نظرسنجی رویترز توسط رویترز: دلار کانادا با توجه به اوج نرخ بهره: دلار کانادا افزایش یافت

بازارهای پول انتظار دارند حداقل یک چهارم درصد دیگر انقباض در زمانی که بانک برای تعیین سیاست در روز چهارشنبه تشکیل جلسه دهد.

از ابتدای سال 2022، این شاخص در برابر دلار آمریکا بیش از 7 درصد تضعیف شده است و تقریباً تمام این کاهش از اواسط آگوست رخ داده است.

معیارهای ارزش منصفانه شامل برابری قدرت خرید (PPP) یا نرخ مبادله ای است که قدرت خرید ارزهای جداگانه را برابر می کند.

جی ژائو موری، تحلیلگر بازار در شرکت مونکس کانادا می گوید: بازگشایی چین به دنبال قرنطینه های سختگیرانه ناشی از کووید، رشد جهانی، تقاضای کالا و احساسات ریسک را افزایش می دهد.

کانادا صادرکننده عمده کالاها از جمله نفت است. آنها از سطح اوج خود در سال جاری عقب نشینی کرده اند، اما اقدامات چین برای کاهش محدودیت های همه گیر می تواند چشم انداز تقاضا را بهبود بخشد.

ابی عمودونبی، اقتصاددان ارشد گفت: «پیش‌بینی ما برای ضعیف‌تر شدن دلار (ایالات متحده) در سال 2023 در برابر ارزهای اصلی، زیرا فدرال رزرو چرخ دنده‌ها را تغییر می‌دهد و تلگراف پایان چرخه انقباض خود را اعلام می‌کند، و چشم‌انداز رشد بهتر در کانادا باید دلار کانادا را تقویت کند. در گروه خدمات مالی PNC (NYSE:).

(برای سایر داستان های نظرسنجی ارز خارجی رویترز در دسامبر:)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/canadian-dollar-seen-higher-as-analysts-eye-peak-interest-rates-reuters-poll-2959158

ژائو موری گفت، در کنار یک مسیر باثبات‌تر برای نرخ‌های بهره ایالات متحده، «باید به افزایش نرخ بهره به ارزش منصفانه کمک کند».

سپس انتظار می رفت که در یک سال به 1.30 تقویت شود.

بر اساس پیش‌بینی میانه 35 تحلیل‌گر ارزی که از 1 تا 6 دسامبر مورد بررسی قرار گرفتند، در مقایسه با پیش‌بینی نوامبر 1.36، این ارز طی سه ماه 1.1 درصد به 1.35 دلار آمریکا یا 74.07 سنت آمریکا افزایش خواهد یافت.


© رویترز. عکس فایل: یک سکه دلار کانادا، که معمولا به عنوان “Loonie” شناخته می شود، در این تصویر تصویری که در 23 ژانویه 2015 در تورنتو گرفته شده است، نشان داده شده است. پس از اینکه داده های CPI کانادا افزایش نشان داد، دلار کانادا در برابر دلار آمریکا در روز جمعه تقویت شد.

نوشته فرگال اسمیت

بانک مرکزی آمریکا در تلاش برای کاهش تورم، نرخ بهره معیار خود را از مارس 350 واحد پایه افزایش داده و به 3.75 درصد رسانده است.

صندوق بین المللی پول PPP USD-CAD را 1.25 برآورد می کند که بیش از 8 درصد قوی تر از سطح فعلی آن است.

تورنتو (رویترز) – نظرسنجی رویترز نشان داد که با کاهش محدودیت‌های ناشی از کووید-19 و کاهش بالقوه فدرال رزرو، کمپین افزایش نرخ بهره، دلار کانادا در سال آینده افزایش خواهد یافت.

اقتصاد کانادا با نرخ سالانه 2.9 درصد در سه ماهه سوم رشد کرد که بسیار قوی تر از آن چیزی است که تحلیلگران و بانک مرکزی کانادا انتظار داشتند.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج