تجارت درآمد Nvidia Post Q4انویدیا آخرین گزارش درآمد سه ماهه چهارم مالی خود را منتشر کرد. سرمایه گذاران مشتاق بودند ببینند که تقاضای تراشه برای برنامه های هوش مصنوعی (AI) مانند ChatGPT چگونه بر درآمد تأثیر می گذارد.

درباره گزارش سود، آنچه که تحلیلگران برای سهام پیش‌بینی می‌کنند و نحوه معامله آن در زیر بیشتر بیاموزید.موجودی: NVIDIA
نماد برای حساب Invest.MT5: NVDA
تاریخ ایده: 1 مارس 2023
خط زمانی: 1-6 ماهگی
سطح ورودی: 241.00 دلار
سطح هدف: 350.00 دلار
اندازه موقعیت برای حساب Invest.MT5: حداکثر 5%
خطر: بالا

 • حساب Invest.MT5 به شما امکان می دهد سهام و سهام واقعی را از 15 تا از بزرگترین بورس های جهان خریداری کنید.

تمام معاملات ریسک بالایی دارند و شما می توانید بیش از ریسکی که در یک معامله دارید ضرر کنید. هرگز بیش از توان مالی خود برای از دست دادن سرمایه گذاری نکنید زیرا برخی معاملات ضرر می کنند و برخی معاملات برنده می شوند. برای درک سطوح تحمل ریسک خود یا تمرین بر روی یک حساب آزمایشی ابتدا دانش خود را قبل از سرمایه گذاری بسازید.

گزارش درآمد انویدیا Q4

در اینجا برخی از نکات کلیدی از آخرین مالی است گزارش سود سه ماهه چهارم از Nvidia:

 • سود هر سهم 88 سنت در مقابل انتظار 81 سنت
 • درآمد 6.05 میلیارد دلار در مقابل 6.00 میلیارد دلار مورد انتظار
 • کاهش 21 درصدی درآمد از 7.64 میلیارد دلار به 6.05 میلیارد دلار
 • انتظار می رود فروش سه ماهه اول به 6.50 میلیارد دلار افزایش یابد که بالاتر از حد انتظار است
 • درآمد مرکز داده (شامل پردازنده‌های گرافیکی برای هوش مصنوعی) سالانه 11 درصد افزایش یافته و به 3.62 میلیارد دلار رسیده است.
 • درآمد بازی 46 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته همانطور که انتظار می رفت کاهش یافت

انویدیا انتظارات بازار را هم از نظر درآمد هر سهم و هم در مورد درآمد شکست داد، حتی اگر سال به سال کاهش داشت. سرمایه‌گذاران عمدتاً بر چگونگی سرمایه‌گذاری این سازنده تراشه از روند هوش مصنوعی متمرکز بودند.

درآمد حاصل از تراشه های هوش مصنوعی انویدیا شامل درآمد کسب و کار مرکز داده آن است که سالانه 11 درصد رشد کرده و به 3.62 میلیارد دلار رسیده است. جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا توضیح داد هوش مصنوعی در نقطه عطفی قرار دارد که انواع کسب‌وکارها را به سمت تراشه‌های انویدیا سوق می‌دهد تا نرم‌افزار یادگیری ماشین را تولید و استقرار دهند.

رشد هوش مصنوعی باعث شده تا Nvidia فروش سه ماهه اول را حدود 6.5 میلیارد دلار پیش بینی کند که بالاتر از انتظارات تحلیلگران است. با این حال، هوش مصنوعی هنوز نسبتاً جدید است و ممکن است مدتی طول بکشد تا مشاغل استفاده کامل از آن را بپذیرند. همچنین استارت‌آپ‌های رقیب مانند Sapeon کره جنوبی وجود دارند که در حال ساخت تراشه‌های هوش مصنوعی جدید هستند و آن را به یک بخش سریع و رقابتی تبدیل می‌کنند.

یکی از نگرانی ها کاهش 46 درصدی بخش درآمد بازی های انویدیا است. از لحاظ تاریخی، انویدیا برای دستگاه‌های بازی مورد استفاده قرار می‌گرفت و بخش عمده‌ای از درآمد آن از آنجا تامین می‌شد. کاهش درآمد به دلیل کاهش تقاضا برای تراشه از سوی مشتریانش به دلیل عرضه بیش از حد ناشی از همه‌گیری کاهش یافته است. این شرکت هیچ راهنمایی در مورد زمان افزایش مجدد این جریان درآمد ارائه نکرد.

ملاحظات دیگر این است که سهام در سال جاری تاکنون نزدیک به 70 درصد افزایش یافته است. بسیاری از پیش بینی ها در مورد عرضه AI انویدیا ممکن است در حال حاضر قیمت گذاری شده باشد.

پیش بینی سهام انویدیا – تحلیلگران چه می گویند؟

به گفته تحلیلگرانی که توسط TipRanks برای پیش‌بینی سهام انویدیا در 3 ماه گذشته نظرسنجی کردند، در حال حاضر 25 خرید، 6 امتیاز نگهداری و 2 رتبه فروش بر روی سهام وجود دارد. بالاترین سطح قیمت برای پیش بینی سهام انویدیا 350.00 دلار و کمترین هدف قیمت 175.00 دلار است.

میانگین قیمت هدف برای پیش بینی سهام انویدیا 256.39 دلار است.

منبع: TipRanks، 1 مارس 2023

یک ایده تجارت مثال برای را Nvidia قیمت سهام

یک ایده تجاری مثال برای قیمت سهام انویدیا می تواند به شرح زیر باشد:

 • سهام را در یک شکست بالاتر از بالاترین درآمد پس از 241.00 دلار خریداری کنید.
 • هدف درست زیر بالاترین قیمت هدف تحلیلگر 350.00 دلار است.
 • ریسک خود را با حداکثر 5 درصد از کل حساب خود کوچک نگه دارید.
 • خط زمانی = 1 تا 6 ماه
 • در صورت خرید 10 سهم انویدیا:

  • در صورت رسیدن به هدف = 1090.00 دلار سود بالقوه (350.00 – 241.00 دلار * 10 سهم).

به یاد داشته باشید که بازارها بالا و پایین می‌روند و بعید است قیمت سهم در یک خط مستقیم بالا رود. در واقع، حتی ممکن است قبل از افزایش، بسیار پایین‌تر هم برود، به‌ویژه با توجه به این واقعیت که سهام در سال گذشته منفی به پایان رسید.

مطمئن شوید که مدیریت ریسک خوبی دارید و همیشه می دانید که در یک معامله چقدر می توانید ضرر کنید و ریسک های مربوط به آن و همچنین هزینه ها.

با حساب Admirals Invest.MT5 می توانید سهام ایالات متحده را با کمیسیون از 0.02 دلار به ازای هر سهم خریداری و بفروشید. این به این معنی است که خرید 10 سهم در سهام انویدیا به کمیسیونی معادل 0.20 دلار (0.02 دلار * 10 سهم) برای انجام معامله هر طرف منجر می شود.

حداقل کارمزد تراکنش 1 دلاری وجود دارد. بنابراین، ایده تجارت مثال بالا در مجموع فقط 1 دلار کمیسیون به دست می آورد!

نحوه خرید Nvidia سهام در 4 مرحله

با Admirals می توانید سهام شرکت هایی مانند Nvidia را خریداری کنید با کارمزد کم فقط 0.02 دلار به ازای هر سهم و حداقل کمیسیون پایین فقط 1 دلار در سهام ایالات متحده.

 1. برای دسترسی به اتاق معامله‌گران، یک حساب کاربری با Admirals باز کنید.
 2. برای باز کردن پلتفرم وب روی یکی از حساب‌های زنده یا آزمایشی خود بر روی Trade کلیک کنید.
 3. سهام خود را در پایین پنجره Market Watch جستجو کنید و نماد را روی نمودار بکشید.
 4. از ویژگی تجارت با یک کلیک استفاده کنید، یا برای وارد کردن اندازه معامله، توقف ضرر و رسیدن به سطح سود، راست کلیک کرده و یک بلیط معاملاتی را باز کنید.
منبع: Admirals MetaTrader 5 Web. عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد برای نتایج آینده یا عملکرد آینده نیست.

برای معامله سهام انویدیا امروز روی بنر زیر کلیک کنید! ▼ ▼ ▼

میبینی قیمت سهام انویدیا حرکت متفاوت؟

به یاد داشته باشید که تمام ایده های تحلیلی و معاملاتی بر اساس دیدگاه و تجربه شخصی نویسنده است.

اگر فکر می کنید احتمال بیشتری وجود دارد که قیمت سهام انویدیا کاهش یابد، می توانید از یک حساب معاملاتی CFD (Contracts for Difference) که Admirals نیز ارائه می کند، معامله کوتاه کنید.

حساب Trade.MT5 و Trade.MT4 به شما این امکان را می دهد که با استفاده از CFD در مورد جهت قیمت سهام و سهام حدس بزنید.

این بدان معناست که شما می‌توانید با خرید و فروش کوتاه و بلند مدت از افزایش و کاهش قیمت سهام سود ببرید. در این مقاله نحوه معامله با CFD ها بیشتر بدانید.

اطلاعات در مورد مواد تحلیلی:

داده های داده شده اطلاعات بیشتری را در مورد کلیه تحلیل ها، برآوردها، پیش بینی ها، پیش بینی ها، بررسی های بازار، چشم انداز هفتگی یا سایر ارزیابی ها یا اطلاعات مشابه (از این پس “تحلیل”) منتشر شده در وب سایت های شرکت های سرمایه گذاری Admirals که تحت علامت تجاری Admirals (از این پس ” دریاسالارها”) قبل از هر گونه تصمیم سرمایه گذاری لطفاً به موارد زیر توجه کافی داشته باشید:

 • این یک ارتباط بازاریابی است. محتوا فقط برای مقاصد اطلاع رسانی منتشر شده است و به هیچ وجه به عنوان توصیه یا توصیه سرمایه گذاری تلقی نمی شود. مطابق با الزامات قانونی طراحی شده برای ارتقای استقلال تحقیقات سرمایه گذاری تهیه نشده است، و مشمول هیچ گونه منع معامله قبل از انتشار تحقیقات سرمایه گذاری نیست.
 • هر تصمیم سرمایه‌گذاری توسط هر مشتری به تنهایی انجام می‌شود، در حالی که Admirals هیچ مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از چنین تصمیمی، خواه بر اساس محتوا یا نه، ندارد.
 • با توجه به حفاظت از منافع مشتریان خود و عینیت تجزیه و تحلیل، Admirals رویه های داخلی مربوطه را برای پیشگیری و مدیریت تضاد منافع ایجاد کرده است.
 • تجزیه و تحلیل توسط یک تحلیلگر مستقل، Jitanchandra Solanki (تحلیلگر)، (از این پس “نویسنده”) بر اساس برآوردهای شخصی آنها تهیه شده است.

 • در حالی که تمام تلاش منطقی برای اطمینان از قابل اعتماد بودن همه منابع محتوا و ارائه تمام اطلاعات، تا حد امکان، به صورت قابل فهم، به موقع، دقیق و کامل انجام می شود، Admirals صحت یا کامل بودن هیچ اطلاعاتی را تضمین نمی کند. موجود در تجزیه و تحلیل
 • هر نوع عملکرد گذشته یا مدل‌سازی شده ابزارهای مالی که در محتوا ذکر شده است نباید به عنوان قول، تضمین یا ضمنی صریح یا ضمنی توسط Admirals برای عملکرد آینده تلقی شود. ارزش ابزار مالی ممکن است افزایش یا کاهش یابد و حفظ ارزش دارایی تضمین نمی شود.
 • محصولات اهرمی (از جمله قراردادهای مابه التفاوت) ماهیت سفته بازی دارند و ممکن است منجر به زیان یا سود شوند. قبل از شروع معامله، لطفاً مطمئن شوید که خطرات موجود را کاملاً درک کرده اید.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/trading-idea-nvidia-earnings-q4-2023-earnings

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج