افزایش خطرات رکود پس از افزایش RBA

با این حال، در حالی که قیمت به بالاترین حد خود می رسد، RSI متوقف شده و به سمت پایین به سمت پایین منطقه اشباع خرید حرکت می کند. این نشانه ای از تضعیف حرکت صعودی است و ممکن است منجر به عقب نشینی به سمت 30-SMA و حمایت 0.6650 شود.

در نمودار 4 ساعته، سوگیری برای AUD/USD صعودی است. در حالی که بالاتر از 30-SMA معامله می شود، قیمت به طور مداوم به اوج های جدید می رسد. این نشانه ای است که خریداران در کنترل هستند. علاوه بر این، RSI بالای 50 معامله می شود که به حرکت صعودی قوی اشاره دارد.

این جفت احتمالاً بدون هیچ داده اقتصادی کلیدی از ایالات متحده یا استرالیا تثبیت خواهد شد.

چشم انداز فنی AUD/USD: ادغام RSI به ضعف صعودی اشاره دارد.

چشم انداز فنی AUD/USD
نمودار 4 ساعته AUD/USD

لو تاکید کرد که مسیر پیش رو دشوار خواهد بود. وی همچنین گفت که اولویت کاهش تورم بالا بر حفظ مشاغل ارجحیت دارد.

اقتصاد در حال حاضر با کاهش سرعت به سطوح زیر متوسط ​​روبرو شده است. داده های اخیر نشان می دهد که در سه ماهه مارس تنها 0.2 درصد رشد داشته است. پس از افزایش ناگهانی نرخ بهره در ماه مه و ژوئن، بازارها اکنون از احتمال دو افزایش دیگر به 4.6 درصد خبر می دهند.

رویدادهای کلیدی AUD/USD امروز

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

چشم انداز AUD/USD امروز کمی نزولی است. خطر ورود استرالیا به رکود به طور قابل توجهی افزایش یافته است زیرا بانک مرکزی این هفته بازارها را با افزایش نرخ ها شگفت زده کرد.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلتفرم های تجارت کپی هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

این تغییر رویکرد باعث شده بود که اقتصاددانان حداقل یک بار دیگر افزایش نرخ بهره و خطر واقعی رکود را در نظر بگیرند. این اولین رکود اقتصادی کشور در بیش از سه دهه است، بدون در نظر گرفتن رکود ناشی از همه گیری کووید-19 در سال 2020.

  • خطر ورود استرالیا به رکود به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
  • بانک مشترک المنافع استرالیا احتمال رکود اقتصادی استرالیا در سال جاری را 50 درصد می داند.
  • بازارها از احتمال دو افزایش دیگر RBA به 4.6 درصد خبر می دهند.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسکالپینگ بروکرهای فارکس هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/aud-usd-outlook-recession-risks-rise-after-rba-hike/

بانک مشترک المنافع استرالیا در حال حاضر احتمال رکود اقتصادی در سال جاری را 50 درصد می داند. علاوه بر این، کاهش رشد به نرخ سالانه 0.7٪ در سه ماهه آخر و افزایش نرخ بیکاری به 4.7٪ تا اواسط سال 2024 را پیش بینی می کند.

68٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر

ثاقب اقبال

علاوه بر این، تمایل خود را برای تشدید بیشتر برای کنترل تورم بالا ابراز کرد. حتی اگر به معنای قربانی کردن حفظ شغل باشد.

در سال گذشته، فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا، در مورد چالش متعادل کردن تورم پایین با حفظ نرخ های پایین بیکاری بحث کرده است. با این حال، موضع استاندار در این هفته تغییر کرد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج