نظرسنجی رویترز توسط رویترز: دلار کانادا با توجه به اوج نرخ بهره: دلار کانادا افزایش یافت

بانک مرکزی آمریکا در تلاش برای کاهش تورم، نرخ بهره معیار خود را از مارس 350 واحد پایه افزایش داده و به 3.75 درصد رسانده است.

از ابتدای سال 2022، این شاخص در برابر دلار آمریکا بیش از 7 درصد تضعیف شده است و تقریباً تمام این کاهش از اواسط آگوست رخ داده است.

معیارهای ارزش منصفانه شامل برابری قدرت خرید (PPP) یا نرخ مبادله ای است که قدرت خرید ارزهای جداگانه را برابر می کند.

صندوق بین المللی پول PPP USD-CAD را 1.25 برآورد می کند که بیش از 8 درصد قوی تر از سطح فعلی آن است.

ابی عمودونبی، اقتصاددان ارشد گفت: «پیش‌بینی ما برای ضعیف‌تر شدن دلار (ایالات متحده) در سال 2023 در برابر ارزهای اصلی، زیرا فدرال رزرو چرخ دنده‌ها را تغییر می‌دهد و تلگراف پایان چرخه انقباض خود را اعلام می‌کند، و چشم‌انداز رشد بهتر در کانادا باید دلار کانادا را تقویت کند. در گروه خدمات مالی PNC (NYSE:).

بر اساس پیش‌بینی میانه 35 تحلیل‌گر ارزی که از 1 تا 6 دسامبر مورد بررسی قرار گرفتند، در مقایسه با پیش‌بینی نوامبر 1.36، این ارز طی سه ماه 1.1 درصد به 1.35 دلار آمریکا یا 74.07 سنت آمریکا افزایش خواهد یافت.

سپس انتظار می رفت که در یک سال به 1.30 تقویت شود.

ژائو موری گفت، در کنار یک مسیر باثبات‌تر برای نرخ‌های بهره ایالات متحده، «باید به افزایش نرخ بهره به ارزش منصفانه کمک کند».


© رویترز. عکس فایل: یک سکه دلار کانادا، که معمولا به عنوان “Loonie” شناخته می شود، در این تصویر تصویری که در 23 ژانویه 2015 در تورنتو گرفته شده است، نشان داده شده است. پس از اینکه داده های CPI کانادا افزایش نشان داد، دلار کانادا در برابر دلار آمریکا در روز جمعه تقویت شد.

جی ژائو موری، تحلیلگر بازار در شرکت مونکس کانادا می گوید: بازگشایی چین به دنبال قرنطینه های سختگیرانه ناشی از کووید، رشد جهانی، تقاضای کالا و احساسات ریسک را افزایش می دهد.

اقتصاد کانادا با نرخ سالانه 2.9 درصد در سه ماهه سوم رشد کرد که بسیار قوی تر از آن چیزی است که تحلیلگران و بانک مرکزی کانادا انتظار داشتند.

(برای سایر داستان های نظرسنجی ارز خارجی رویترز در دسامبر:)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/canadian-dollar-seen-higher-as-analysts-eye-peak-interest-rates-reuters-poll-2959158

بازارهای پول انتظار دارند حداقل یک چهارم درصد دیگر انقباض در زمانی که بانک برای تعیین سیاست در روز چهارشنبه تشکیل جلسه دهد.

کانادا صادرکننده عمده کالاها از جمله نفت است. آنها از سطح اوج خود در سال جاری عقب نشینی کرده اند، اما اقدامات چین برای کاهش محدودیت های همه گیر می تواند چشم انداز تقاضا را بهبود بخشد.

تورنتو (رویترز) – نظرسنجی رویترز نشان داد که با کاهش محدودیت‌های ناشی از کووید-19 و کاهش بالقوه فدرال رزرو، کمپین افزایش نرخ بهره، دلار کانادا در سال آینده افزایش خواهد یافت.

نوشته فرگال اسمیت

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج