با افزایش ریسک گریزی، 1.20 را هدف قرار می دهد

  • با بدتر شدن وضعیت چین، قیمت پوند/دلار آمریکا تحت فشار فروش قرار می‌گیرد.
  • روسیه و اوکراین به افزایش تنش ادامه می دهند و ریسک گریزی را تشدید می کنند.
  • دلار آمریکا ممکن است به دلیل کاهش بازدهی ایالات متحده، نزولی را تجربه کند.

مقامات بریتانیا اخیراً شرایط آزمایش کووید را برای مسافران چینی اعلام کردند زیرا ویروس در سرزمین اژدها در حال گردش است، اما پکن «صفر کووید-19» را لغو کرد.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران فارکس کم پراکنده هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

قیمت پوند/دلار آمریکا نسبت به نوسان اخیر بالاتر از منطقه 1.2100 یک چرخش دور داشت. این جفت در حال حاضر پایین تر از SMA کلیدی 20 دوره ای در نمودار 4 ساعته است. در همین حال، SMA های 50 دوره ای و 200 دوره ای به طور بالقوه در حال ایجاد یک متقاطع نزولی هستند.

اوایل پنجشنبه در لندن، GBP/USD پس از تثبیت سودهای روزانه برای اولین بار در سه روز گذشته، به 1.2025 سقوط کرد. COVID-19 و تنش بین روسیه و اوکراین ممکن است مقصر ضعف اخیر جفت کابل باشد. با این حال، بازده خزانه داری ایالات متحده کاهش یافت که باعث شد قیمت ها کاهش یابد سقوط.


منبع: https://www.forexcrunch.com/gbp-usd-outlook-bears-targeting-1-20-as-risk-aversion-grows/

در همین حال، امتناع روسیه از برقراری صلح با اوکراین بدون معاهده سرزمینی اضافی و تشدید جنگ خرسون، احساسات بازار را کاهش می دهد. کیف اخیراً پس از هشدار یک دیپلمات اوکراینی درباره پرتاب موشک، با انفجارهایی لرزید.

با این حال، حمایت کلیدی در 1.2000 همچنان فروشندگان را آزار می دهد. در صورت شکست نزولی، این جفت ممکن است سقوط بزرگی را به سمت حمایت بعدی در 1.1900 تجربه کند. بازار در میان هفته کریسمس هیچ حرکتی ندارد. بنابراین، عاقلانه است که منتظر یک اقدام واضح برای گرفتن یک فرصت معاملاتی باشید.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج