تورم مارس بریتانیا همچنان بالاست، BoE احتمالا اقدامی انجام خواهد داد

در گزارشی توسط باشگاه EY ITEM آمده است: «این واقعیت که این به دنبال آخرین داده‌های بازار کار است که رشد شغلی سالم و افزایش غیرمنتظره افزایش دستمزد بخش خصوصی و عملکرد قوی‌تر از حد انتظار اقتصاد را نشان می‌دهد، احتمالاً خواهد بود. تعادل را به سمت افزایش دیگری در ماه آینده سوق دهد.

تورم CPI سه ماهه اول 2023 نیوزلند

ارقام افزایش تورم در صبح روز چهارشنبه باعث تقویت پوند انگلیس شد زیرا سرمایه گذاران و معامله گران بر این باورند که سیاست های پولی انقباضی بیشتر ممکن است در راه باشد.

BoE نرخ بهره را افزایش می دهد؟

آیا تجارت در اخبار اقتصاد کلان برای شما جالب است؟ بیاموزید که چگونه این رویکرد با وبینارهای رایگان ما کار می کند. با معامله گران خبره ملاقات و تعامل داشته باشید. جلسات معاملاتی زنده را تماشا کنید و یاد بگیرید.

وبینارهای تجاری رایگان

اقتصاددانان وزارت خزانه داری در گزارشی خاطرنشان کردند که تورم نیوزلند را می توان تقریباً به یک سوم تقسیم کرد: یک سوم ناشی از تقاضای بیش از حد ناشی از هزینه های دولت و نرخ های کم بهره است، یک سوم دیگر ناشی از شوک های عرضه از خارج از کشور است و یک سوم دیگر ناشناخته است.

تصمیم PBoC نرخ بهره

در وبینارهای زنده برگزار شده توسط کارشناسان تجارت ما هماهنگ شوید

عضویت رایگان

طبق آخرین مطالعه منتشر شده توسط KPMG و کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا (BRCکل خرده فروشی در ماه مارس 5.1 درصد افزایش یافت، در مقایسه با 3.1 درصد در مارس 2022، بالاتر از میانگین سه ماهه 4.8 درصدی. اقتصاددانان خاطرنشان کردند که خرید در روز مادر یک آسانسور جزئی ارائه می دهد.

تحلیلگران ING در گزارشی نوشتند که «این اقدام نشان می‌دهد که PBoC به‌خصوص در مورد بهبود اقتصاد چین نگران نیست. این باید مقداری آرامش را برای بازار فراهم کند، زیرا اکنون انتظار می رود گزارش تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه اول 23 مطابق با انتظارات باشد. دیدگاه اجماع برای رشد تولید ناخالص داخلی 4.0% سالانه (ING f 3.8% سالانه) است.

روز پنجشنبه، بانک خلق چین (PBoCانتظار می رود تصمیم خود را در مورد نرخ بهره اعلام کند. اقتصاددانان پیش بینی می کنند که هیئت مدیره آن احتمالاً نرخ بهره را بدون تغییر نگاه خواهد داشت. روز دوشنبه، بانک مرکزی چین نرخ تسهیلات وام میان مدت یک ساله (MLF) را بدون تغییر در 2.75 درصد نگه داشت.

تورم CPI بریتانیا در ماه مارس دو رقمی (10.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل) باقی ماند، اگرچه اقتصاددانان کاهش تا 9.8 درصد را پیش بینی کرده بودند.

تحلیلگران بانک هلندی پیشنهاد کردند که «در نتیجه، ما انتظار داریم PBoC نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. بعید است که بانک مرکزی زمانی که اقتصاد به طور کامل بهبود نیافته است، افزایش یابد. و اگر بازیابی کندتر از حد لازم باشد، کاهش نرخ همچنان امکان پذیر است.

فروش خرده فروشی بریتانیا در ماه مارس

دفتر آمار ملی (ONS) اطلاعات مربوط به خرده فروشی بریتانیا را در ماه مارس منتشر خواهد کرد. اقتصاددانان کاهش 3.1 درصدی را به صورت سالانه و 0.5 درصدی را به صورت ماهانه پیش بینی کردند.

برخی از تحلیلگران بازار پیشنهاد می کنند که رقم غیرمنتظره دو رقمی تورم کل می تواند بانک انگلستان را وادار کند.BoE) یک بار دیگر هزینه های وام را افزایش دهید.

تحلیلگران بازار بر این باورند که شرایط آب و هوایی سخت و قیمت های بالای مواد غذایی می تواند تورم را نزدیک به رقم 7.2 درصدی که در سه ماهه آخر سال 2022 ثبت شده است، نگه دارد.

این مطالب حاوی توصیه‌های سرمایه‌گذاری، توصیه‌های سرمایه‌گذاری، پیشنهاد یا درخواست برای هرگونه معامله در ابزارهای مالی نیست و نباید تفسیر شود. لطفاً توجه داشته باشید که چنین تحلیل معاملاتی یک شاخص قابل اعتماد برای عملکرد فعلی یا آتی نیست، زیرا ممکن است شرایط در طول زمان تغییر کند. قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، باید از مشاوران مالی مستقل مشاوره بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که خطرات را درک می کنید.


منبع: https://admiralmarkets.com/analytics/traders-blog/uk-inflation-comes-in-at-10-1-boe-to-take-action

آمار نیوزلند آمار تورم سه ماهه اول را در 30 فروردین منتشر خواهد کرد. اقتصاددانان پیشنهاد می کنند که تورم CPI به 7.1 درصد به صورت سالانه و 1.7 درصد به صورت سه ماهه خواهد بود.

اداره آمار ملی (روشن است) اعلام کرد که CPI اصلی به 6.2 درصد رسید، به صورت سالانه، بدون تغییر در مقایسه با فوریه و کمی بالاتر (+0.2٪) از پیش بینی ها.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج