رشد دلار پس از زیان های شدید، اما روند نزولی دست نخورده باقی می ماند

بر اساس داده‌های کمیسیون معاملات آتی کالا، سرمایه‌گذاران ماه‌هاست که روی کاهش ارزش دلار شرط‌بندی کرده‌اند، در حالی که موقعیت‌های فروش در طول ماه منتهی به ۷ جولای بیش از دو برابر شده‌اند، اگرچه آنها از سطوح سال ۲۰۲۱ فاصله زیادی دارند.

با توجه به داده‌هایی که نشان می‌دهد تورم مصرف‌کننده با سرعت کمتر از حد انتظار کاهش می‌یابد، کرون سوئد در برابر دلار آمریکا 0.5 درصد کاهش یافت و به 10.2395 در هر دلار رسید. ارز سوئد همچنان برای بزرگترین سود هفتگی خود از مارس 2009، 5.2 درصد افزایش یافته است.

در مقابل فرانک سوئیس، دلار با افزایش 0.4 درصدی به 0.8621 فرانک رسید و از 0.8568 به پایین ترین سطح هشت ساله خود رسید. دلار برای بزرگترین درصد کاهش هفتگی خود در برابر فرانک از دسامبر سال گذشته تاکنون در حال افزایش است.

ابزار FedWatch CME نشان داد که بازارها با شانس 95 درصدی برای افزایش 25 واحد پایه از سوی فدرال رزرو در این ماه قیمت‌گذاری می‌کنند، اما برای بقیه سال بیشتر نیست.

کریستوفر والر، فرماندار، گفت که او آماده نیست که تورم ایالات متحده را به طور کامل اعلام کند، زیرا او از افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری حمایت می کند.

نیویورک/لندن (رویترز) – دلار آمریکا روز جمعه پس از افت شدید در چند روز گذشته، جهش کرد، زیرا سرمایه گذاران ضررهای خود را در آستانه آخر هفته تثبیت کردند، اما با تصور فدرال رزرو در نزدیکی پایان نرخ خود، مسیر آن به سمت نزولی باقی ماند. چرخه افزایش در میان کاهش تورم.

هلن گیون، تاجر FX در مونکس ایالات متحده آمریکا در واشنگتن گفت: «به نظر می‌رسد که بهبود امروز دلار آمریکا عمدتاً یک اصلاح باشد.

این کاهش هفتگی با داده های تورم تولیدکننده و مصرف کننده ایالات متحده در ژوئن تشدید شد که نشان دهنده کاهش فشار قیمت ها بود.

داده‌های روز پنجشنبه نشان داد، یک روز پس از گزارشی که نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه گذشته نسبتاً افزایش یافته است، قیمت‌های تولیدکننده ایالات متحده در ماه گذشته به سختی افزایش یافت و افزایش سالانه کمترین میزان در سه سال اخیر بود.

این ارز همچنان در مسیر بزرگترین کاهش هفتگی خود از نوامبر در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی قرار داشت.

مونکس می‌گوید: «در کوتاه‌مدت، ممکن است اندکی رشد دلار را شاهد باشیم، اما باید دید در 26 ژوئیه (تاریخ جلسه فدرال رزرو) اگر فدرال رزرو بتواند معامله‌گران را متقاعد کند که دو بار دیگر افزایش خواهد یافت و نه فقط یک بار. داده شده.

نوشته گرترود چاوز-دریفوس و جویس آلوز

در جاهای دیگر، دلار استرالیا AUD=D3 پس از منصوب شدن میشل بولاک به ریاست بانک مرکزی استرالیا در روز جمعه، 0.8 درصد کاهش یافت و به 0.6837 دلار آمریکا رسید و اولین رئیس زن این بانک شد زیرا این بانک سازماندهی مجدد گسترده ای را انجام می دهد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-at-15month-low-as-easing-inflation-firms-rate-peak-bets-3125653

=USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح 15 ماهه 99.574 قبل از آن، با 0.% افزایش به 99.923 رسید. این شاخص در هفته 2.3 درصد کاهش داشت.


© رویترز. عکس فایل: تصویر تصویری اسکناس های 100 دلاری آمریکا را نشان می دهد که در 2 اوت 2011 در توکیو گرفته شده است. رویترز/یوریکو ناکائو/عکس فایل

دلار 0.5% افزایش یافت و به 138.805 ین رسید، اما در بدترین هفته خود از ژانویه بود.

“بازارها ممکن است کمی نسبت به اعداد CPI روز چهارشنبه بیش از حد واکنش نشان داده باشند. سخنرانی دیروز والر فدرال رزرو نشان داد که فدرال رزرو همچنان به دنبال افزایش دو برابری است، حتی اگر بازارها به طور کامل آن را باور نداشته باشند.”

در برابر تضعیف دلار، یورو ساعاتی در آسیا به بالاترین سطح 16 ماهه 1.1245 دلار رسید و در 1.1229 دلار ثابت شد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج