با شروع هفته NFP، با تمرکز بر PMI ایالات متحده، شاخص دلار آمریکا به 102.85 رسید.


اشتراک گذاری:

  • شاخص دلار آمریکا پیشنهادات برای تمدید بهبود روز جمعه را افزایش داد و روند نزولی سه هفته ای را کاهش داد.
  • کاهش عرضه اوپک پلاس به داده های متناقض ایالات متحده و تردید فدرال رزرو در اجازه دادن به کبوترها برای کاهش قیمت DXY می پیوندد.
  • تنش چین و آمریکا، اضطراب قبل از NFP همچنین به شاخص دلار آمریکا اجازه می دهد تا زیان های اخیر را کاهش دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-index-bulls-prod-10285-as-nfp-week-begins-with-risk-off-mood-focus-on-us-pmi-202304022353

در ادامه، PMI تولید ISM ایالات متحده و PMI تولید جهانی S&P برای ماه مارس می توانند حرکت های روزانه شاخص دلار آمریکا را هدایت کنند. با این حال، توجه عمده باید به کاتالیزورهای ریسک برای جهت گیری های روشن معطوف شود. در میان آنها، گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه و سرفصل هایی که نشان می دهد مشکلات تورمی در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

تحلیل فنی

از سوی دیگر، سهام بانک‌ها پس از عملکرد خوش‌بینانه بخش بانکی و داده‌های مختلط ایالات متحده بهبود می‌یابند، بدون اینکه بسته شدن محکم‌تر وال استریت و همچنین بهبود بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را فراموش کنیم.

DXY در سه هفته گذشته متوالی در بحبوحه ترس از شاهد بحران بانکی و داده‌های ضعیف ایالات متحده سقوط کرد. همچنین ناتوانی سیاستگذاران فدرال رزرو (فدرال رزرو) در متقاعد کردن بازارها نسبت به ظرفیت جنگ طلبانه خود، بر شاخص دلار آمریکا تأثیرگذار است. با این حال، اخبار آخر هفته مبنی بر کاهش عرضه نفت از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش به رهبری روسیه موسوم به اوپک پلاس، نگرانی‌ها از تورم را افزایش داده و نگرانی‌ها از افزایش نرخ‌ها را تشدید می‌کند که به نوبه خود پشتوانه بهشت ​​دلار آمریکا بود. تقاضا

با این حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، برای یک افزایش دیگر نرخ بهره فشار آورد، در حالی که سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون، در آخرین سخنرانی های خود بر اهمیت نرخ های بالاتر برای مهار تورم تاکید کرد. در همین راستا، جان سی ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، گفت که انتظار دارد تورم در سال جاری به حدود 3-1/4 درصد کاهش یابد، قبل از اینکه به هدف بلندمدت خود در دو سال آینده نزدیکتر شویم.

یک خط روند نزولی 13 روزه به میانگین متحرک نمایی 10 روزه (EMA) می پیوندد تا 102.85 را به عنوان یک مانع کلیدی کوتاه مدت برای خریداران شاخص دلار آمریکا برجسته کند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) هفته NFP را پس از سه هفته باخت، آغاز می کند و در ساعات اولیه معاملات روز دوشنبه در آسیا به 102.83 رسید. با انجام این کار، سنج دلار در برابر شش ارز اصلی، ریسک گریزی بازار و همچنین روحیه محتاطانه پیش از داده های کلیدی فعالیت ایالات متحده و گزارش مشاغل در ماه مارس را تشویق می کند.

در مورد داده‌های کلیدی، شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی آمریکا (PCE) روز جمعه، معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، در ماه فوریه از 4.7 درصد پیش‌بینی شده و قبل از آن، به 4.6 درصد سالانه کاهش یافت. بر اساس ماهانه، تورم اصلی PCE 0.3 درصد افزایش یافت در حالی که کمتر از انتظار بازار 0.4 درصد و بازبینی نزولی 0.5 درصدی قبلی کاهش یافت. لازم به ذکر است که قرائت نهایی سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده، که به GDP واقعی نیز معروف است، رشد سالانه آسان 2.6٪ در مقابل 2.7٪ پیش بینی های قبلی را نشان می دهد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج