قیمت طلا (XAU/0 USD به طرز ظریفی در آستانه هفته پرفروش


قیمت طلا، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

طلا پیش بینی: خنثی

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشتر بخوانید: بانک مرکزی کانادا با افزایش سرعت 25 بیت در ثانیه، اسلایدهای USD/CAD در حال حرکت است

به نظر می رسد که قیمت طلا هفته را با افزایشی به پایان برساند، اما این حرکت را می توان چیزی جز قانع کننده توصیف کرد. این فلز گرانبها در بیشتر هفته بین قیمت 1940 تا 1970 دلار در نوسان بود زیرا ادامه قیمت گذاری احتمالات افزایش نرخ برای فدرال رزرو ایالات متحده بر تلاش برای بهبودی طلا تاثیر می گذاشت.

بزرگترین شوک به بازارها در این هفته توسط بانک مرکزی استرالیا و بانک کانادا وارد شد که بازارها را با افزایش 25 واحدی در ثانیه به دلیل ادامه نگرانی ها در مورد فشار قیمت ها شگفت زده کردند. این موضوع باعث شد تا فعالان بازار احتمال چاپ CPI داغ از ایالات متحده را در روز سه‌شنبه، یک روز قبل از تصمیم فدرال رزرو، بررسی کنند. چاپ داغ CPI ممکن است مسائل را برای فدرال رزرو پیچیده تر کند و ممکن است عدم اطمینان بیشتری را به جلسه اضافه کند. آیا فدرال رزرو از RBA و BoC پیروی خواهد کرد و در حال حاضر صعود خواهد کرد یا مسیر توقف “هاوکیش” را طی خواهد کرد؟

پیشنهاد شده توسط زین وودا

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

هفته پیش رو، CPI ایالات متحده و نشست FOMC غالب است

از منظر نوسان، فعالان بازار بدون شک از وضعیت اقتصادی سنگین در هفته پیش رو استقبال خواهند کرد. فدرال رزرو در مسیر رو به جلو کاملاً دودسته باقی می ماند و احتمالاً بحث ها و بحث های شدیدی در مورد اینکه آیا نیاز به توقف یا افزایش 25 واحدی دیگر است وجود دارد. اخیراً نشانه‌های کوچکی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است اقتصاد شروع به کندی کند، با این حال رشد دستمزدها با افزایش بیکاری در ماه می در 0.3 درصد ثابت باقی ماند. چاپ NFP با این حال برآوردها را در مورد آنچه که شاهین های فدرال رزرو احتمالاً به عنوان مهمات در نشست روز چهارشنبه استفاده خواهند کرد، شکست. تپش قابل توجهی از برآوردهای داده‌های CPI ایالات متحده می‌تواند احتمال افزایش قیمت را نشان دهد و پیشنهادات دلاری قبل از نشست FOMC آغاز شود که می‌تواند مانع تلاش قیمت طلا به سمت مرز 2000 دلار شود.

داده های تاریخی CPI اصلی

image1.png

منبع: DailyFX

اگرچه داده‌های ایالات متحده در هفته آینده بر روند کار تسلط خواهند داشت، اما ما داده‌های خرده‌فروشی در خارج از چین را نیز داریم. با توجه به ادامه ابهامات پیرامون اقتصاد چین، این اعداد همچنین می‌توانند بار دیگر ترس‌های رکودی را برانگیزند و می‌توانند شاهد بازگشت پناهگاه امنی باشند که می‌تواند به این فلز گرانبها کمک کند تا مسیر خود را افزایش دهد.

همه چیز در نظر گرفته می شود که این هفته در حال شکل گیری یک هفته محوری برای کل بازارها است، در حالی که تأثیر آن بر دلار آمریکا به ویژه می تواند تأثیرات بلندمدتی بر قیمت طلا داشته باشد و نوعی جهت را ارائه دهد.

تقویم اقتصادی برای هفته پیش رو

هفته پیش رو در تقویم، دست کم پرفروش است و میزبان جلسات بانک مرکزی پیشرو است. با این حال، ما به طور خاص بر روی داده‌های ایالات متحده و چین متمرکز شده‌ایم و در این زمینه، ما پنج انتشار داده‌های با رتبه‌بندی بالا و تعداد زیادی از انتشار داده‌های با رتبه‌بندی متوسط ​​در Docket داریم.

در اینجا پنج رویداد با ریسک بالا برای هفته آینده در تقویم اقتصادی وجود دارد که می تواند بر قیمت طلا تأثیر بگذارد:

image2.pngتصویری حاوی متن، اسکرین شات، فونت، شماره توضیحات به طور خودکار تولید می‌شودتصویری حاوی متن، اسکرین شات، قلم، خط توضیحات به طور خودکار تولید می‌شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید

پیشنهاد شده توسط زین وودا

چشم انداز فنی

نمودار هفتگی XAUUSD به نظر می رسد در مسیر چاپ یک بسته doji باشد که با توجه به بلاتکلیفی که در اکثر هفته شاهد بودیم مناسب است. به نظر می رسد شمع هفتگی بالاتر از ناحیه حمایت تبدیل شده مقاومتی 1950 دلار بسته شود. عدم پیگیری بسیاری از حرکات مشاهده شده در این هفته می تواند به دلیل نوسانات کم بازار باشد و جالب است که ببینیم آیا در صورت بازگشت نقدینگی، اقدام مشابهی در قیمت انجام می دهیم یا خیر.

XAU/دلار آمریکا نمودار هفتگی – 9 ژوئن 2023

image5.png

منبع: TradingView

به یک بازه زمانی روزانه کاهش می‌یابد و می‌توانیم بلاتکلیفی این هفته را با یک شمع فراگیر نزولی و بلافاصله با بسته شدن شمع فراگیر صعودی ببینیم. قیمت بین MA 50 و 100 روزه باقی می ماند و دومی دو بار در این هفته حدود 1940 دلار پشتیبانی می کند.

حرکت به سمت هفته جدید و محدوده بین 1940 تا 1970 دلار کلیدی باقی می ماند، زیرا شکست در هر جهت می تواند شاهد افزایش سرعت به سمت سطوح حمایت یا مقاومت اصلی باشد. شکست صعودی دسته 1970 دلاری باید با MA 50 روزه در 1990 دلار پیش از تلاش مجدد برای رسیدن به مارک روانی 2000 دلار مقابله کند.

شکست نزولی حمایت 1940 دلاری و MA 100 روزه می تواند منجر به سقوط آزاد قیمت طلا شود، زیرا تا سقف 1900 دلار امکان حمایت فوری نداریم. با توجه به اقدامات متضاد قیمت اخیر، تحمل یک سوگیری از نقطه نظر فنی دشوار است، در حالی که بلاتکلیفی دائمی در مورد جلسه FOMC و عدم اطمینان در مورد تصویر کلان جهانی، من را بی طرف می‌گذارد، زیرا هفته‌ای را که نوید یک هفته پرفروش را می‌دهد، خنثی می‌کند.

XAU/USD نمودار روزانه – 9 ژوئن 2023

image6.png

منبع: TradingView

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-gold-weekly-forecast-gold-xau-usd0-prices-delicately-poised-heading-into-blockbuster-week-20230610.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج