تورم ژاپن و شایعات YCC

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/07/japan-inflation-and-the-ycc-rumorsانتظار می رود کاهش کسری به این دلیل باشد که پیش بینی می شود واردات کاهش یابد در حالی که انتظار می رود صادرات رشد کند. بخشی از این پویایی در نتیجه ین ضعیف تر دیده می شود به این معنی که صادرات با ارزش بالاتری قیمت گذاری می شود. از سوی دیگر کاهش واردات نشان از عدم پویایی در اقتصاد دارد. فرسایش قدرت خرید از یک ارز ضعیف تر می تواند به این معنی باشد که شهروندان ژاپنی کالاهای کمتری می خرند. این یک نشانه نگران کننده برای BOJ خواهد بود.

BOJ چه کار می کند؟

ژاپن در روزهای آینده برخی از داده های کلیدی را منتشر خواهد کرد که می تواند جهت گیری ین را فراهم کند. ین اخیراً «به‌طور معمول» عمل نکرده است، زیرا معامله‌گران از نظرات مقامات ژاپنی که ممکن است نشان‌دهنده مداخله برای حمایت از ارز باشد، معطل می‌شوند.

فوتر وبلاگ برنامه موبایل EN

با این حال، اگر تورم تغییر کند و شروع به افزایش کند، BOJ ممکن است مجبور شود به این نتیجه برسد که آنها نمی توانند کیک خود را بخورند و آن را هم بخورند. این ممکن است باعث حرکت به سمت تقویت ین شود، مانند گسترش مجدد YCC. انتظار می رود تورم سالانه ژاپن در ژوئن به 3.3 درصد برسد. از 3.2 درصد قبل

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد ین با Orbex آزمایش کنید

فردا، ژاپن تراز تجاری خود را منتشر خواهد کرد که انتظار می رود شاهد کاهش چشمگیر کسری تجاری به 46.7 میلیارد ین باشد. از ¥1.37T گزارش شده در ماه مه. ژاپن معمولاً دارای نوسانات نسبتاً زیادی در آمار تجاری خود است، اما اگر پیش‌بینی درست باشد، این کمترین کسری از اواخر سال 2021 خواهد بود. ضعف ارز (و بهبود مختصر در اوایل سال جاری) یک عامل کلیدی تأثیرگذار بر تراز تجاری بوده است، که مؤلفه مهمی برای تصمیم‌گیری BOJ است.

همین یکشنبه گذشته، رئیس BOJ اعتراف کرد که ضعف ین نگران کننده است و این بانک می تواند اقداماتی را برای رفع آن انجام دهد. او بیشتر از صحبت های فنی استفاده کرد، البته در مورد بازگرداندن قیمت گذاری در بازار صحبت کرد. اما نکته مهم برای واکنش بازار است. تنها دو روز بعد، در روز سه‌شنبه، به نظر می‌رسد که او عقب‌نشینی کرده و گفت که BOJ متعهد به کاهش است.

اوئدا بارها گفته است که می‌خواهد تورم را به طور «پایدار» با نرخ هدف ۲ درصد افزایش دهد. تورم ماه‌هاست که بالاتر از آن است. منظور او این است که تورم بالا در حال حاضر به عنوان “موقت” تلقی می شود و نتیجه ضعف ین غیر بازاری است که هزینه کالاهای وارداتی را افزایش داده است. در اینجا “غیر بازار محور” به معنای چیزهایی مانند حمل و نقل و شرط بندی است که BOJ با تضعیف ارز مداخله نمی کند. BOJ در تلاش است تا بازارها را برای بالا بردن ین بدون نیاز به انجام کاری برای تقویت ین تحت فشار قرار دهد.

کازوئو اوئدا، رئیس BOJ، برای گیج‌کننده‌تر شدن اوضاع، چیزهایی گفته است که به نظر می‌رسد متناقض هستند. یک توپ از نخ فارکس در اینجا وجود دارد که باید باز شود تا ایده بهتری در مورد اینکه ین در میان مدت تا بلندمدت به کجا می‌تواند منجر شود.

اول، داده ها

این تفسیر در حال تغییر، معضل BOJ را نشان می‌دهد که می‌خواهد به منظور حمایت از اقتصاد به روند کاهشی ادامه دهد. این بدان معناست که نگران کاهش ین نباشید، زیرا این به صادرات کمک می کند. اما ین ضعیف تر به افزایش تورم و کند شدن اقتصاد کمک کرده است. بنابراین BOJ نگران کاهش ین خواهد بود.

پاکسازی اوضاع

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج