دلار در آستانه تصمیم بانک مرکزی اروپا به بالاترین حد خود در 14 ماه گذشته رسید توسط رویترز

یورو 0.2 درصد کاهش یافت و به 1.09190 دلار رسید و نزدیک به اوج یک ماهه معامله شد، در حالی که ین به طور کلی در 141.840 ثابت بود، نزدیک به پایین ترین سطح هفت ماهه 142.005 در اوایل روز دوشنبه.

سرمایه گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی انگلیس در جلسه روز پنجشنبه خود حداقل 25 واحد افزایش نرخ بهره را داشته باشد، زیرا با تورم بیش از چهار برابر هدف خود مبارزه می کند.

معامله گران از نزدیک شهادت کنگره ایالات متحده را که قرار است توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته ارائه شود، برای هر گونه اشاره ای در مورد مسیر آینده نرخ ها در بزرگترین اقتصاد جهان، تماشا خواهند کرد.

در هفته ای شلوغ برای بانک های مرکزی در هفته گذشته، بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه نرخ بهره را 25 واحد افزایش داد و درها را برای افزایش بیشتر باز گذاشت، در حالی که تصمیم بانک مرکزی ژاپن در روز جمعه برای پایبندی به سیاست فوق العاده آسان خود، ین را حفظ کرد. شکننده

بازارهای پولی با احتمال 72 درصدی BoE برای افزایش 25 واحد پایه و 28 درصد احتمال جهش 50 واحد پایه را دارند.

تحرکات بازار ارز تحت سلطه تلاش های بانک مرکزی در سطح جهان برای مهار تورم بالا بوده است، به طوری که پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا از افزایش نرخ بهره خودداری کرد، به بزرگترین سقوط هفتگی از ژانویه هفته گذشته رسید.

پوند در برابر دلار نزدیک به بالاترین حد 14 ماهه خود تغییر می کند، زیرا انتظار می رود افزایش نرخ بهره انگلیس از دیگر اقتصادهای بزرگ پیشی بگیرد. پوند با 0.2 درصد کاهش به 1.27960 دلار رسید.

تحلیلگران گفتند: “فدرال رزرو واضح بود که آنها اکنون احساس می کنند می توانند سرعت صعودها را کاهش دهند، اما تصمیم برای نادیده گرفتن افزایش در این ماه به این معنی نیست که چرخه پیاده روی به پایان رسیده است.”

لندن (رویترز) – در حالی که سرمایه گذاران مجموعه ای از تصمیمات سیاست پولی بانک های مرکزی را در هفته گذشته هضم کردند و منتظر تصمیمات بحرانی بانک انگلستان در روز پنجشنبه بودند، دلار بالاتر رفت و پوند انگلیس به بالاترین حد خود در 14 ماه گذشته نزدیک شد. .

شاخص دلار که واحد پول آمریکا را در برابر شش همتای اصلی اندازه گیری می کند، با 0.2 درصد افزایش به 102.480 رسید. فاصله چندانی با پایین ترین سطح یک ماهه 102.00 که در روز جمعه به آن رسید، باقی نماند. بازارهای ایالات متحده روز دوشنبه به دلیل تعطیلات تعطیل هستند.

نوشته ایین ویترز


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 10 مارس 2023 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد اتحادیه پیشتر گفته بود که بانک مرکزی اروپا احتمالاً در ماه آینده دوباره نرخ بهره را افزایش خواهد داد، اما نشست سپتامبر بسیار دور است و این تصمیم بر اساس داده های دریافتی شکل خواهد گرفت.

ابزار CME FedWatch نشان داد که بازارها با احتمال 72 درصد افزایش قیمت فدرال رزرو در ماه آینده 25 واحد پایه هستند.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-drifts-as-traders-weigh-rate-path-yen-fragile-3107862

تحلیلگران ارز در MUFG در یادداشتی گفتند که این شهادت یکی از رویدادهای ریسک مهم برای دلار در این هفته بود، اما گفتند که آنها انتظار داشتند پیام های مشابهی پس از تصمیم فدرال رزرو در هفته گذشته ارسال شود.

ایزابل اشنابل، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه گفت: تورم منطقه یورو در خطر بیش از حد پیش‌بینی‌های اخیر است و بانک مرکزی اروپا باید در مورد افزایش بیش از حد نرخ‌ها به جای خیلی کم اشتباه کند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج