به نقل از رویترز، یک مقام رسمی Kherson که در روسیه نصب شده است، می گوید که گریونیا از گردش در ژانویه خارج می شود

(رویترز) – اداره مستقر در منطقه خرسون اوکراین که توسط روسیه مستقر شده است، روز شنبه اعلام کرد که تغییر واحد پول گریونای اوکراین را به روبل روسیه آغاز کرده است و گردش گریونا در مناطق تحت کنترل مسکو در این منطقه در اول ژانویه به پایان می رسد.

آندری پرتونکین، رئیس شعبه محلی بانک مرکزی روسیه، در ویدئویی که توسط دولت منصوب شده از سوی مسکو در تلگرام منتشر شد، گفت: به منظور راحتی ساکنان و امکان ادغام راحت‌تر منطقه با روسیه. فضای اقتصادی، این هفته بانک‌های منطقه خرسون عملیات مبادله ارز را آغاز کردند.

نیروهای روسیه در روزهای اولیه عملیات نظامی مسکو در اوکراین، کنترل بیشتر منطقه خرسون را به دست گرفتند و در سپتامبر پس از همه پرسی که توسط اوکراین و کشورهای غربی محکوم شد، آن را الحاق روسیه به روسیه اعلام کردند.


© رویترز.

کمتر از دو ماه بعد، نیروهای روسی تحت فشار یک ضدحمله اوکراینی از شهر خرسون عقب نشینی کردند، در حالی که به کنترل بیشتر قلمرو منطقه ادامه دادند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/russianinstalled-kherson-official-says-withdrawing-hryvnia-from-circulation-in-january-2961560پیش از این، دولت مستقر در روسیه گفته بود که هم روبل و هم گریونا در منطقه خرسون پذیرفته خواهند شد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج