بک لینک Backlink چیست؟ جامع ترین مقاله! مجله پاسخ-بک لینک گلدلینک

بک لینک Backlink چیست؟ جامع ترین مقاله! مجله پاسخ-بک لینک گلدلینک

(بعبارتی لینک‌های نوفالو در الگوریتم‌های گوگل یا سایر موتورهای جستجو شمارش نمی‌شوند). در حقیقت، هرچه اعتبار یک سایت بیشتر باشد، اعتبار بیشتری را هم می‌تواند به سایت شما منتقل کند (از طریق لینک سازی ). با اینکه گوگل هزاران تغییر در الگوریتم‌هایش وجود آورده است، اما لینک سازی بعنوان یک سیگنال کلیدی در رتبه‌بندی نتایج جستجو باقی مانده است. این مقاله نیز بخشی از دوره آموزش سئو می‌باشد که بصورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. می‌توانید با کلیک روی لینک، سایر سرفصل‌های این دوره را نیز ببینید و به مطالب آن دسترسی داشته باشید.

  • برای اینکه این مقاله بیشتر از این طولانی نشود، مابقی آن را در یک مقاله دیگر اختیار شما قرار میدهم.
  • اما ما مطمئن هستیم که در بین این روش ها ، چندین روش برای کسب و کار شما مناسب است.
  • اما از طرف دیگر دلایل زیادی برای مفید بودن خرید آن نیز می‌توان ذکر کرد که در ادامه به آن می‌پردازیم.
  • بنابراین ساخت بک لینک رایگان اهمیت پیدا می‌کند و بسیار مفید و موثر خواهد بود.
  • این صفحات از سایت دیجی کالا، هم از شبکه های اجتماعی سوشیال سیگنال های زیادی گرفتند و هم سایت های مختلف در سطح وب (از جمله خود من در سایتم) بارها به آن بک لینک دادند.

همه بک لینک‌ها به صورت پیش‌فرض این انتقال رتبه را انجام می‌دهند و با این شرایط بک لینک فالو نام می‌گیرند. در این مقاله با مفهوم بک لینک و نحوه بررسی ارزش آن توسط گوگل آشنا شدیم در درس بعدی به بررسی روش های مناسب برای کسب بک لینک و معرفی تکنیک های کلاه سفید و کلاه سیاه میپردازیم. برای کسب اطلاعات تخصصی تر پیشنهاد میکنیم سری مقالات آموزش لینک سازی را نیز مطالعه کنید. زمانیکه گوگل یک بک لینک به سایت شما را مشاهده میکند به انکر تکست توجه زیادی داشته و عملا ارزش و اعتبار منتقل شده به سایت شما در این عبارت خواهد بود. مبحث لینک سازی به دو بخش اصلی لینک سازی داخلی و خارجی تقسیم میشود که تفاوت های مهمی با هم دارند.

بک لینک از دامنه ای جدید

اما در حال حاضر که تغییراتی در کار موتورهای جستجو ایجاد شده، این مسئله نیز دستخوش تحولاتی شده است و نظرات ضد و نقیض زیادی به همراه دارد. گفتیم که ترافیک ثابت و ترافیک ایجاد شده توسط لینک‌ها، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش اعتبار نزد گوگل است. این ترافیک علاوه بر این که وضعیت سایت شما را نزد گوگل بهبود می‌بخشد، می‌تواند برای کسب و کار شما نیز کاربر مستقیم ایجاد کند. کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند، می‌توانند به کاربر دائمی یا خریدار تبدیل شوند. خرید بک لینک و انجام لینک بیلدینگ باید دارای یک استراتژی خاص باشد. بدون در نظر گرفتن چند عامل مهم نمی‌توان به خرید بک لینک اقدام کرد و انتظار موفقیت داشت.

بک لینک Backlink چیست؟ جامع ترین مقاله!

به این صورت که با تولید و انتشار محتوای منحصربه‌فرد، می‌توان کاربران را از محتوای کپی در سایت‌های دیگر، به سوی سایت خود جذب کرد و بازدید را افزایش داد. ملاک گوگل برای ردیابی و شناسایی مطالب و سایت‌های معتبر، میزان اعتماد افراد به آن سایت‌ها است. به این ترتیب با قرار دادن مطالب سایت در وب‌سایت‌های دیگر، گوگل توانایی دارد تشخیص دهد که مطالب سایت از نظر مردم کاربردی و قابل اعتماد است یا خیر.

فعالیت در شبکه های اجتماعی به عنوان سوشال سیگنال هم شناخته می‌شود. به طور کلی، هر چه به صفحات وب سایت شما لینک بیشتر داده شده باشد، احتمال اینکه در رتبه‌های اول نتایج جستجو مربوط باشند، بیشتر می شود. وب رمز در سال ۱۳۸۱ با هدف فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارائه خدمات وب با کیفیت جهانی پایه گذاری شد. زمانی که برای اولین بار لینک سایت خود را در سایت دیگری قرار میدهید، تقریبا خیلی زود شاهد تاثیر شگفت انگیز آن خواهید بود.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و به طور عینی در انکر تکست، شما را با پنالتی گوگل مواجه می‌کند. کار پنگوئن گوگل این است که دنبال استراتژی‌های لینک سازی در بخش سئو کلاه سیاه برود. گوگل در سال ۱۹۹۰ مفهوم پیج رنک را معرفی کرد و در آن زمان تعداد بک لینک های یک وبسایت تاثیر بسیار زیادی بر رتبه بندی آن در نتایج گوگل داشت. متخصصین سئو و مدیران وب سایت ها از این نکته استفاده کردند و با تکنیک هایی مانندن تبادل لینک یا خرید بک لینک تلاش کردند تا جایگاه خود در نتایج جستجو را بهبود افزایش رتبه سایت با بک لینک (https://goldlink.ir/what-is-backlink/) دهند. بر خلاف بک لینک فالو، بک لینک «نوفالو» به لینکی در سایت می‌گویند که موتورهای جستجو آن را برای بهبود رتبه سایت در نظر نمی‌گیرند. البته گوگل در سال ۲۰۱۹ بیان کرد که به مرور، لینک‌های نوفالو نیز در الگوریتم‌های گوگل مورد توجه قرار می‌گیرند.

نوشتن مطلب به عنوان نویسنده مهمان در سایر وبلاگ‌ها هنوز هم یک تاکتیک بسیار مؤثر است. انتشار چنین پست‌هایی نقض آشکار قوانین کیفی گوگل مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش بک لینک است. برای ساخت بک لینک رایگان شما می‌توانید از ۳ طریق اقدام کنید نخست از انجمن‌های گفتگو که بهترین و آسان‌ترین روش لینک سازی هستند استفاده کنید.

با توجه به اینکه کیفیت بک لینک‌ها متفاوت هستند، میزان تاثیرگذاری آن‌ها روی رتبه و سئو سایت نیز تفاوت خواهد داشت. با توجه به اینکه طراحی و ساخت بک ‌لینک کار ساده‌ای نیست، لازم است از مهارت‌ها و ابزارهای صحیح به منظور راحت‌تر انجام دادن کار کمک گرفت. بک‌ لینک‌ها که موجب ارتقا رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شوند، باعث می‌شوند گوگل صفحات سایت مورد نظر را سریعا ایندکس کند. تا به حال گوگل به صورت مستقیم اعلام نکرده که خرید بک لینک باعث جریمه شدن می‌شود؛ اما اعلام کرده که چنین لینک‌هایی تحت تایید گوگل نیستند. اگر استراتژی لینک سازی خوبی داشته باشید، احتمال جریمه شدن سایت کاهش می‌یابد. به جای این که به این موضوع از نظر موتور جستجو نگاه کنید، از منظر یک کاربر ماجرا را ببینید.

اگر هیچ بک لینکی از سایت شما در دیگر سایت‌ها وجود نداشته باشد پیدا کردن سایت شما برای ربات خزنده گوگل دشوارتر خواهد بود اما غیرممکن نیست. برای تعیین نوفالو یا دوفالو لینک هنگام نوشتن مطلب، گزینه‌ای برای این کار در سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس هست که شما می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید راجع به سئو بیشتر بدانید و از ساز و کار رتبه بندی سایت در گوگل مطلع شوید، حتما مطالب «چک لیست سئو» و «چک لیست فاکتورهای رتبه بندی سایت در گوگل» را بخوانید. قدم صفر، این است که ابتدا تصمیم تان را در مورد بک لینک ها بگیرید. همانطور که بالاتر گفتم واقعا اینکه صبر کنیم تا بقیه به سایت ما لینک بدهند، کار حوصله سربر و زمان بری است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج