خطوط روند – تجزیه و تحلیل و پیش بینی ها – 8 ژوئن 2023

هر دو اوج یا پایین نسبی در یک خط خواهند بود، بنابراین می توان یک خط روند آزمایشی بین هر دو نقطه رسم کرد. معامله‌گران می‌توانند از خطوط روند آزمایشی به عنوان نشانه‌ای برای اینکه حمایت یا مقاومت ممکن است استفاده کنند، اما تا زمانی که یک خط آزمایشی به عنوان حمایت یا مقاومت باقی بماند، هنوز معتبر بودن آن تأیید نشده است.

یک راه حل وجود دارد – نشانگر خط روند هوشمند و قابل اعتماد، خط روند خودکار. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نشانگر را به نمودار متصل کنید و تمام خطوط روند ممکن را برای شما ترسیم می کند. شما فقط باید نتیجه را تحسین کنید و آن را در استراتژی معاملاتی خود اعمال کنید.

بیشتر بدانید شاخص های فنی و سایر موضوعات مرتبط با تجارت با عضویت در کانال ما


منبع: https://www.mql5.com/en/blogs/post/753024

هر معامله گر با تجربه می داند که در معاملات فارکس باید به خطوط روند توجه ویژه ای شود. اما ترسیم خطوط روند به زمان نیاز دارد و ممکن است تعداد زیادی از آنها در نمودارها وجود داشته باشد… آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه سریع و آسان این فرآیند را خودکار کنید؟ سپس ادامه مطلب را بخوانید.

خطوط روند خطوطی هستند که بر روی سطوح قیمتی تاریخی ترسیم شده‌اند که جهت کلی علامت‌گذاری را پیش‌بینی می‌کنند و نشانه‌ای از حمایت/مقاومت را ارائه می‌دهند.

ترسیم خطوط روند یک موضوع بسیار ذهنی است. بهترین آزمون برای معتبر بودن خط روند معمولاً این است که آیا خط روند خوبی به نظر می رسد یا خیر. در روند صعودی، یک خط روند باید نقاط پایین نسبی نمودار را به هم متصل کند. خطی که کف‌ها را در یک رالی بلندمدت به هم متصل می‌کند، یک خط حمایتی خواهد بود که می‌تواند کفی را برای اصلاحات جزئی فراهم کند. خط روند نزولی که اوج های نسبی نمودار را به هم متصل می کند، به طور مشابه به عنوان مقاومت در برابر حرکت های کوتاه تر به سمت بالاتر عمل می کند.

البته هر چه یک خط روند بیشتر باشد، در آینده قوی تر خواهد بود. اگر یک خط منفرد بتواند 4 یا 5 پایین نسبی را به هم متصل کند، در این صورت احتمال بازگشت عقب نشینی بعدی از خط زیاد است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج