تورم اتحادیه اروپا افزایش می یابد، تورم اصلی کاهش می یابد

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران فارکس تایلند هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

رشد کلی قیمت در بین 20 کشوری که از ارز یورو استفاده می کنند در آوریل از 6.9 درصد در ماه قبل به 7.0 درصد افزایش یافت. این مقدار مطابق با آنچه اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند بود. با این حال، تمرکز بر تورم اصلی یا زمینه ای در ماه های اخیر بوده است.

در همان زمان، نظرسنجی سه ماهه بانک مرکزی اروپا کاهش شدید تقاضای اعتبار را نشان داد. این گزارش از استدلال برای افزایش نرخ کمتر حمایت می کند.

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/eur-usd-price-analysis-eu-inflation-rises-core-inflation-falls/بانک مرکزی اروپا در شش نشست قبلی خود نرخ بهره را حداقل 50 واحد افزایش داد. سرمایه گذاران انتظار دارند که نرخ سپرده 3 درصدی بانک مرکزی اروپا تا پایان تابستان به حدود 3.75 درصد برسد.

رویدادهای کلیدی EUR/USD امروز

EUR/USD پس از شکستن از سطح مقاومت 1.1050 در نمودار 4 ساعته سقوط می کند. قیمت بالاتر از این سطح به شدت رد شد، و به خرس‌ها اجازه داد تا با شکستن به زیر 30-SMA، آن را تصاحب کنند. RSI همچنین از 50 عبور کرد که نشان دهنده تغییر در احساسات است.

اگرچه تورم از دو رقمی شدن در پایان سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اما همچنان بسیار بالاست. تورم بالا مستلزم افزایش نرخ دیگری است که اندازه آن هنوز مورد بحث است. سیاست گذاران در بانک مرکزی اروپا نمی توانند بین 25 تا 50 واحد پایه تصمیم بگیرند.

آیا شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران فارکس اسلامی هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

تحلیل قیمت یورو/دلار امروز نزولی است. تورم در منطقه یورو در ماه گذشته افزایش یافت. با این حال، یک کاهش غیرمنتظره در رشد قیمت پایه وجود داشت. این کاهش سرعت افزایش نرخ بهره کمتر در نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا را تقویت می کند.

68٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر.

ثاقب اقبال

با حذف هزینه های سوخت و غذا، تورم از 7.5 درصد به 7.3 درصد کاهش یافت. سنج حتی محدودتر که الکل و تنباکو را حذف می کند از 5.7 درصد به 5.6 درصد کاهش یافته است. این رقم کمتر از برآوردهای 5.7 درصدی بود که اولین کاهش از ژوئن گذشته بود.

سرمایه گذاران روی ایالات متحده تمرکز خواهند کرد که گزارش مشاغل را منتشر خواهد کرد. این گزارش تعداد مشاغل آزاد برای استخدام در کشور را نشان می دهد.

تحلیل فنی قیمت EUR/USD: سطح حمایت 1.0949 را به چالش می کشد

تحلیل فنی قیمت EUR/USD
نمودار تحلیل فنی قیمت EUR/USD

پس از تغییر در احساسات، خرس ها رهبری را به دست گرفتند. قیمت اکنون به سطح حمایت کلیدی 1.0949 نزدیک می شود. ممکن است شاهد مکث یا عقب نشینی آن در این سطح باشیم. با این حال، از آنجایی که خرس‌ها قدرت نشان می‌دهند، ممکن است شاهد یک شکست در زیر نیز باشیم.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج