک معیار کلیدی برای فدرال رزرو است و اگر آخرین معیار مطابق با انتظارات باشد، از نظر ثبات قیمت یک روند خوشایند خواهد بود. از سوی دیگر، اگر نتایج ناامید کننده و بالاتر از حد انتظار باشد، بانک مرکزی ممکن است موضع جنگ طلبانه خود را تقویت کند.

این مطالب حاوی توصیه‌های سرمایه‌گذاری، توصیه‌های سرمایه‌گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هرگونه معامله در ابزارهای مالی نیست و نباید تفسیر شود. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که خطرات را درک می کنید.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/usd-dips-ahead-of-powell-speech-us-inflation-data

آخرین قرائت نرخ تورم آمریکا روز پنجشنبه منتشر خواهد شد. پیش از این در سطح 6 درصد، تورم اصلی آذرماه سالانه 5.7 درصد بود. تورم اصلی در ماه دسامبر به صورت سالانه از 7.1 درصد به 6.5 درصد کاهش یافته است. به طور ماهانه، تورم اصلی 0.3 درصد در دسامبر در مقابل 0.2 درصد در نوامبر مشاهده می شود.

در وبینارهای زنده برگزار شده توسط کارشناسان تجارت ما هماهنگ شوید

عضویت رایگان

آلمان که اغلب موتور اقتصاد اروپا نامیده می شود، حدود 25 درصد از تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد. این کشور قرار است نرخ رشد تولید ناخالص داخلی تمام سال خود را برای سال 2022 در روز جمعه منتشر کند و گزارش معیار ممکن است بسته به نتایج، یورو را حمایت یا تضعیف کند. پیش از این در سطح 2.6 درصد، تولید ناخالص داخلی 1.8 درصد به صورت سالانه دیده می شد.

پیش از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در اواخر امروز، دلار در برابر یورو کاهش یافت. آیا ارز به داستان قدرت سال گذشته ادامه خواهد داد یا مضمون جدیدی از ضعف دلار در فضا وجود دارد؟

آیا تجارت در اخبار اقتصاد کلان برای شما جالب است؟ بیاموزید که چگونه این رویکرد با وبینارهای رایگان ما کار می کند. با معامله گران خبره ملاقات و تعامل داشته باشید. جلسات معاملاتی زنده را تماشا کنید و یاد بگیرید.

وبینارهای تجاری رایگاندر این سناریو، دلار آمریکا احتمالاً قدرت خود را در برابر سایر ارزها مانند یورو حفظ خواهد کرد که در بحبوحه جنگ در اوکراین به دلیل ترس از رشد با مشکل مواجه شده است.

تولید ناخالص داخلی آلمان (GDP)

برای شروع، ضعف‌هایی در بخش‌های کلیدی اقتصادی ایالات متحده مانند تولید وجود دارد که برای دومین ماه متوالی در دسامبر کاهش یافت. عامل دیگر تورم است. قیمت‌های مصرف‌کننده و مواد اولیه ممکن است تا پایان سال گذشته کاهش یافته باشد، اما کسب‌وکارها و خانوارها اکنون هزینه‌های بالایی برای استقراض و بازپرداخت وام دارند.

نرخ تورم آمریکا

اگر نتایج مطابق با انتظارات باشد، ممکن است از یورو حمایت کند، اما اگر انتظارات ناامید شوند، ممکن است بر جفت ارز یورو تأثیر بگذارد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج