تاکید بیلی بر مقابله با تورم

تحلیل قیمت GBP/USD امروز صعودی است. پس از سخنرانی اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، پوند افزایش یافت. او هشدار داد که تعیین‌کنندگان نرخ بهره بر مبارزه با تورم تمرکز خواهند کرد و تحت تأثیر ترس از سیستم بانکی قرار نخواهند گرفت.

برخی از سرمایه گذاران پیشنهاد کرده اند که بانک های مرکزی باید تلاطم بانکی را هنگام تعیین نرخ بهره در نظر بگیرند.

تحلیل فنی قیمت پوند/دلار آمریکا

از دسامبر 2021، BoE چندین بار سیاست های خود را سخت تر کرده است و نرخ بانکی را از 0.1٪ به 4.25٪ رسانده است. روز دوشنبه، بازارهای مالی پیش‌بینی کردند که BoE نرخ بهره را دوباره در سال جاری به حداکثر 4.5 درصد افزایش خواهد داد. احتمال افزایش در ماه می 52 درصد است.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران STP هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

با این حال، آنها نتوانستند به زیر حمایت 1.2203 بروند، جایی که گاوها بازگشتند و قدرت را به دست گرفتند. گاوها بالاتر از 30-SMA شکستند و به مقاومت 1.2345 نزدیک می شوند. در صورتی که قیمت از این مقاومت عبور کند تا به اوج جدیدی برسد، روند صعودی ادامه خواهد داشت.

نمودار 4 ساعته معاملات GBP/USD را بالاتر از 30-SMA با RSI بالاتر از سطح 50 نشان می دهد. این نشان دهنده قدرت صعودی است و به دنبال تلاش ناموفق برای معکوس کردن روند است. پس از توقف حرکت صعودی در مقاومت 1.2345، خرس ها به زیر 30-SMA شکستند.

68٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر


منبع: https://www.forexcrunch.com/gbp-usd-price-analysis-bailey-emphasizes-on-coping-inflation/

روز یکشنبه، اریک نیلسن، مشاور ارشد اقتصادی گروه UniCredit در لندن، استدلال کرد که بانک های مرکزی نباید سیاست پولی را از ثبات مالی جدا کنند. او گفت که نگرانی ها در مورد احتمال وقوع یک فاجعه مالی گسترده تر در بالاترین حد خود قرار دارد.

  • بیلی هشدار داد که BOE علیرغم استرس بانکی بر روی مبارزه با تورم تمرکز خواهد کرد.
  • بیلی تاکید کرد که بانک های بریتانیا همچنان قوی هستند و می توانند اقتصاد این کشور را حفظ کنند.
  • بازارهای مالی انتظار دارند که BoE یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج