تورم چسبنده ممکن است به نرخ های بالاتر نیاز داشته باشد

یک غافلگیری نسبتاً نزولی در یک ماه پیش باعث افزایش خرید اوراق قرضه و فروش دلار با این باور شد که تورم به اوج خود رسیده است. داده‌هایی که در ساعت 1330 به وقت گرینویچ ارائه می‌شود، این پیش‌فرض را مورد آزمایش قرار می‌دهد و تصمیم فدرال رزرو در روز چهارشنبه باید بازخورد فوری سیاست‌گذاران را ارائه دهد.

به گفته او، دشواری حرکت رو به جلو این است که افزایش نرخ‌های بیش از حد، خطر سوق دادن اقتصاد را به «رکودی شدید» به همراه دارد. اگر به اندازه کافی بالا نرود، افزایش قیمت ها همچنان قابل توجه خواهد بود و نگرانی های مربوط به تورم چسبنده را تامین می کند.

رویدادهای کلیدی USD/CAD امروز

سرمایه گذاران به ارقام تورم ایالات متحده توجه خواهند کرد که بعداً امروز منتشر خواهد شد. این امر باعث نوسانات زیادی می شود زیرا سیاست های آینده فدرال رزرو را هدایت می کند.

چشم انداز فنی USD/CAD: خرس ها پس از یک اوج پایین به زیر 30-SMA می رسند

-اگر به معاملات روز فارکس علاقه دارید، راهنمای ما برای شروع را بخوانید.

این بانک برای مقابله با نرخ تورم 6.9 درصدی در ماه اکتبر، نرخ بهره را با رکوردشکنی 400 واحد پایه تنها در 9 ماه افزایش داد و به 4.25 درصد رساند. این سطح قبلاً در ژانویه 2008 رسیده بود.

روز سه شنبه، چشم انداز USD/CAD بدتر شد زیرا سرمایه گذاران منتظر انتشار ارقام تورم ایالات متحده و پایان نشست نهایی فدرال رزرو در سال بودند.

فرماندار تیف مکلم در یک سخنرانی برای مدیران تجاری در ونکوور اظهار داشت که سخت‌گیری «شروع به کار کرده است» اما گسترش آن در سراسر اقتصاد زمان می‌برد.

با نگاهی به نمودار بالا، شاهد معامله قیمت در زیر 30-SMA هستیم. RSI نزدیک به سطح 50 معامله می شود که یک سطح محوری است. شکست زیر 30-SMA نشان دهنده تغییر در احساسات به سمت نزولی است.

چشم انداز gbp/usd

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

67٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر.


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-cad-outlook-sticky-inflation-might-require-higher-rates/

  • سرمایه گذاران منتظر انتشار آمار تورم آمریکا هستند.
  • رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که افزایش سریع نرخ بهره بانک شروع به تضعیف اقتصاد کرده است.
  • BoC ممکن است برای مبارزه با تورم چسبنده نیاز به افزایش نرخ های بالاتر داشته باشد.

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال