باتری خودرو راهنمای خرید باتری ماشین و هرآنچه باید از آن بدانید دیجیاتو | نکاس باتری

باتری خودرو راهنمای خرید باتری ماشین و هرآنچه باید از آن بدانید دیجیاتو | نکاس باتری

بدون وجود باتری ماشین، موتور شما نمی‌چرخد و در راه‌اندازی خودرو با مشکل روبرو خواهید شد. اگر در محیط‎های آب و هوایی نامناسب رانندگی می‎کنید که درجه حرارت بسیار بالا است. در این صورت هنگامی که باتری به درستی کار نمی‎کند، تنها گزینه، تعویض فوری آن است. با این حال، تعویض باتری می‎تواند امری بسیار حائز اهمیت باشد، به خصوص اگر نمی‎دانید کدام باتری را برای وسیله نقلیه خود بخرید.

خرید باتری خودرو

خرید باتری با توجه به انبوه برندها و مشخصه ها در بازار کار دشواری است. اما توجه به نکات خرید می تواند خیال شما را از باتری خودرو راحت کند. آمپراژ بالا به معنی  این است که باتری می تواند بار زیادی را حفظ کند و زمان بیشتری برق دهی کند. میزان آمپراژ در صورت استفاده از قطعات الکترونیکی درون خودرو مانند ضبط ماشین، ساب ووفر و آمپلی فایر باید به آن توجه داشته باشید. چناچه قصد دارید تجهیزات اضافی روی ماشین خود نصب کنید باید میزان آمپراژ باتری ماشین را بالا ببرید.

این باتری ها هم برای خودروهای داخلی و هم برای خودروهای خارجی قابل استفاده هستند. پژو 206، سمند و ال 90 از محصولات سپاهان باتری به عنوان باتری خودروهای کارخانه استفاده می کردند. قبل از خرید باتری ماشین، تجربه قبلی خود را در مورد نوع باتری در نظر بگیرید. باتری ای که برای مدت طولانی بدون ایجاد مشکل به شما خدمت کند ترجیح داده می شود؛ هم چنین می توانید چنین تجربه ای را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. اگر نمی‎توانید برچسب را پیدا کنید و اندازه باتری را تعیین کنید، دفترچه راهنمای مالک خودروی خود را بررسی کنید، زیرا مطمئناً اندازه گروه باتری وسیله نقلیه شما در آن ذکر شده است.

اگر هم که در مناطق گرم هستید باید باتری ای بخرید که روی آن S یا South نوشته شده است. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید باتری خودرو باید به آن توجه کنید، زمان ساخت محصول به شمار می رود. با توجه به اینکه پس از گذشت مدت زمانی، باتری های تولید شده قابلیت استفاده ندارند و ظرفیت و عمر خود را از دست می‌دهند، هنگام خرید دقت کنید که باتری مورد نظر شما حداکثر شش ماه قبل تولید شده باشد. معمولا باتری هایی که در داخل کشور تولید می شوند، برای نمایش تاریخ تولید، یک عدد شش رقمی بر روی خود حک شده دارند. باتری ماشین خوب به باتری اطلاق می شود که شارژ خود را برای مدت طولانی در شرایط آب و هوایی سرد نگه می دارد و در صورت لزوم خودرو را روشن می کند.

باتری فابریک پژو 405 چند آمپر است ؟

نوع دیگری از بازی های ارائه شده برای خودروها باتری‌های AGM نام دارند. امروزه شرکت‌های تولیدی سعی دارند با اضافه کردن ویژگی های جدیدی به این باتری ها، قابلیت های آن ها را افزایش دهند. معمولاً باتری‌هایی که در اکثر خودروها استفاده می‌شود از نوع اسید و سرب بوده که نیاز به سرویس کاری ندارند.

  • با توجه به پیشرفت تکنولوژی باتری ها، پرفروش ترین و محبوب ترین مدل باتری برای خودروها، باتری های لیتیوم-یون (Lithium-ion) هستند.
  • این محصول مناسب برای خودرو های با مشخصه باتری 60 آمپر ساعت می باشد.
  • این فاکتور در بسیاری از باتری های مشابه از نظر فیزیکی و آمپر متفاوت است و یکی از مهم ترین اصول تهیه باتری برای اتومبیل های خارجی است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج