امیدهای تعدیل سیاست ژوئیه BoJ محو می شود

با این حال، بالای 30-SMA باقی مانده است که نشان دهنده روند صعودی است. با نشان دادن مومنتوم ثابت RSI بالای 50، قیمت احتمالاً از مقاومت 142.00 عبور کرده و مقاومت 142.50 را مجدداً آزمایش خواهد کرد.

آداچی یکی از معدود طرفداران تسهیلات تهاجمی در هیئت مدیره BOJ است. او نظر خود را بیان کرد که ریسک های بلندمدت چشم انداز قیمت به دلیل چشم انداز ضعیف اقتصاد جهانی به سمت نزولی گرایش دارند.

رویدادهای کلیدی USD/JPY امروز

  • احتمال تغییر سیاست BOJ در طول بررسی نرخ ماه آینده کم است.
  • بیش از یک سال است که تورم ژاپن به طور مداوم از هدف ۲ درصدی BOJ فراتر رفته است.
  • سیاست گذاران BOJ معتقدند تورم به دلیل چشم انداز ضعیف اقتصاد جهانی کاهش خواهد یافت.

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-jpy-forecast-bojs-july-policy-adjustment-hopes-fade/

پیش بینی USD/JPY امروز صعودی است. شایان ذکر است، سیجی آداچی، عضو هیئت مدیره بانک ژاپن اعلام کرد که احتمال تعدیل سیاست کنترل منحنی بازده بانک در ماه جولای کم است. این به دلیل کاهش انحرافات بازار و فقدان اطلاعات روند قیمت است.

وی خاطرنشان کرد که اگر شرایط بازار نسبتاً ثابت بماند، شانس اصلاح کنترل منحنی بازده در ماه جولای برای رفع هرگونه انحراف حداقل خواهد بود. این اظهارات نشان‌دهنده قوی‌ترین موضع‌گیری است که تاکنون از سوی یک سیاست‌گذار BOJ فاصله گرفته است. او احتمال تعدیل سیاست ها را در نشست آتی 27 تا 28 ژوئیه رد کرد.

سرمایه گذاران به شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو به کنگره توجه خواهند کرد. این احتمالاً نکاتی را در مورد آینده سیاست پولی فدرال رزرو ارائه می دهد.

پیش بینی فنی USD/JPY: گاوها پذیرش بالای 142.0 را پیدا کردند

پیش بینی فنی USD/JPY
نمودار 4 ساعته USD/JPY

علاوه بر این، بیش از یک سال است که تورم به طور مداوم از هدف ۲ درصدی BOJ فراتر رفته است. به همین دلیل، به طور گسترده پیش بینی می شود که این بانک در پیش بینی های خود از قیمت ها تجدید نظر کند. علاوه بر این، برخی از فعالان بازار حدس می زنند که BOJ ممکن است سیاست کنترل منحنی بازده خود را در جولای تعدیل کند. این امر به انحرافات بازار ناشی از دفاع دقیق آن از سقف صفر درصدی بازدهی 10 ساله می‌پردازد.

سوگیری USD/JPY در نمودار 4 ساعته صعودی است. با این حال، گاوها با یک سطح مقاومت قوی روبرو هستند که روند صعودی را برای مدتی دور نگه داشته است. قیمت پس از رسیدن به مقاومت 142.00 به طور مداوم کاهش یافته است.

67٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر.

ثاقب اقبال

علاوه بر این، آداچی تاکید کرد که بانک مرکزی از سیاست پولی برای مقابله با کاهش ین استفاده نمی کند. در نتیجه، این امر از هرگونه تغییر فوری در نرخ بهره فوق العاده پایین ژاپن جلوگیری می کند.

-اگر به معاملات روز فارکس علاقه دارید، راهنمای ما برای شروع را بخوانید.

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

-آیا به دنبال بهترین کارگزاران تجارت هوش مصنوعی هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج