ممکن است رالی کابلی پیش از انتشار آمار تورم در بریتانیا متوقف شود


GBP قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

شما چه نوع معامله گر هستید؟ اکنون در آزمون DailyFX شرکت کنید

بیشتر بخوانید: پیش‌بینی هفتگی طلا: برک‌آوت نمی‌تواند آغاز شود زیرا تکنیک‌ها سیگنال‌های مختلط فلش ​​می‌کنند

کابل در روز جمعه هفته گذشته متوقف شد، زیرا یک بازگشت خفیف دلار آمریکا، گاوها را در محدوده 1.3150 نگه داشت. صبح امروز تا اینجای کار، عملکرد متفاوت قیمت با نزولی را در جلسه آسیایی به همراه داشته است که تحت الشعاع فشار مجدد به 1.3100 پس از اوپن لندن قرار گرفته است.

داده های تورم انگلستان، دلار آمریکا و فصل درآمد

هر گونه تلاشی برای بهبود شاخص دلار (DXY) در این نقطه مبهم باقی مانده است و شاخص امروز صبح با یک دوره جدید فشار فروش مواجه است. فدرال رزرو آمریکا پیش از نشست 26 ژوئیه وارد دوره خاموشی شده است، در حالی که از نظر ریسک رویداد قابل توجهی در این هفته وجود ندارد. این می تواند روی دلار قبل از نشست FOMC تاثیر بگذارد زیرا درآمد ایالات متحده در این هفته در مرکز توجه قرار دارد.

تورم بریتانیا همچنان رویداد ریسک بزرگ برای هفته ای است که مربوط به کابل است و با توجه به داده های میانگین درآمد هر دو شامل. و به استثنای جوایز افزایش یافته بود علاقه بیشتری به چاپ آینده وجود دارد. من به عنوان یک نمونه انتظار داشتم که تورم تا حد زیادی به دلیل قیمت انرژی کاهش یابد که می تواند با افزایش دستمزدها جبران شود. اگر این اتفاق بیفتد، تورم بریتانیا می‌تواند در حال حاضر ثابت بماند، علی‌رغم اصرار فرماندار اندرو بیلی و بانک مرکزی انگلستان (BoE) مبنی بر اینکه انتظار می‌رود تورم در سه‌ماهه سوم و چهارم سال 2023 به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد. تنها زمان نشان خواهد داد که آیا فرماندار بیلی درست می‌گوید یا خیر. آیا BoE برای بقیه سال 2023 مشکل بزرگ تری دارد و به سال 2024 نگاه می کند.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

فصل درآمدهای ایالات متحده از روز جمعه به رهبری سهام بانکی آغاز شد که تا حد زیادی بالاتر از تخمین ها بود و حال و هوای کلی بازار را در آستانه آخر هفته نسبتاً خوشبین نگه داشت. انتشار سود فردا ادامه می یابد و بانک های آمریکا و مورگان استنلی کارها را با درآمدهای مثبت این هفته آغاز کردند که احتمالاً دارایی های ریسک را پشتیبانی می کند و ترس از رکود را از بین می برد. درآمد می تواند محرک اصلی احساسات برای هفته آینده باشد.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای درآمد خود، از تقویم درآمد DailyFX دیدن کنید

چشم انداز فنی و افکار نهایی

GBPUSD در روز جمعه از بالاترین سطح چند ماهه پایین تر از دسته 1.3100 عقب نشینی کرد. جلسه آسیایی شاهد کاهش به سمت منطقه 1.3050 قبل از بازگشت به سطح 1.3100 بود زیرا DXY همچنان به مبارزه ادامه می دهد. امروز شاهد اقدامات متفاوتی از قیمت‌ها تاکنون بوده‌ایم و چیزی که می‌تواند تا پایان روز ادامه داشته باشد، زیرا فعالان بازار به دنبال راهنمایی در مورد حرکت بعدی جفت‌ها از خرده‌فروشی ایالات متحده و داده‌های تورم بریتانیا هستند.

GBP/USD نمودار روزانه

نموداری از توضیحات بازار سهام به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

شمع روزانه جمعه به عنوان یک نوار داخلی نزولی بسته شد که به نزولی بیشتر اشاره می کرد. اینکه آیا فروشندگان می توانند قیمت ها را به زیر سطح روانی 1.3000 قبل از انتشار داده های تورم در بریتانیا برسانند یا نه، نامشخص است زیرا فشار خرید مطمئناً در جریان است.

سطوح کلیدی که باید مراقب باشید:

سطوح پشتیبانی:

  • 1.3000
  • 1.2875
  • 1.2800 (آزمون مجدد خط روند بالا)

سطوح مقاومت:

  • 1.3150 (YTD High)
  • 1.3250
  • 1.3360

داده های احساسات مشتری IG

معامله‌گران خرده‌فروشی IGCSshows در حال حاضر در GBPUSD کوتاه هستند و 72 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های SHORT دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که GBPUSD ممکن است قبل از ادامه روند صعودی، از یک عقب‌نشینی کوتاه لذت ببرند.

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای نمودار تحلیل تکنیکال

اکنون درباره تجزیه و تحلیل فنی بیشتر بدانید

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-gbp-usd-price-forecast-cable-rally-may-stall-ahead-of-uk-inflation-data-20230717.html

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج