سقوط دلار از بالاترین سطح دو ماهه انتظارات نرخ فدرال رزرو در تمرکز توسط Investing.com

همکار او قرار است بعداً در روز سخنرانی کند و احتمالاً پیام جنگ طلبانه دیگری در مورد افزایش هزینه های وام تا زمانی که به طور پایدار کاهش یابد، ارائه دهد.

سیاستگذار بانک مرکزی انگلیس قرار است بعداً در جلسه سخنرانی کند و اگر تأیید کند که 12 هفته گذشته آخرین هفته نبوده است، زیرا بازار کار کماکان و تورم بسیار بالا است، می تواند استرلینگ را افزایش دهد.

قیمت‌های آتی صندوق فدرال رزرو نشان می‌دهد که فدرال رزرو می‌تواند در ماه آینده نرخ‌ها را 25 واحد پایه دیگر افزایش دهد، در حالی که یک هفته پیش فقط 10 درصد احتمال داشت.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز جمعه کاهش یافت، اما در نزدیکی بالاترین رقم دو ماهه باقی ماند زیرا داده‌های قوی نیروی کار و خوش‌بینی که می‌توان از نکول بدهی ایالات متحده جلوگیری کرد، به حفظ سیاست پولی فشرده فدرال رزرو برای مدت طولانی‌تر اشاره کرد.


© رویترز.

0.1% افزایش یافت و به 1.2417 رسید و پس از مقاومت در برابر تقویت یک شبه دلار، اندکی بازگشت.

معاون بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه گفت که او به ویژه نگران افزایش تورم در صنایع خدماتی است.

0.4% افزایش یافت و به 0.6645 رسید، در حالی که 0.1% کاهش یافت و به 7.0295 رسید، در حالی که یوان پیشتر به پایین ترین سطح پنج ماهه خود رسیده بود زیرا این جفت ارز بالاتر از سطح مهم روانی 7 باقی مانده است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-slips-from-twomonth-high-fed-rate-expectations-in-focus-3086327

0.1% افزایش یافت و به 1.0781 رسید، پس از اینکه قیمت های تولید کننده آلمانی در ماه آوریل قوی تر از حد انتظار شد و به انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط آلمان افزایش یافت، از پایین ترین سطح هفت هفته ای جلسه قبل جهش کرد.

آلمان در ماه آوریل 0.3% در ماه آوریل افزایش یافت، در حالی که این رقم سالانه 0.5% بود.

به نظر می‌رسد نگرانی‌ها در مورد بخش بانکی کشور از بین رفته است، و آمارهای تورم اخیراً ثابت مانده است، در حالی که روز پنجشنبه به بازار کار هنوز هم فشرده اشاره می‌کند و تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری را ارائه می‌کنند بیش از حد انتظار کاهش یافته است.

در ساعت 02:55 ET (06:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.2 درصد کاهش یافت و به 103.267 رسید، درست پایین‌تر از بالاترین رقم دو ماهه پنجشنبه 103.630.

این امر باعث شده است که کانون توجهات به شدت بر روی تصمیم گیری در مورد تغییرات نرخ بهره در آینده متمرکز شود.

پس از آن که داده‌ها نشان داد تورم مصرف‌کننده ژاپنی در آوریل به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است، 0.4 درصد کاهش یافت و به 138.11 رسید.

شاخص دلار در این هفته در مسیر رشد کمی کمتر از 1 درصد قرار دارد زیرا اخبار مذاکرات سازنده برای پایان دادن به بن بست سقف بدهی فعلی در واشنگتن، خوش بینی را به دستیابی به توافق افزایش داد، بنابراین از نکول بدهی مضر جلوگیری شد.

تعدادی از مقامات فدرال رزرو در این هفته ابراز نگرانی کرده اند که تورم ایالات متحده به اندازه کافی سریع کاهش نیافته است که به بانک مرکزی اجازه دهد چرخه افزایش نرخ خود را در ژوئن متوقف کند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج