طلا نرم می شود. پیش بینی تا 13.12.2022


کاهش نرخ تورم در آمریکا راهی مطمئن برای افزایش قیمت طلا است. به اندازه کافی عجیب، دارایی ظاهراً محافظ قیمت در واقع با افزایش تورم کاهش می یابد. دلایل چیست؟ بیایید در مورد آن بحث کنیم و یک HAUUSD طرح معاملاتی

پیش بینی قیمت پایه طلا امروز

به نظر می رسد روند طلا تغییر کرده است. قیمت فلزات گرانبها کاملاً به سیاست پولی پاسخ می دهد. بنابراین، این واقعیت که از ابتدای سال، بانک‌های مرکزی جهان، طبق تحقیقات BofA، نرخ‌های بهره را ۲۷۵ بار افزایش و تنها ۱۳ برابر کاهش داده‌اند، و پنجاه تنظیم‌کننده تصمیم گرفتند یک گام غول‌پیکر ۷۵ واحدی در یک واحد بردارند. جلسه، منجر شد HAUUSD افت 22 درصدی از بالاترین سطح مارس به پایین ترین سطح نوامبر. با این حال، تمایل فدرال رزرو برای کاهش سرعت انقباض پولی باعث افزایش قیمت طلا شد.

2022 به عنوان سال پارادوکس در تاریخ ثبت خواهد شد. پیش از این، این فلز گرانبها به عنوان یک ابزار محافظت از تورم در نظر گرفته می شد. با این حال، زمانی که قیمت ها در حال افزایش بود، طلا در حال کاهش بود. کاهش نرخ بهره در ایالات متحده، گاوهای XAUUSD را تشویق کرد تا روند صعودی خود را تغییر دهند. طلا موقعیت خود را به عنوان یک پناهگاه امن توجیه نکرد. فلز گرانبها همراه با شاخص های سهام سقوط کرد و عملکرد یک دارایی امن را به دلار آمریکا منتقل کرد. همبستگی منفی طلا با دلار و بازدهی خزانه داری باقی ماند.

دینامیک طلا و دلار آمریکا

منبع: بلومبرگ

در واقع، طلا به واکنش فدرال رزرو به قیمت های بالا حساس است تا به خود تورم. در حالی که بانک مرکزی آماده بود اقتصاد را قربانی کند تا بالاترین قیمت‌ها را در چند دهه اخیر کاهش دهد. HAUUSD به دنبال بازار سهام ایالات متحده کاهش یافت و بازدهی خزانه داری افزایش یافت. هنگامی که جروم پاول خطرات دوجانبه و امید به فرود نرم را اعلام کرد، همه چیز تغییر کرد.

اکنون سهام و اوراق قرضه در جهت مخالف حرکت می کنند. وقتی همه چیز بد است، سرمایه گذاران اوراق قرضه می خرند و بازده آنها کاهش می یابد. وقتی همه چیز خوب باشد، تقاضا برای دارایی های پرخطر افزایش می یابد. چنین روندی نشان می دهد که سرمایه گذاران در حال حاضر بیشتر بر رکود متمرکز شده اند تا تورم. هر چه سریعتر بیاید، بیشتر ادامه می یابد و هر چه عمیق تر شود، طلا بالاتر می رود. بر اساس پیش‌بینی SaxoBank، با ادامه ورود پول به بازار فلزات گرانبها از بازار ارزهای دیجیتال، این فلز گرانبها باید در سال 2023 به 3000 دلار افزایش یابد.

به گفته گلدمن ساکس، طلا نسبت به بیت کوین ابزار بهتری برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری است. در برابر شرایط سخت مالی مقاومت بیشتری دارد و کمتر سوداگرانه است.

XAUUSD به تغییرات قیمت دلار آمریکا و حرکت در بازدهی خزانه‌داری واکنش نشان می‌دهد. علاوه بر این، تورم همراه با سرعت انقباض پولی فدرال رزرو در حال کاهش است. بنابراین، قیمت طلا باید به افزایش خود ادامه دهد، مگر اینکه قیمت های مصرف کننده ایالات متحده دوباره شروع به رشد کند.

HAUUSD طرح معاملاتی امروز

گزارش CPI ایالات متحده تعیین خواهد کرد HAUUSD روند. اگر تورم کمتر از 7.3 درصد مورد انتظار کاهش پیدا کند، می‌توان به ورود طولانی‌مدت‌ها با اهداف 1815 و 1830 توجه کرد. در غیر این صورت، اگر نرخ رشد قیمت بالاتر از 7.4 درصد باشد، ممکن است تا سال‌های 1777 و 1772 فروخته شود.

نمودار قیمت XAUUSD در حالت زمان واقعی

محتوای این مقاله منعکس کننده نظر نویسنده است و لزوماً بیانگر موضع رسمی LiteFinance نیست. مطالب منتشر شده در این صفحه فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده است و نباید به عنوان ارائه مشاوره سرمایه گذاری برای اهداف دستورالعمل 2004/39/EC در نظر گرفته شود.

به این مقاله امتیاز دهید:

{{ارزش}} ( {{count}} {{title}} )
منبع: https://www.litefinance.org/blog/analysts-opinions/gold-goes-soft-forecast-as-of-13122022/

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج