شاخص قدرت نسبی – تجزیه و تحلیل و پیش بینی – 29 مارس 2023

RSI به عنوان یک “نوسانگر” طبقه بندی می شود زیرا منحنی حاصل بین مقادیر صفر و 100 در نوسان است. این اندیکاتور معمولاً دارای خطوطی در مقادیر “30” و “70” به عنوان سیگنال هشدار است. مقادیر بیش از “85” به عنوان یک وضعیت بیش از حد خرید قوی یا سیگنال “فروش” تفسیر می شود، و اگر منحنی به زیر “15” کاهش یابد، یک وضعیت بیش از حد فروش قوی یا سیگنال “خرید” ایجاد می شود.

فرمول CSR

برنامه های نرم افزاری کار محاسباتی لازم را انجام می دهند و نشانگر RSI را همانطور که در قسمت پایین نمودار زیر نشان داده شده است تولید می کنند:

RSI = 100 – [100/(1 + RS)]

یک دوره از پیش تعیین شده “X” را انتخاب کنید (مقدار استاندارد “14” است، اگرچه مقدار “8” یا “9” حساس تر است.

اندیکاتور RSI در نرم افزار معاملاتی Metatrader4 رایج است و ترتیب فرمول محاسبه شامل این مراحل ساده است:

افزایش شدید تغییرات قیمت می تواند باعث شود که اندیکاتور RSI سیگنال های نادرستی بدهد. عاقلانه است که RSI را با شاخص دیگری تکمیل کنیم. وایلدر همچنین معتقد بود که نقطه قوت این اندیکاتور زمانی آشکار می‌شود که ارزش‌های آن از قیمت‌های رایج در بازار فاصله گرفت.

شاخص RSI از یک منحنی نوسانی تشکیل شده است.

نشانگر RSI توضیح داد – شاخص RSI چیست؟

اندیکاتور «شاخص قدرت نسبی» یا «RSI» یکی از اعضای محبوب خانواده شاخص‌های فنی «نوسانگر» است. J. Welles Wilder RSI را به منظور اندازه گیری تغییرات نسبی که بین قیمت های بسته شدن بالاتر و پایین تر رخ می دهد ایجاد کرد. معامله گران از این شاخص برای تعیین شرایط خرید و فروش بیش از حد، اطلاعات ارزشمند هنگام تعیین سطوح ورود و خروج در بازار فارکس استفاده می کنند.

ارز RSI Scalper برای متاتریدر 4:

محاسبه “RS” = (میانگین دوره های “X” بسته می شود/میانگین دوره های “X” بسته می شود.

ارز RSI Scalper برای متاتریدر 5:


منبع: https://www.mql5.com/en/blogs/post/752284

اگر استاندارد را دوست ندارید RSI، می توانید امتحان کنید ارز RSI Scalper.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج