تصمیم بانک ژاپن در مورد نرخ بهره

آیا تجارت در اخبار اقتصاد کلان برای شما جالب است؟ بیاموزید که چگونه این رویکرد با وبینارهای رایگان ما کار می کند. با معامله گران خبره ملاقات و تعامل داشته باشید. جلسات معاملاتی زنده را تماشا کنید و یاد بگیرید.

وبینارهای تجاری رایگاناین مطالب حاوی توصیه‌های سرمایه‌گذاری، توصیه‌های سرمایه‌گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هرگونه معامله در ابزارهای مالی نیست و نباید تفسیر شود. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که خطرات را درک می کنید.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/boj-rate-decision-will-there-be-any-surprises

هیئت مدیره BoJ روز جمعه برای تصمیم گیری در مورد نرخ بهره تشکیل جلسه خواهد داد. اقتصاددانان انتظار دارند که BoJ هزینه های استقراض را متوقف کند. این اولین جلسه هیئت مدیره از زمان انتصاب کازوئو اوئدا به عنوان فرماندار جدید BoJ خواهد بود.

کازوئو اوئدا، فرماندار BoJ به نمایندگان پارلمان ژاپن گفت که حفظ کنترل منحنی بازده (YCC) و تسهیل سیاست پولی با توجه به تحولات اقتصادی، قیمت و مالی فعلی مناسب است. وی افزود: اگر دستمزدها و تورم بیش از حد انتظار افزایش یابد، بانک مرکزی ژاپن می تواند با افزایش نرخ بهره، سیاست های پولی خود را تشدید کند.

داده های اولیه تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و منطقه یورو در سه ماهه اول 2023

تحلیلگران ING، در مورد نشست آتی BoJ، گفتند: “افزایش نرخ سیاست در سال جاری بعید است، اما تعدیل در کنترل منحنی بازده در اوایل ژوئن امکان پذیر است. یکی از گزینه ها این است که BoJ بازده اوراق قرضه دولتی 5 ساله (JGBs) را به جای سیاست فعلی که بازده 10 ساله را 0.5 درصد محدود می کند، هدف قرار دهد.

گزارش آوریل CPI توکیو

را اداره آمار ژاپن انتظار می رود داده های تورم CPI توکیو در ماه آوریل منتشر شود. اقتصاددانان انتظار دارند تورم کل به 2.6 درصد به صورت سالانه برسد که کمتر از رقم 3.3 درصدی ثبت شده در ماه مارس است.

تحلیلگران UOB Group انتظار ندارند که BoJ سیاست پولی خود را حداقل در این جلسه تغییر دهد. ما از Ueda انتظار داریم که در دو مرحله گسترده عمل کند: 1) یک دوره طولانی (از آوریل تا دسامبر 2023) هدایت رو به جلو برای آماده سازی بازار برای خروج منظم از سیاست پولی بسیار آسان BOJ که ممکن است شامل گسترش سیاست پولی نیز باشد. محدوده معاملاتی بازدهی 10 ساله JGB (تا +/- 100bps). 2) ما انتظار داریم عادی سازی سیاست پولی تنها در اوایل سال 2024 آغاز شود – YCC حذف شود و نرخ تماس منفی سیاست از -0.1٪ به 0٪ در ژانویه 2024 MPM افزایش یابد.”

بانک ژاپن (BoJتصمیم گیری در مورد نرخ بهره و داده های اولیه تولید ناخالص داخلی که از ایالات متحده و منطقه یورو به دست می آید، انتشار کلیدی برای بقیه هفته خواهد بود.

در وبینارهای زنده برگزار شده توسط کارشناسان تجارت ما هماهنگ شوید

عضویت رایگان

گزارش های این هفته شامل انتشار داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول 2023 از ایالات متحده و منطقه یورو است. روز پنجشنبه، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) گزارش اولیه تولید ناخالص داخلی را گزارش خواهد کرد که پیش بینی می شود نرخ رشد 2 درصدی را به صورت سه ماهه نشان دهد که از رقم 2.6 درصدی ثبت شده در سه ماهه چهارم سال قبل کمتر است.

دلار استرالیا پس از کاهش میانگین CPI در سه ماهه اول 2023 به پایین ترین حد خود در شش هفته اخیر رسید و بر اساس سال به سال به 6.6 درصد رسید.

تحلیلگران گلدمن ساکس در گزارشی درباره مذاکرات کاهش دلار اظهار داشتند که «ما هیچ مدرکی از آن را در داده‌های تاکنون نمی‌بینیم (به عنوان مثال، حتی افزایش سهم برزیل از ذخایر CNY جایگزین دلار کانادا شد، نه دلار)، و قوی بودن ما دیدگاه این است که در حال حاضر هیچ رقیب واقعی وجود ندارد.”

تصمیم BoJ نرخ بهره

انتظار می رود که گزارش یورواستات نرخ رشد تولید ناخالص داخلی 0.2 درصدی را به صورت فصلی به فصلی و 1.4 درصدی را به صورت سالانه نشان دهد. گزارشی که توسط اقتصاددانان رابوبانک تهیه شده است، خاطرنشان می کند که «ما معتقدیم که اجماع بیش از حد بدبینانه است و اکنون انتظار رشد نسبتاً قوی را برای سه ماهه اول داریم. با این حال، ما انتظار نداریم که این رشد قوی در طول سال تداوم داشته باشد، زیرا انگیزه اعتباری کاهش یافته است و چشم انداز رشد جهانی احتمالاً به یک مشکل تبدیل می شود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج