انتظار می رود BOC افزایش 25bps را ارائه دهد

با این حال، بزرگترین حرکت روز جمعه با انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی انجام شد. شایان ذکر است، ایالات متحده مشاغل کمتری نسبت به آنچه انتظار می‌رفت اضافه کرد که باعث شد USD/CAD به شدت از بالاترین سطح هفتگی خود عقب‌نشینی کند.

رویدادهای کلیدی هفته آینده برای USD/CAD

بر اساس نظرسنجی رویترز، اکثر اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که بانک مرکزی کانادا در نشست آتی خود در 12 ژوئیه نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش خواهد داد. علاوه بر این، اقتصاددانان انتظار دارند که بانک این نرخ را در طول سال 2024 حفظ کند.

پیش بینی فنی هفتگی USD/CAD: گاوها با مخالفت شدید روی 1.3350 روبرو هستند.

پیش بینی فنی هفتگی USD/CAD
نمودار روزانه USD/CAD

فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن خود تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. این تصمیم به سیاست گذاران اجازه می دهد تا ضرورت افزایش نرخ در آینده را ارزیابی کنند.

67٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر.

اگر 30-SMA به عنوان حمایت در هفته آینده عمل کند، قیمت بالاتر خواهد رفت و احتمالاً سطح مقاومت 1.3350 را خارج خواهد کرد. این مسیر را برای گاوها برای صعود به مقاومت بعدی در 1.3600 باز می کند. با این حال، اگر خرس ها به زیر 30-SMA بشکنند، ممکن است شاهد شکست به زیر 1.3201 و بازگشت حرکت نزولی قبلی باشیم.

هفته آینده برای USD/CAD مهم خواهد بود زیرا چندین نسخه اقتصادی کلیدی از ایالات متحده و کانادا منتشر خواهد شد. ایالات متحده داده های تورمی را منتشر خواهد کرد که بر چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر می گذارد. از سوی دیگر، بانک کانادا جلسه سیاستگذاری خود را برگزار خواهد کرد که ممکن است نرخ بهره را افزایش دهد.

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-cad-weekly-forecast-boc-expected-to-deliver-a-25bps-hike/

ثاقب اقبال

-اگر به کارگزاران نزدک علاقه دارید، راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

  • فدرال رزرو آمریکا به اتفاق آرا تصمیم گرفت نرخ بهره را در ماه ژوئن بدون تغییر نگه دارد.
  • ایالات متحده در ماه گذشته مشاغل کمتری را نسبت به آنچه انتظار می رفت اضافه کرد.
  • اکثر اقتصاددانان پیش بینی می کنند که بانک کانادا نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش خواهد داد.

آغاز هفته گذشته با تعطیلات در ایالات متحده و کانادا همراه بود که منجر به کاهش معاملات شد. با این حال، بازار بعداً در روز چهارشنبه هنگامی که ایالات متحده صورتجلسه FOMC را منتشر کرد، رشد کرد.

در نمودار روزانه، USD/CAD در یک تغییر ناگهانی در احساسات به بالای 30-SMA فشار آورد. با این حال، قیمت نتوانست از سطح مقاومت 1.3350 بالاتر برود زیرا خرس‌ها با شمع نزولی قوی بازگشتند. با این وجود، قیمت همچنان بالاتر از 30-SMA است، نشانه ای از اینکه گاوها ممکن است هنوز فرصتی برای تصاحب آن داشته باشند.

پیش‌بینی هفتگی USD/CAD اندکی نزولی است زیرا سرمایه‌گذاران انتظار افزایش هفته آینده از سوی بانک مرکزی کانادا را دارند. با این حال، مهم است که لحن بانک را تماشا کنید.

فراز و نشیب USD/CAD

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج