تفاوت بروکر و صرافی ارز دیجیتال چیست؟

یک جنبه منحصر به فرد این بازار بینالمللی این است که بازاری مرکزی برای مبادله وجود ندارد، بلکه معامله ارز به صورت الکترونیک و در خارج از صرافی انجام میشود و این یعنی که همه این تراکنشها از طریق شبکههای کامپیوتری بین تریدرهای سراسر جهان روی میدهد و پای یک صرافی متمرکز در میان نیست. سه عنصر اصلی وجود دارد که باید در فرآیند انتخاب استراتژی فارکس مورد توجه قرار گیرد. تحلیل دقیق این سه چهارچوب زمانی، روند اصلی را مشخص می کند. چهارچوب زمانی میان مدت – این چهارچوب های زمانی همه کاره هستند زیرا معامله گران در این نوع از چهارچوب های زمانی می توانند تحلیل های کوتاه مدت و بلندمدت را بطور همزمان انجام دهند. البته دلار نیمایی چندان نتیجه بخش نبود زیرا اخیرا گفته شده که صادرکنندگان و وارد کنندگان می توانند با یکدیگر توافق قیمت کنند.

از اندیکاتورهای مبتنی بر حجم برخی اوقات برای تصمیم گیری استفاده می شود. سه نوع الگوی مثلث وجود دارند: – مثلث صعودی – الگوی مثلث صعودی در یک روند صعودی براحتی قابل تشخیص است اما سیگنال های ساده ای برای ورود به بازار و خروج از بازار ارائه می دهد. Utility token به توکنهایی اشاره میکند که برای کاربردی خاص به وجود میآیند. یک استراتژی متداول برای مقابله با نوسانات فارکس این است که از کوچک شروع کنید و معاملات خود را عاقلانه انتخاب کنید. این ابزار دیگری برای ردیابی نوسانات فارکس است. حجم، یک ابزار مفید برای مطالعۀ روندها است و راه های زیادی برای استفاده از آن وجود دارند. یکی از راه های شناسایی روند فارکس مطالعه ۱۸۰ داده با ارزش در فارکس است. به کف ها و اوج ها نگاه کنید و روند را پیدا کنید. مثلث ها جزو الگوهای ادامه دار هستند. توجه داشته باشید که گُوِه معمولاً از پرچم سه گوش و مثلث باریک تر است.

استفاده از چهارچوب های زمانی چندگانه در هنگام انجام تحلیل به معامله گر می کند تا خطوط حمایت و مقاومت را پیدا کند و متوجه شود چه موقع می تواند وارد بازار شود و چه موقع باید از بازار خارج شود. با این وجود، در بازارهای مختلف، قیمت طبق الگوی جانبی حرکت میکند و بین آستانههای حمایت و مقاومت به ثبات خود ادامه می دهد. حجم چگونگی حرکات بازار را نشان می دهد – هرچه حجم بالاتر باشد تصمیم گیری دربارۀ زمان خرید یا فروش آسان تر خواهد شد (حجم نمی تواند تفاوت بین بازارهای خرید و فروش را بیان کند). حجم عبارت است از تعداد سهام خریداری شده و فروخته شده در هر روز در یک ابزار مالی مشخص. پس از انتخاب صرافی و پیش از شروع سرمایهگذاری روی بیتکوین باید حساب خود را از لحاظ مالی تامین کنید.

جهت مشاهده فهرست کامل صرافی های معتبر ایرانی در ونکوور، می توانید به این لینک مراجعه کنید. از نکات مثبت این صرافی پشتیبانی از کیف پول اختصاصی، سیستم درآمد زایی، ورود دو مرحله ای، پلتفرم چت آنلاین، می باشد. حجم شامل مقدار زیاد پول که در یک روز معامله می شود و می تواند تاثیرات زیادی بر بازار بگذارد. در سیستم ثبت سفارشات حداقل حجم مورد تأیید ۰٫۰۱ لات میباشد، اما برخی شرکتهای کارگزاری بعضاً امکان معامله با حجمهای پایین تر نظیر ۰٫۰۰۱ را نیز ارائه میدهند. یکی از نکاتی که در مبادلات ارزی حتما باید مورد توجه قرار گیرد این است که، بهای ارزی مانند دلار کانادا از مراجع رسمی دریافت شود. برای دریافت ارز مسافرتی لازم است که حتما قصد سفر به یک کشور خارجی را داشته باشید و بلیط سفر خود را ارائه دهید تا بتوانید سهمیه ارز مسافرتی 1401 خود را دریافت کنید. در واقع نوعی پایگاه اطلاعاتی است که به افراد و معاملهگران، آموزشها و مطالعات لازم در زمینه قرارگیری در بازار فارکس را در اختیار آنان قرار میدهد. به منظور تطبیق با سرعت سریع بازارهای مالی ، ما میدانیم که شما گاهی اوقات لازم است که در یک صدم ثانیه تصمیمگیری کنید .

در اغلب مواقع، سرمایه به سمت ارز دارای نرخ بالاتر در یک جفت ارز جریان پیدا می کند که باعث می شود سود سرمایه گذاری افزایش پیدا کند. به عنوان مثال، یک معامله گر که استراتژی معاملاتی بلندمدت دارد و یک موقعیت معاملاتی را چند ماه حفظ می کند نباید چهارچوب های زمانی 15 دقیقه ای و 60 دقیقه ای را حفظ کند چون هیچ فایده ای برایش ندارد. معامله گران اغلب از الگوهای نمودار به عنوان استراتژی فارکس استفاده می کنند. روش شناسی استفاده از چند چهارچوب زمانی این است که معامله گران می توانند یک تصویر واضح تر از حرکت قیمت و واقعیت تحلیل تکنیکی بسازند. در حین انجام تحلیل تکنیکی، از الگوهای نمودار بطور وسیعی در معامله استفاده می شود. نکته قابل ذکر این است که در تمامی این بروکرها معامله گران ایرانی نمی توانند به صورت مستقیم فعالیت داشته باشند و باید به واسطه صرافی هایی از جمله تاپ چنج و وب مانی در این بروکر ها فعالیت کنند.

جفت ارزهای فاقد دلار را کراس یا فرعی می نامند. به عنوان مثال روند در چهارچوب زمانی بلندمدت صعودی است اما در روندهای کوتاه مدت و میان مدت نزولی است، برای در نظر گرفتن اهداف سود و نقاط توقف ضرر باید روند را نزولی در نظر گرفت. به همین دلیل است که معامله گران باید در هنگام دنبال کردن روند کلی در این چهارچوب های زمانی، روندهای اقتصادی مهم را زیر نظر داشتند. زیرا الگوهای نمودار مشخص کنندۀ سطوح حمایت و مقاومت هستند و در نهایت به معامله گر کمک می کنند تا دربارۀ خرید یا فروش یا بستن معامله اش در زمانیکه روند وارونه می شود تصمیم بگیرد. زیرا نرخ بهره بازتاب دهندۀ سلامت یک اقتصاد است. چیز دیگری که معامله گران باید زیر نظر داشته باشند میزان نرخ بهره است. زمانهای معامله از کوتاه مدت (چند دقیقه) تا میان مدت (ساعتها) متغیر است. استراتژی معاملۀ چند چهارچوب زمانی یک استراتژی معاملاتی فارکس است که با دنبال کردن یک جفت ارز در چهارچوب های زمانی مختلف کار می کند.

باز هم آخر این موضوع را باز میگذاریم که بازار فارکس بهتر است یا بورس سایت goldmanforex ایران… به همین دلیل اشخاصی که میخواهند در بازار ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری بلندمدت انجام دهند، این نوع تحلیل را ملاک قرار نمیدهند. در تحلیل فاندامنتال معامله گران با استفاده از دادهها و اطلاعات اقتصادی و اخبار مربوط به جفت ارزها و همچنین بررسی دادههای فاندامنتالی مانند ارزش ذاتی و یا مواردی از این دست آینده قیمت یک جفت ارز را پیش بینی مینمایند. نام اختصاری ارزها از سه حرف انگلیسی تشکیل شده است. آن چه که در بازار فارکس مورد معامله قرار می گیرد جفت ارزها می باشند، بنابراین بازار فارکس بازار معامله جفت ارزها است. شما همیشه میتوانید از راه حلهای آماده استفاده کنید و با نظرات تریدرها در مورد این راه حلها آشنا شوید. حجم یکی از دقیق ترین راه ها برای سنجش میزان جریان پول است. شاخص بهای تولیدکننده (PPI) – معیاری است برای سنجش تورم در هزینه های تولید برای تولیدکننده ها. حجم می تواند برای مشخص کردن سیگنال های صعودی مفید باشد. ظهرها و قبل از تعطیلات، حجم کاهش پیدا می کند. کاهش قیمت (یا افزایش) در حجم کم یک سیگنال قوی نیست.

بررسی مناطق Order Block ها در سبک ict پرایس اکشن از جمله مزایای این روش پرایس اکشنی است. سبک ict پرایس اکشن یکی از مفاهیم پایه نزدیک و قابل توجه به سبک rtm پرایس اکشن است. به شما پیشنهاد میکنیم مقاله «پرایس اکشن حرفه ای» را بخوانید. زمانی ورود شما موفق است که در مرحله اول با اطلاعات کامل وارد بورس شوید و در مرحله دوم یک مشاور برای برای کمک به شما تا زمانی که به یک کاربر حرفه ای تبدیل شوید. 3. هرگاه سیگنال فروش یا خرید دریافت کردید، در حمایت و مقاومت و در جهت روند وارد بازار شوید. همچنین مواردی وجود دارد که وقتی در هنگام تصحیح از طرف دیگر به آن نزدیک می شوید ، قیمت دوباره از سطح حمایت / مقاومت عبور می کند و به دالان قیمت قبلی بازمی گردد. 2. خطوط Fibonacci retracement را بین اوج ها و کف ترسیم کنید تا بتونید سطوح حمایت و مقاومت را پیدا کنید.

توجه: پرچم ممکن است شبیه به الگوی مثلث یا الگوی گُوِه باشد. الگوی سر و شانه می تواند وارونه هم باشد و شبیه به این تصویر است که الگوی سر و شانۀ معکوس نامید می شود. البته گفتن این کار بسیار راحتتر از انجام است. افزایش حجم در هنگام نوسان قیمت نشان دهندۀ یک حرکت مهم است و برعکس، کاهش حجم در هنگام نوسان قیمت نشان دهندۀ یک حرکت کم اهمیت است. کاهش قیمت (یا افزایش) در حجم زیاد یک سیگنال قوی است که نشان می دهد چیزی در سهام بطور بنیادی تغییر کرده است. حجم را باید مرتبط با گذشتۀ نزدیک مشاهده کرد.

به عنوان مثال، هرگاه قیمت کاهش پیدا کند حجم افزایش خواهد داشت و سپس قیمت افزایش پیدا میکند و سپس مجدداً کاهش پیدا می کند. هرگاه قیمت به اوج های جدید برسد یا به هیچ کفی نرسد و حجم کاهش پیدا کند، وارونگی رخ خواهد داد. توجه داشته باشید که همۀ انواع حجم بر معامله تاثیر می گذارند. حجم به معامله گر میزان فعالیت بازار و میزان نقدینگی را نشان می دهد و هرچه حجم بالاتر باشد به معنای آن است که نقدینگی بالاتر است. با توجه به این که بیش از 400 صرافی انلاین در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنن و هر کدام از این صرافی ها با توجه حجم معاملات روزانه خودشون رتبه بندی شدن و امکانات متنوعی دارن که باعث محبوبیت شون در نظر کاربران میشه.

البته همانطور که میدانید سرمایه گذاری در بازارهای مالی به خصوص فارکس نیازمند کسب مهارت و تجربه است و از آن مهمتر نیازمند یک استراتژی مفید و سودمند است. یک استراتژی فارکس سودآور میتواند به معاملهگران در کسب سود بیشتر کمک کند. پس از انجام معامله و یا در هنگامیکه معامله به سطح توقف ضرر یا کسب سود نزدیک می شود، بهترین چهارچوب های زمانی برای زیر نظر گرفتن معامله همین چهارچوب های زمانی میان مدت هستند. معامله گران معمولاً از سه دورۀ زمانی مختلف استفاده می کنند زیرا همین مقدار برای مطالعۀ بازار برای شان کافی است. به این ترتیب ریسک کاهش پیدا می کند زیرا قیمت به احتمال زیاد در روند بلندمدتی که شناسایی داده شده است به حرکت ادامه خواهد داد. اگر در هنگام عقب نشینی قیمت، قیمت پایین کف قبلی ریزش پیدا نکند و در حین ریزش دوم حجم کاهش پیدا کند در آن صورت یک سیگنال صعودی ایجاد شده است.

معامله گران با دنبال کردن نمودار قیمت می توانند اوج ها و کف های قیمت را مشاهده کنند و به یک روند کلی و موقت برسند. سادگی ورود و خروج به معاملات ، در مقایسه با سایر گزینه های معاملاتی ، یکی از دلایلی است که بسیاری از معامله گران از معاملات CFD برای تجارت در بازارهای مختلف مانند سهام ، شاخص ها ، کالاها ، اوراق قرضه ، ETF و ارزهای رمزپایه استفاده می کنند. اگر هر یک از ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی را بتوانید در زمان مناسب خرید و فروش کنید، می توانید سود خوبی بدست بیاورید. در تراکنشهای معمول آنلاین، هویت کاربر احراز میشود، اما در ارزهای دیجیتال هویت کاربر محفوظ میماند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج