رویترز، با افزایش نگرانی‌های رشد، ارزش دلار در پیشنهاد ایمنی افزایش یافت

این شاخص با 1.16 درصد کاهش به 0.6678 دلار رسید و به سمت زیان هفتگی نزدیک به 3 درصدی پیش رفت که بدترین هفته از اواخر آگوست تاکنون بود. قیمت 0.62 درصد کاهش یافت و به 0.6139 دلار رسید که در هفته حدود 1.6 درصد کاهش داشت.

رای گفت که معامله گرانی که با نزدیک شدن به پایان ماه و سه ماهه اوراق بهادار را دو برابر می کنند، احتمالاً از ارز ایالات متحده حمایت می کند.

با این حال، تصویر کلی نشان می‌دهد که رشد اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه دوم با وجود نگرانی‌ها مبنی بر اینکه افزایش نرخ بهره تهاجمی فدرال رزرو در سال گذشته باعث ایجاد رکود خواهد شد، ادامه دارد.

پوند در روز جمعه 0.30 درصد کاهش یافت و به 1.271 دلار رسید، تا هفته را حدود 1 درصد کاهش دهد، بزرگترین کاهش هفتگی در شش هفته اخیر.

داده‌های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که تورم اصلی مصرف‌کننده ژاپن در ماه می فراتر از پیش‌بینی‌ها بود و شاخص بدون احتساب هزینه‌های سوخت با سریع‌ترین سرعت سالانه در ۴۲ سال گذشته افزایش یافت و بر بانک‌های ژاپن برای حذف تدریجی محرک‌های عظیم خود فشار آورد.

بیپان رای، رئیس استراتژی FX آمریکای شمالی در CIBC Capital Markets می‌گوید: «ما در حال مشاهده سیگنال‌هایی از سوی کسب‌وکارها هستیم که نشان می‌دهد تقاضا در حاشیه کاهش می‌یابد و این منجر به تنظیم مجدد انتظارات از ظاهر تولید آینده می‌شود. .


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 10 مارس 2023 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

پس از آن که بانک مرکزی انگلیس روز پنجشنبه در واکنش به تورم مداوم افزایش نرخ بهره را افزایش داد، ارز بریتانیا تحت فشار افزایش انتظارات برای سقوط اقتصاد بریتانیا به رکود قرار گرفت.

دلار استرالیا و نیوزلند روز جمعه با پرهیز معامله گران از ارزهای پرریسک تر مواجه شدند.

یورو با 0.57 درصد کاهش به 1.08925 دلار رسید که کمترین میزان در سه روز اخیر در برابر دلار آمریکا است. این ارز که ارز را در برابر شش رقیب اندازه گیری می کند، 0.49 درصد افزایش یافت و به 102.89 رسید.

نیویورک (رویترز) – پس از آن که داده‌های ناامیدکننده فعالیت تجاری از سراسر جهان احساسات ریسک را تضعیف کرد و اظهارات تندروانه بانک‌های مرکزی بر فشار بر ارزهای پرریسک‌تر افزود، دلار در برابر یورو افزایش یافت.

در ارزهای رمزنگاری شده، بیت کوین با افزایش 3.46 درصدی به 30924 دلار به بالاترین میزان در یک سال اخیر رسید، در حالی که نزدیک به 17 درصد افزایش در هفته را تجربه کرد، که بهترین سود هفتگی آن از اواسط مارس است که توسط برنامه BlackRock (NYSE:) برای ایجاد بیت کوین تقویت شده است. صندوق قابل معامله در بورس


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-rises-as-hawkish-central-banks-dent-risk-sentiment-sterling-slips-3111593

داده‌های قبلی در جلسه نشان داد که رشد تجارت منطقه یورو در ماه ژوئن تقریبا متوقف شده است. رکود در تولید عمیق تر شد، در حالی که فعالیت در بخش خدمات غالب بلوک به سختی گسترش یافت، زیرا تقاضای کلی برای اولین بار از ژانویه کاهش یافت.

کیت جوکز، استراتژیست ارشد FX در Societe Generale، «پس از افزایش بیش از حد انتظار نرخ بهره در بریتانیا و نروژ دیروز، بازارها نگران شگفتی‌های افزایش نرخ بهره هستند، و این به دلار کمک کرد، حتی قبل از اینکه آمار PMI اروپا را ببینیم». (OTC:)، در یادداشتی آمده است.

رای گفت: «من فکر می‌کنم نگرانی در مورد چشم‌انداز آینده در حال حاضر بر ریسک‌پذیری تأثیر می‌گذارد و دلار تا حدودی از آن فاصله می‌گیرد.»

داده‌های نظرسنجی روز جمعه نشان داد که فعالیت تجاری ایالات متحده در ماه ژوئن به پایین‌ترین حد در سه ماه اخیر سقوط کرد زیرا رشد خدمات برای اولین بار در سال جاری کاهش یافت و انقباض در بخش تولید عمیق‌تر شد.

از ثاقب اقبال احمد

داده‌های روز جمعه پس از شگفتی‌های افزایش نرخ بهره و اظهارنظرهای تندروانه بانک‌های مرکزی در سطح جهان به دست آمد که نگرانی‌های بازار مبنی بر اینکه سیاست‌گذاران مجبورند سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری را برای مهار تورم، حتی در خطر وارد کردن اقتصادشان به رکود، ادامه دهند، دوباره به دست آورد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز پنجشنبه گفت که بانک مرکزی نرخ های بهره را با “سرعتی دقیق” از اینجا تغییر خواهد داد، اما احتمال کاهش نرخ بهره “به این زودی ها” را رد کرد.

در برابر ین، دلار با 0.44 درصد افزایش به 143.76 ین رسید که قوی ترین سطح آن در بیش از هفت ماه گذشته است. پول ژاپن دوباره تحت فشار قرار گرفته است زیرا بانک ژاپن (BOJ) مواضع فوق‌العاده‌ای را حفظ کرده است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج