داو جونز، نزدک 100، دلار کانادا، BoC، AUD/USD، NZD/USD


بدن:

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

جو بازارهای جهانی در هفته گذشته بسیار متفاوت بود. در وال استریت، داوجونز 2.38 درصد سقوط کرد زیرا نزدک 100 1.27 درصد رشد کرد. اوضاع در سراسر اقیانوس اطلس بدتر به نظر می رسید، DAX 40 و FTSE 100 به ترتیب -0.35٪ و -0.94٪ سقوط کردند. بازارها در منطقه آسیا و اقیانوسیه رشد بیشتری داشتند. شاخص Nikkei 225 و Hang Seng به ترتیب 1.66% و 1.41% افزایش یافتند.

یک تجمع در بخش فناوری به تقویت احساسات بازار در روز جمعه به عنوان شرکت مادر آلفابت گوگل کمک کرد. بیشترین اخراج های ثبت شده را اعلام کرد. در همین حال، بازارها از نظرات مقامات فدرال رزرو که به تعدیل در انقباض اشاره داشتند، لذت بردند. صندوق های آتی فدرال رزرو همچنان به کاهش نرخ بهره در اواخر امسال اشاره می کند و بازارها را در مسیری متفاوت از پیش بینی های بانک مرکزی قرار می دهد.

نمونه ای از اتفاقاتی که ممکن است در صورت وقوع این اتفاق بیفتد توسط بانک ژاپن در هفته گذشته مشاهده شد. BoJ بازارها را با حفظ سیاست ناامید کرد و در ابتدا ین سقوط کرد. با این حال، ارز بهبود یافت زیرا بازارها فراتر از کوتاه مدت به پایان دوره فرمانداری کورودا در آوریل نگاه کردند و بر آنچه ممکن است بعد از آن اتفاق بیفتد تمرکز کردند. با این حال، این نوسانات شدید ایجاد کرد.

در آینده، دلار کانادا منتظر اعلام نرخ بهره بانک مرکزی کانادا است. با نگاهی به قیمت‌گذاری در بازار، معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که افزایش ۲۵ نقطه‌پایه نرخ روز چهارشنبه آخرین مرحله از این چرخه انقباضی باشد. مانند BoJ، این امر بازارها را به طور فزاینده‌ای در برابر ناامیدی آسیب‌پذیر می‌کند و درها را برای Loonie باز می‌کند.

سایر خطرات قابل توجه رویداد در هفته پیش رو شامل نرخ تورم نیوزلند و استرالیا برای NZD/USD و AUD/USD است. بعداً، نرخ تورم ترجیحی فدرال رزرو بیشتر کاهش یافت. با گزارش مایکروسافت و تسلا، فصل درآمد همچنان در نوسان کامل است. چه چیز دیگری برای هفته پیش رو در انتظار شماست؟

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

نحوه عملکرد بازارها – هفته 16/1

نحوه عملکرد بازارها - هفته 16/1

پیش بینی های اساسی:

پیش بینی های بنیادی S&P 500 و Nasdaq 100 برای هفته پیش رو

بازارهای سهام ایالات متحده در بیشتر ایام هفته با شروع فصل درآمدهای ایالات متحده در حال حرکت بوده اند.

پیش بینی بنیادی پوند: مصرف کنندگان محدود پوند پوند را پایین تر ارسال می کنند

پوند همچنان با بسیاری از چالش های اساسی دست و پنجه نرم می کند. اصلی ترین آنها شامل قیمت های سرسختانه بالا، کاهش فعالیت اقتصادی (هزینه) است.

چشم انداز دلار استرالیا: CPI به سمت View حرکت می کند

دلار استرالیا هفته گذشته به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید، زیرا دلار آمریکا با تمرکز فدرال رزرو همچنان به تضعیف خود ادامه می دهد. داده‌های CPI محلی این هفته قرار است. آیا AUD/USD را بالاتر می برد؟

دلار برای شکست از محدوده با کاندیداهای نخست EURUSD و USDJPY جستجو می کند

تعطیلات گذشته است، اما به نظر می رسد شرایط محدود کننده معاملات به نیمه دوم ژانویه منتقل شده است. دلار در طول این هفته در محدوده محدودی قرار گرفته است زیرا فعالان بازار منتظر یک سیگنال واضح هستند. آیا در میان ریسک رویدادهای کلیدی مانند انتشار تولید ناخالص داخلی سه ماهه ایالات متحده در هفته آینده، آن را دریافت خواهیم کرد؟

چشم انداز دلار کانادا: بازارها فکر می کنند هفته آینده افزایش نرخ BoC آخرین مورد خواهد بود

دلار کانادا به اعلام سیاست پولی بانک مرکزی کانادا در هفته آینده چشم دوخته است. افزایش نرخ 25 واحدی قیمت دارد.

پیش بینی های فنی:

پیش بینی فنی دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، AUD/USD، USD/CAD

دلار آمریکا در این هفته پایین ترین سطح هفت ماهه خود را ثبت کرد در حالی که یک نقطه حمایتی کلیدی را در مرز 50 درصد از روند دو ساله آزمایش کرد.

چشم انداز قیمت طلا: انعطاف پذیری XAU/USD در بالاترین سطح 9 ماهه باقی می ماند

قیمت طلا پس از صعود به بالاترین سطح 9 ماهه 1939 دلار، پنجمین هفته متوالی خود را با افزایش اندکی به پایان رساند. RSI به منطقه ای که بیش از حد خرید می شود حرکت می کند.

چشم انداز فنی S&P 500 و NASDAQ 100 INDEX: هنوز خارج از جنگل نیست

شاخص‌های سهام ایالات متحده از عملکرد برخی از همتایان خود در هفته‌های اخیر عقب مانده‌اند و به نظر می‌رسد که آنها هنوز از بازار خارج نشده‌اند. چشم انداز شاخص S&P 500 و Nasdaq 100 چگونه است و چه سطوحی را باید تماشا کرد؟

پیش بینی فنی ین ژاپن: USD/JPY پس از نظر کورودا جهش می کند

USD/JPY از روند صعودی که در 9 ماه اول سال گذشته حاکم بود، چرخشی بلند داشته است. اما USD/JPY تا چه مدت می تواند عقب نشینی کند؟

— متن مقاله نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد برای DailyFX.com

— مقالات فردی که توسط اعضای تیم DailyFX تشکیل شده است

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/markets-week-ahead-dow-jones-nasdaq-100-canadian-dollar-boc-aud-usd-nzd-usd-20230122.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج