علیرغم بازگشت، وسعت گسترش خدمات هنوز کند شده است – Wells Fargo

PMI سرویس ISM که در روز جمعه منتشر شد، نشان داد که این شاخص دوباره به بالای 50 رسید و در محدوده توسعه یافتگی قرار گرفت. تحلیلگران ولز فارگو خاطرنشان می‌کنند که تنها پس از یک ماه زیر 50 سال، خدمات ISM دوباره به سمت توسعه بازگشت. با این حال، آنها هشدار می دهند که وسعت گسترش خدمات هنوز کند شده است.

نقل قول های کلیدی:

«در حالی که ما به راحتی می‌توانیم برخی از نقاط ضعف را در این گزارش برطرف کنیم، حرکت‌های ماه به ماه در ISM می‌تواند نوسان داشته باشد و وسعت گسترش کاهش یافته است.»

اکثر مؤلفه‌های ISM بهبود یافته‌اند، به طوری که معیار فعالیت تجاری با افزایش 6.9 امتیازی به 60.4 و سفارش‌های جدید مطابق با سطح شاخص پس از ثبت انقباض در دسامبر، 15.2 واحد افزایش یافت. سفارشات جدید اکنون با بالاترین سطح ثبت شده در 12 ماه گذشته مطابقت دارد، که نشان می دهد فعالیت در بخش خدمات همچنان ادامه دارد.

کاهش مشکلات عرضه نیز تا حدودی به نفع فشار قیمت است. شاخص قیمت‌های پرداختی در سطح 67.8 همچنان در حال گسترش است، اما در چهار ماه متوالی گذشته کاهش یافته است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-despite-the-rebound-the-breadth-of-services-expansion-has-still-slowed-wells-fargo-202302031630

«کاهش سرعت فعالیت خدمات تا پایان سال گذشته، اکنون بیشتر شبیه به یک حرکت کوتاه به نظر می رسد تا شروع یک رکود پایدار در این بخش. این حداقل بر اساس آخرین انتشار خدمات ISM است که نشان می دهد شاخص پس از افت موقت به زیر 50 در دسامبر با 6.0 امتیاز به 55.2 رسیده است.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج