راهنمای رویداد: بیانیه سیاست پولی RBA جولای 2023

بیانیه سیاست پولی بانک رزرو استرالیا (RBA).

چه زمانی منتشر خواهد شد:

6 ژوئن 2023

همپوشانی نمودار AUD در مقابل ارزهای اصلی توسط تلویزیون

بسیاری از آنها تشخیص می دهند که سیاست های آنها در حال حاضر محدود کننده است، اما آنها همچنین خاطرنشان کردند که نرخ تورم نسبتاً بالا باقی می ماند. بنابراین جای تعجب نیست که اکثراً این احتمال را می‌بینند که افزایش نرخ‌های بیشتر همچنان بالا است، اما تصمیم‌های آتی وابسته به داده‌ها و راهنمایی‌ها بر اساس هر جلسه باقی خواهند ماند.

4 ژوئیه 2023 (سه شنبه): ساعت 4:30 صبح به وقت گرینویچ

اما ممکن است روز دوشنبه پیش از بیانیه RBA با مجموعه بعدی به‌روزرسانی‌های جهانی PMI، این هیجان‌های ریسک‌پذیر از مسیر خارج شوند و بسیاری از کشورهای مورد بررسی پیش‌بینی می‌کنند که ضعف بیشتری نشان دهند. به خاطر داشته باشید که این دور آخرین خواندن است، بنابراین ممکن است واکنش‌ها زیاد نباشد، اما قبل از پیش‌بینی احساسات ریسک باید از آن آگاه باشید.

سناریوهای دلار استرالیا

مورد پایه: بر اساس داده‌های اقتصادی بالا و بیانیه ژوئن RBA که می‌گوید سخت‌گیری بیشتر «ممکن است لازم باشد»، به احتمال زیاد فرماندار لو و تیمش نرخ بهره را با ۲۵ واحد پایه دیگر در هفته آینده به ۴.۳۵ درصد افزایش دهند.


سناریوی «افزایش نرخ RBA شاهین» (که در آن RBA بر تورم نسبتاً بالا/ نرخ استحکام شغلی پایدار به جای نرخ CPI آهسته‌تر تمرکز می‌کند) ممکن است گاوهای AUD را در برابر همتایان مانند NZD و CAD و پناهگاه‌های امنی مانند JPY و EUR جلب کند، به خصوص اگر مثبت باشد. احساسات ریسک حاکم است.

من نکات مهمی را برای شما دارم!

رویداد در کانون:

اما بر اساس روند نزولی اخیر در استرالیا، به نظر می رسد که بسیاری از معامله گران نسبت به افزایش نرخ دیگری متقاعد نشده اند، به این معنی که قطعیت نتیجه برای این رویداد بسیار پایین است. اطمینان پایین همچنین به این معنی است که شانس برای یک واکنش بی ثبات دیگر AUD که می تواند تا معاملات جلسه ایالات متحده ادامه یابد، بالا است.

سناریوی جایگزین: «مکث شاهین» سناریوی دیگری است که باید در نظر گرفت، جایی که RBA تصمیم می‌گیرد نرخ‌های خود را در 4.10 درصد نگه دارد، اما نشانه افزایش بیشتر در آینده است. این احتمال وجود دارد که کندی CPI در ماه مه و کاهش شرایط تجاری ممکن است RBA را به این فکر انداخته باشد که زمان توقف فرا رسیده است.

محیط ریسک و رفتارهای بین بازاری: متأسفانه برای ریسک پذیران (مانند گاوهای AUD)، نگرانی های سرایت بانکی در معاملات روز لندن و ایالات متحده غالب بود.

بر اساس فضای ریسک گسترده از زمان مجمع بانک مرکزی ECB، به نظر می رسد معامله گران چندان نگران افزایش نرخ بهره در آینده نیستند، احتمالاً همچنان فکر می کنند که ما به اوج چرخه افزایش نرخ نزدیک تر هستیم تا آغاز و احتمالاً در تصور می شود که احتمال رکود به آن اندازه که ما فکر می کنیم بالا نیست.

🔴 استدلال برای سیاست پولی سستتر / AUD نزولی

مانند تصمیم ژوئن، رویداد ژوئیه RBA در روز سه‌شنبه برگزار می‌شود. بنابراین، بسته به ریسک کلی در اواخر جمعه و/یا اوایل دوشنبه، واکنش قیمت AUD به افزایش نرخ RBA می‌تواند باعث ایجاد یا شکست روند صعودی آن هفته شود.

انقباض غافلگیرکننده AUD را بیش از 1.0 درصد بیشتر از همتایان اصلی خود افزایش داد.

علاوه بر آن، بیانیه رسمی همچنین به اشتراک گذاشت که “ممکن است به تشدید بیشتر سیاست های پولی نیاز باشد.”

محیط ریسک و رفتارهای بین بازاری: معامله گران هفته را خوش بینانه آغاز کردند که دلیل آن حل مشکل سقف بدهی آمریکا در آخر هفته، انتشار قوی NFP در روز جمعه و کاهش غیرمنتظره تولید اوپک پلاس بود.

معامله گران از RBA چه انتظاراتی دارند و این تصمیم چگونه می تواند بر قیمت های AUD تأثیر بگذارد؟

همپوشانی نمودار AUD در مقابل ارزهای اصلی توسط تلویزیون نمودار بر اساس تلویزیون

PMI خدمات S&P از 52.1 به 50.7 کاهش یافت حتی با وجود ادامه استخدام کارکنان اضافی در ماه ژوئن

گمانه زنی ها مبنی بر اینکه دولت چین از بخش مسکن متزلزل خود حمایت خواهد کرد همچنین به افزایش ارزش سهام و دارایی های “ریسکی” مانند نفت خام، AUD، NZD، CAD و GBP کمک کرد حتی قبل از اینکه RBA تصمیم خود را کنار بگذارد.

CPI می از 6.8 درصد به 5.6 درصد نسبت به سال قبل در مقابل کاهش تخمینی به 6.1 درصد کاهش یافت.

از ابزار ساعت بازار فارکس ما برای تبدیل GMT به منطقه زمانی محلی خود استفاده کنید.

انتظارات:

  • RBA نرخ بهره خود را افزایش دهد یکی دیگر 25 امتیاز به 4.35 درصد
  • بیانیه RBA ممکن است بر این نکته تأکید کند که بسته به داده های اقتصادی و تورمی، ممکن است همچنان سخت تر شود

داده های مربوط به استرالیا از آخرین بیانیه RBA:

موسسه ملبورن: انتظارات تورمی بدون تغییر با 5.2 درصد در ژوئن، انتظار می رود دستمزدها در 12 ماه آینده 1.6 درصد رشد کند.

در بیانیه خود، RBA همچنین اشاره کرد که برای بازگرداندن نرخ تورم به هدف خود «در یک بازه زمانی معقول»، «ممکن است نیاز به تشدید بیشتر باشد».

معلوم شد که RBA فکر می‌کند که نرخ تورم 7 درصدی هنوز «بسیار بالا» است و سال‌ها طول می‌کشد تا با نرخ فعلی کندتر به محدوده هدف بانک مرکزی برسد.

احتمالات ریسک: به نظر می‌رسد که سخنرانی‌های غیرقانونی فدرال رزرو، ECB، BOE و BOJ در این هفته در مرکز توجه قرار گرفته است تا بر احساسات ریسک تأثیر بگذارد.

همپوشانی AUD در مقابل عمده FX: فارکس 1 ساعته نمودار بر اساس تلویزیون

PMI تولید S&P در ژوئن از 48.4 به 48.6 به بالاترین حد سه ماهه رسید زیرا تولید با کندترین سرعت خود از فوریه کاهش یافت.

دارایی های ریسک شامل سهام ایالات متحده، بیت کوین و ارزهای مرتبط با کالا سقوط کردند. AUD، به ویژه، به پایین ترین سطح روزانه خود رسید و تا نزدیک به پایان هفته از نوسانات نزولی خود جلوگیری نکرد.

احتمالات عمل قیمت

نرخ بیکاری کاهش از 3.7 درصد به 3.6 درصد، اشتغال خالص + 75.9 هزار نفر (در مقابل 18.6 هزار مورد انتظار، -4.0 هزار نفر قبلی) به دلیل افزایش مشاغل خالی و تقاضای بالا برای نیروی کار ماهر

اقدام / نتایج: RBA به جای ثابت نگه داشتن نرخ بهره در 3.85 درصد، بازارها را با افزایش 25 واحدی در ثانیه به 4.10 درصد شوکه کرد.

اگر چنین است و احساس ریسک مثبت است، قبل از بررسی برنامه مدیریت ریسک خود، به دنبال تنظیمات فنی درجه یک در استرالیا در برابر ین، یورو و دلار کانادا برای جهش های کوتاه مدت باشید.


منبع: https://www.babypips.com/news/forex-rba-monetary-policy-statement-event-guide-july-2023-06-29

ما در آستانه شروع یک ماه تجاری کاملاً جدید هستیم، به این معنی که بانک‌های مرکزی مانند بانک مرکزی استرالیا به زودی بیانیه‌های سیاست ماه جولای خود را کنار خواهند گذاشت!

افزایش شدید نرخ بهره RBA، استرالیا را به بالاترین حد روزانه جدید سوق داد و تا معاملات جلسه آسیایی روز بعد در این مناطق باقی ماند.

2 مه 2023

همپوشانی AUD در مقابل Major FX: نمودار 1 ساعته فارکس توسط تلویزیون

استدلال برای سیاست پولی سخت‌تر / AUD صعودی

جای تعجب نیست که AUD به طور گسترده ای در این اخبار منتشر شد. همچنین به ارز مرتبط با کالا کمک کرد که معامله گران به این گمانه زنی خوشبین بودند که تنظیم کننده های چینی احتمالاً به زودی می توانند از بخش مسکن حمایت کنند.

اقدام / نتایج: AUD در محدوده معاملاتی خود در ایالات متحده معامله می شد که RBA معامله گران فارکس را با افزایش 25 واحدی نرخ بهره به 3.85 درصد در ماه می شگفت زده کرد.

شاخص پیشرو Westpac-Melbourne کاهش بیشتر از -0.78٪ به -1.09٪ در ماه می، دهمین چاپ منفی متوالی برای این شاخص است.

انتشارات قبلی و تأثیر محیط ریسک بر AUD

اکنون، از آنجایی که AUD از اواسط ژوئن تحت فشار بوده است، واکنش ممکن است مستقیم نباشد، زیرا ما در واقع می‌توانیم سناریوی «شایعه را بخر، خبر را بفروش» ببینیم، جایی که استرالیایی‌ها در آن حضور داشته‌اند. انتظار یک مکث سود می برد (یعنی، شورت آنها را پس بگیرید).

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج