بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل بدون هزینه | zabannew

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل بدون هزینه | zabannew

حضور در سایت‌ها یا انجمن‌ها می‌تواند کمک زیادی به بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شما کند. اگر راجع به گرامر سوالی دارید، Reddit انتخابی عالی است و اگر تمرکز شما بر روی لغات است، Word reference یک مرجع استاندارد و کامل به شمار می‌رود. امیدواریم که این مقاله از آکادمی روان برای شما علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم به خوبی تمام نکات مربوط به یادگیری سریع زبان انگلیسی را برای شما بازگو کرده باشیم.

اگر می‌خواهید مهارت خواندن را در خود تقویت کنید، نیاز به مطالعه روزانه دارید

کتاب درسی که در نهایت انتخاب می‌کنید به هدف شما بستگی دارد، بنابراین کتاب‌های خود را بر اساس آنچه می‌خواهید یاد بگیرید انتخاب کنید. کتاب‌های مختلفی در بازار برای آموزش زبان انگلیسی در رنج‌های سنتی مختلف وجود دارد که گاهی اوقات انتخاب کتاب و سیستم آموزشی خوب، کمی سخت است. از نرم افزارهای اختصاصی لغات زبان انگلیسی مانند Duolingo, Babbel, زبان نیو Memrise و … استفاده کنید. با اختصاص زمان 15 دقیقه به هر کدام از این نرم افزارها می‌توانید هر روز با حداقل چند لغت جدید آشنا شده و روش استفاده از آن‌ها را یاد بگیرید. تجربه چندین‌ساله در یادگیری و آموزش زبان نشان می‌دهد، این ادعاها نمی‌توانند به شما در یادگیری انگلیسی کمک کند. بنابراین اگر به‌دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید، باید یک برنامه منظم برای تمرین روزانه داشته باشید.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

خواندن متون و کتاب های انگلیسی یکی از بهترین راه‌ ها برای افزایش دایره کلماتتان است. با خواندن کتاب های مختلف، علاوه بر مواجه شدن با کلمات جدید به یادگیری مطالب به زبان انگلیسی نیز، می‌ پردازید. برای افزایش دایره واژگان می توانید واژه های جدید را در دفترچه یادداشت بنویسید و هر روز آن را مرور کنید. شاید ادبیات کلاسیک برایتان جذاب باشد، اما جهت انتخاب بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر است موردی را انتخاب کنید که در چند سال اخیر نوشته شده باشد. بهتر است اصطلاحات رایج و جدید را یاد بگیرید،‌ مگر آن که هدفتان ترجمه آثار کلاسیک باشد.

رو‌ش‌های علمی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت مهارت مکالمه این است که هر چه به زبان انگلیسی می‌شنوید را تکرار کنید. یکی از روش‌های یادگیری زبان انگلیسی شرکت در نمایشنامه‌ها، نمایشگاه‌ها، دورهمی‌ها یا سخنرانی‌های گوناگون که به زبان انگلیسی توسط مدارس یا جوامع مختلف است. در نتیجه، زمان برای شرکت در کلاس های حضوری انگلیسی برای ما دشوار است. بهترین جایگزین برای زبان آموزانی که می‌خواهند در کلاس شرکت کنند، ثبت نام در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی و تدریس خصوصی می باشد.

در کانال‌های یوتیوب نیز می‌توانید موضوعات مختلفی را دنبال کنید. می‌توانید عضو شوید و حین رانندگی به آن‌ها گوش دهید یا در طول رفت و آمد به مدرسه یا محل کار به آن‌ها گوش دهید یا تماشا کنید. در ابتدا، ممکن است فهمیدن لهجه‌های افراد انگلیسی‌زبان برای شما کمی دشوار باشد، اما به مرور زمان و هر چه بیشتر به آن گوش می‌دهید، بهتر می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید. یکی از این شیوه‌های جدید، استفاده از بهترین سایت‌های آموزش زبان است که برطبق کاربرد و محبوبیت آن‌ها در بین کاربران می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. معرفی به زبان انگلیسی، صرفاً گفتن نام نیست و شما باید اطلاعات بیشتری در مورد خود ارائه دهید. پس از آن درمورد اتفاقات روزمره، علایق، اولویت‌ها، اوقات فراغت یا هر چیزی که باعث می‌شود مکالمه شما طولانی‌تر و جذاب‌تر شود، صحبت کنید.

  • هم چنین می توانید لینک های مختلف و مفیدی از سایت های دیگر پیدا کنید.
  • از راه‌های یادگیری زبان انگلیسی در این بخش می‌توان به گسترش دایره لغات، صحبت کردن روزانه به زبان انگلیسی و حضور در دورهمی‌های مختلف اشاره کرد.
  • مثلاً Duolingo، امکان یادگیری زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و پرتغالی را فراهم کرده‌است.
  • یک پلی‌لیست از ترانه‌ها به زبان انگلیسی که به آن‌ها علاقه‌مندید بسازید و در زمان‌های استراحتتان به آن گوش کنید.
  • اینکه هدفتان را با یک فرد دیگر انتخاب کنید و مشوق یکدیگر در رسیدن به آن باشید، بسیار لذت‌بخش است و پایبندی به هدف را نیز افزایش می‌دهد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج