نشست FOMC: آخرین صعود؟

اجماع تقریباً متفق القول وجود دارد فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش خواهد داد در پایان نشست FOMC فردا. بنابراین، آنچه می تواند بازارها را به حرکت درآورد، کمی پیچیده تر است. بیانیه همراه پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، می تواند برای عملکرد بازارها تعیین کننده باشد. و پس از آن روز بعد، اطلاعات کلیدی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده منتشر می شود.

همه نگاه ها به سپتامبر است

سناریوی پایه این است که فدرال رزرو پیش بینی خود از افزایش نرخ بهره را بعد از این افزایش دهد. بسیار بسیار بعید است که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را بیش از این پیش بینی کند، زیرا این امر مستلزم افزایش متوالی خواهد بود. و تورم در حال کاهش بوده است.

چرا کارها را ادامه دهید؟

اگرچه درست است که تورم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اما هنوز در محدوده هدف قرار ندارد. سایر بانک‌های مرکزی متوقف شده‌اند و پس از بازگشت دوباره تورم مجبور به راه‌اندازی مجدد شدند. فدرال رزرو به شدت نگران “اعتبار” خود در کاهش تورم است و بسیار مایل است از شروع مجدد افزایش ها اجتناب کند.

باز کردن حساب زنده


منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/07/fomc-meeting-the-last-hike

نتیجه نهایی برای بازار احتمالا این است که لفاظی برای افزایش در ماه سپتامبر چقدر قوی است. برخی استدلال کرده‌اند که فدرال رزرو می‌خواهد اکنون دو افزایش متوالی را انجام دهد تا آن را به پایان برساند و سپس آن را ادامه دهد. برخی دیگر به سمپوزیوم جکسون هول اشاره می کنند که در «تعطیلات» ماه اوت برگزار می شود. به طور معمول، این زمانی است که فدرال رزرو با جهت گیری سیاست جدید سازگار می شود. این بدان معناست که فدرال رزرو این بار می تواند به خصوص در زبان پیش بینی خود مبهم باشد و نوسانات بیشتری به بازارها بدهد.

تجارت اخبار مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

اگر منصف باشیم، برخی از افراد در فدرال رزرو نیز موافق هستند. 4 عضو از 16 عضو FOMC انتظار دارند که نرخ ها تا فردا بدون تغییر باقی بماند. سرمایه گذاران مشتاق خواهند بود ببینند که آیا این عدد با انتشار ماتریس نقطه-نقطه تغییر می کند یا خیر. افزایش این انتظار که فدرال رزرو مجدداً صعود نکند، طبیعتاً به‌عنوان یک امر غیرعادی تلقی می‌شود.

فوتر وبلاگ برنامه موبایل EN

جایی که شگفتی ها نهفته است

به خصوص با توجه به اینکه برآورد فعلی در بین اقتصاددانان این است که اقتصاد همچنان در حال رشد است. تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم 1.8٪ پیش بینی می شود، نسبت به 2.0% در سه ماهه اول کمی کاهش یافته است. پیش بینی های خود فدرال رزرو رشد سالانه 2.4 درصدی تولید ناخالص داخلی را نشان می دهد. که هنوز هم فضا را برای سفت شدن می دهد. به خصوص با قوی ماندن بازار کار.

موضوع دیگر فقط مربوط به این نیست که آیا افزایش خواهد داشت یا خیر، بلکه زمان آن است. اقتصاددانان نگران این هستند که پیاده روی تهاجمی فدرال رزرو، اقتصاد را در برابر رکود آسیب پذیر کرده است. پس از «پرش» از افزایش نرخ بهره در آخرین جلسه، فدرال رزرو می‌تواند اکنون نرخ‌ها را افزایش دهد و سپس دوباره توقف کند. این بدان معناست که نرخ بهره در ماه سپتامبر افزایش نمی یابد، اما در نوامبر افزایش می یابد. نرخ پایانی یکسان است، اما نرخ آهسته‌تر افزایش را می‌توان به‌عنوان یک «اعتدال» توسط بازارها تلقی کرد.

مسئله اصلی، بار دیگر، تفاوت دیدگاه ها بین بازار و فدرال رزرو است. پس از آخرین جلسه FOMC، فدرال رزرو اعلام کرد که در سال جاری 2 افزایش نرخ دیگر وجود خواهد داشت که نرخ پایانه را تا 5.50 درصد افزایش می دهد. از سوی دیگر، بازار بر این باور است که فدرال رزرو امسال فقط یک بار دیگر افزایش خواهد یافت، که فردا خواهد بود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج