روبل نوسان پس از بزرگترین رکود هفتگی از ماه جولای توسط رویترز بهبود یافت

Otkritie Research در یادداشتی اعلام کرد که فعالیت تجاری احتمالاً در روز دوشنبه ضعیف خواهد بود و روبل می تواند در ادامه دوره مالیاتی پایان ماه تقویت شود، که معمولاً صادرکنندگان روسی درآمد ارز خارجی را به پرداخت بدهی های محلی تبدیل می کنند.

مسکو (رویترز) – روبل روسیه در جلسه پرنوسان روز دوشنبه به شدت تقویت شد و پس از بزرگترین افت هفتگی خود از اوایل ژوئیه به دلیل ترس از تاثیر تحریم های نفت و گاز بر درآمد صادرات روسیه، مقداری جایگاه خود را بهبود بخشید.

بانک سرمایه گذاری سینارا گفت: سرمایه گذاران احتمالاً در هفته پایانی سال پرتفوی خود را مجدداً متعادل می کنند که می تواند بازار را در هر دو جهت حرکت دهد.

برای راهنمای سهام روسیه مراجعه کنید

برای اوراق خزانه روسیه رجوع کنید به


منبع: https://www.investing.com/news/economy/rouble-edges-higher-after-biggest-weekly-slump-since-july-2970133

یک معیار جهانی برای صادرات اصلی روسیه، در آخرین جلسه معاملاتی خود قبل از تعطیلات کریسمس به بالاترین حد در سه هفته اخیر رسید و با 3.7 درصد افزایش به 84.0 دلار در هر بشکه رسید.

نوشته الکساندر مارو

سهام روسیه بالاتر بود.


© رویترز. عکس فایل: تصویر تصویری اسکناس‌های روبل روسی رول شده را روی یک میز در ورشو، لهستان، 22 ژانویه 2016 نشان می‌دهد. رویترز/Kacper Pempel//عکس فایل

در ساعت 748 به وقت گرینویچ، روبل در برابر دلار 2.8 درصد قوی تر شد و به 68.31 رسید. در برابر یورو با 4.4 درصد افزایش به 72.4 رسید و با 2.1 درصد در برابر یوان به 9.71 رسید.

روبل هفته گذشته حدود 8 درصد کاهش یافت و در این ماه پس از اعمال تحریم نفتی و سقف قیمتی بیش از 10 درصد کاهش یافت. وزارت دارایی گفته است که کاهش اخیر به بازیابی واردات مربوط می شود.

شاخص RTS بر اساس دلار با 2.1 درصد افزایش به 983.4 واحد رسید در حالی که شاخص روبل MOEX روسیه با 0.3 درصد افزایش به 2130.6 واحد رسید.

روبل همچنان یکی از بهترین ارزهای اصلی جهان در برابر دلار در سال جاری است که با کنترل سرمایه و کاهش واردات حمایت می شود، اما در هفته گذشته جایگاه اول را نسبت به رئال برزیل از دست داده است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج