سیستم معاملاتی: روند دوست شماست! – تجزیه و تحلیل و پیش بینی – 27 ژوئن 2023

نمودار زیر نشان می دهد که تعداد بیشتری وجود دارد پیپ ها موجود در جهت روندبر خلاف روند.

با این حال، در واقعیت، همه روندها پایان خواهند یافت. بنابراین، این روند صعودی زمانی که مجموعه ای از اوج ها و نزول های پایین تر ایجاد شود، به یک روند نزولی تبدیل می شود. نمودار زیر نقطه‌ای را نشان می‌دهد که معامله‌گران باید مراقب روند معکوس باشند، زیرا بازار به پایین‌تر از پایین‌ترین سطح قبلی می‌شکند.

چگونه می توان روند را تعیین کرد

توجه به این نکته ضروری است که هیچ قانون خاصی برای شناسایی سطوح بالا و پایین وجود ندارد تا از آنها برای تحلیل روند استفاده شود. ایده این است که واضح‌ترین نمونه‌های یک روند صعودی یا یک روند نزولی را برای معامله انتخاب کنید. بر یافتن یک جفت ارز در چنین روند واضحی اصرار کنید که یک کودک ده ساله بتواند جهت روند را از سراسر اتاق تشخیص دهد. اگر از جهت روند مطمئن نیستید، به جفت بعدی بروید که در آن شناسایی واضح است.

با اشتراک در مورد خطوط روند و سایر موضوعات مرتبط با تجارت اطلاعات بیشتری کسب کنید کانال ما


منبع: https://www.mql5.com/en/blogs/post/753302

معامله گران برتر اعتراف خواهند کرد که یک واحد وجود ندارد استراتژی معاملاتی که نسبت برد صد در صدی دارد. این بیانیه ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما دقیقاً به همین دلیل است که معامله گران باید مراقب هر چیزی باشند که می تواند شانس آنها را برای برنده شدن در معاملات افزایش دهد. یکی از این نامزدها گرایش است.

روند غالب (نزولی) به اندازه ای قوی بود که احتمالاً یک بازنده را بسته به محل قرارگیری توقف ضرر، به برنده تبدیل می کرد.

یک عبارت تجاری محبوب این است که “روند دوست شماست.” این عبارت امتحان خود را پس داده است زیرا روندها برای هر کسی بسیار مهم است طرح معاملاتی. خطوط روند فارکس به دلیل سودمندی و سادگی تقریباً در هر تحلیل نموداری قابل مشاهده است. این مقاله یک راهنمای عمیق در مورد چه چیزی به معامله گران ارائه می دهد خطوط روند هستند، چگونه آنها را ترسیم کنیم و چگونه این را هنگام معامله اعمال کنیم.

چرا دوست شما در تجارت فارکس ترند است؟

این روند نزولی زمانی به یک روند صعودی تغییر می کند که مجموعه ای از اوج های بالاتر و پایین تر شروع به شکل گیری می کنند. تصویر زیر تغییر روند را نشان می دهد.

اگر روند نزولی است، روند نزولی را با جستجوی مجموعه‌ای از اوج‌ها و نزول‌های پایین‌تر در نمودار تأیید کنید. در زیر نمودار یک روند نزولی معتبر وجود دارد.

اگر روند صعودی است، پس جهت را تایید کنید با جستجوی مجموعه ای از اوج های بالاتر و پایین تر در نمودار. یک روند صعودی معتبر مشابه نمودار زیر است.

یادگیری نحوه تجارت در یک دنیای ناقص بسیار مهم است. معاملات روند یک راه ساده برای پوشش دادن است استراتژی عیوب با شناسایی قوی ترین روندها در بازار. همانطور که در زیر مشاهده می شود، حتی اگر معامله گر وارد شود با رشد موقت بازار، یک معامله کوتاه همچنان می تواند کارساز باشد.

توجه کنید که چگونه هر اوج متوالی بالاتر از آخرین و هر پایین بالاتر از آن است که قبل از آن است.

برای تعیین روند، a را بکشید نمودار قیمت در یک جفت ارز انتخابی شما با 100 تا 200 شمع. سپس به این سوال پاسخ دهید که قیمت ها به طور کلی در حال حرکت هستند؟

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج