قیمت طلا در بحبوحه ضعف دلار به 1960 دلار رسید

67٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر.


منبع: https://www.forexcrunch.com/gold-price-breaks-1960-amid-dollars-weakness/

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد معاملات خودکار هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران معاملات روزانه هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

اعتبار بخشیدن به شکست ممکن است رشد بیشتر را اعلام کند. اولین هدف صعودی با خط میانه بالایی چنگال صعودی (uml) نشان داده می شود.

از نظر فنی، XAU/USD بالاتر از نقطه محوری هفتگی 1957 دلار تثبیت شد. اکنون به بالای خط میانه بالایی (UML) چنگال نزولی پریده است که نشان دهنده مقاومت دینامیکی عمده است.

دلار آمریکا همچنان تحت فشار نزولی قوی قرار دارد. بنابراین یک افت عمیق تر باید فلز زرد را مجبور کند در کوتاه مدت بالاتر بپرد.

آزمایش UML و نقطه محوری هفتگی ممکن است یک حرکت صعودی جدید را اعلام کند. یک شکست معتبر می تواند یک روند صعودی معنی دار را از طریق خط میانه بالایی (uml) و بالاتر از R1 هفتگی (1976) فعال کند.

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

علاوه بر این، داده های ایالات متحده متفاوت بود. شاخص‌های نرخ بهره‌برداری از ظرفیت، تولید صنعتی، ادعاهای بیکاری، قیمت‌های واردات، و شاخص‌های شاخص تولید فدرال فدرال فیلی داده‌های ضعیفی را گزارش کردند.

امروز بانک ژاپن سیاست پولی را بدون تغییر رها کرد. نرخ سیاست BOJ همانطور که انتظار می رفت در -0.10% باقی ماند. علاوه بر این، CPI نهایی منطقه یورو و CPI هسته نهایی مطابق با انتظارات بودند.

بعداً، Prelim UoM Consumer Sentiment نشان‌دهنده یک رویداد پر تأثیر است و انتظار می‌رود در ژوئن به 60.1 امتیاز در مقابل 59.2 امتیاز در دوره گزارش قبلی برسد.

قیمت طلا در آخرین جلسه نیویورک ضررهای ناشی از FOMC را کاهش داد. قیمت این فلز در زمان نگارش 1966 دلار است.

در کوتاه مدت، سوگیری تا زمانی که بالای خط میانه چنگال صعودی (ml) باشد صعودی باقی می ماند.

شاخص انتظارات تورمی Prelim UoM نیز منتشر خواهد شد. داده های بهتر از حد انتظار ایالات متحده می تواند دلار را از نزول نجات دهد و می تواند دوباره XAU/USD را پایین بیاورد. از سوی دیگر، داده های ضعیف ایالات متحده باید قیمت طلا را افزایش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا: تعصب صعودی

نمودار ساعتی قیمت طلا
نمودار ساعتی قیمت طلا

  • سوگیری تا زمانی که بالای خط میانه (ml) باقی بماند صعودی است.
  • داده های ایالات متحده باید در اواخر امروز اقدامات بیشتری را انجام دهند.
  • خط میانه بالایی (uml) نشان دهنده اولین هدف است.

اساساً، XAU/USD پس از بانک مرکزی اروپا به سمت بالا رفت. همانطور که انتظار می رفت، نرخ اصلی بازپرداخت از 3.75 درصد به 4.00 درصد افزایش یافت.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج