نوسانات بازار و نحوه حرکت در آن

برای به حداقل رساندن این خطرات، آگاهی از جریان مهم است روندهای بازار، با احتیاط سرمایه گذاری کنید و از دستورات توقف ضرر برای محدود کردن ضررهای احتمالی در صورت لزوم استفاده کنید. علاوه بر این، همه معامله‌گران باید ابزارهایی را که معامله می‌کنند قبل از به خطر انداختن سرمایه خود بدانند و قبل از انجام معامله، یک برنامه خروج داشته باشند.

عواملی وجود دارد که بر آنها تأثیر می گذارد نوسانات فارکس:

از سوی دیگر، برای معامله گرانی که به دنبال به حداکثر رساندن بازده خود هستند، بازارهای با نوسان کم می توانند پیشنهادی پرخطر باشند زیرا تمایل دارند بازدهی قابل توجهی پایین تری نسبت به بازارهای پر نوسان ارائه دهند. با این حال، کسانی که تحمل ریسک مناسبی دارند ممکن است این فرصت ها را بیش از حد جذاب بدانند که نمی توان از آنها گذشت. یک معامله گر قبل از ورود به هر بازاری باید این ریسک ها را بشناسد و سود احتمالی آنها را در مقابل خطرات احتمالی بسنجید.

اندازه گیری نوسانات هر ابزار خاص می تواند کار دشواری باشد. با این حال، چندین روش برای ارزیابی نوسانات یک ابزار وجود دارد.

جنگ‌های تجاری می‌توانند با ایجاد اختلال در میلیاردها تراکنش مالی، بازار را به آشوب بکشند. ارزهای درگیر در یک درگیری همیشه در معرض خطر نوسانات هستند.

👉 اگر می خواهید دعوت نامه ای برای وبینارهای زنده، ایده های معاملاتی، استراتژی معاملاتی و مقالات فارکس با کیفیت بالا دریافت کنید، در خبرنامه ما ثبت نام کنید.

بازار ارز به دلیل نوسانات خود شناخته شده است، اما این لزوما به معنای نوسانات شدید قیمت نیست. برعکس – از آنجایی که این بازار یکی از نقدشونده ترین بازارهای موجود با سطح بالایی از خریداران و فروشندگان است که دائماً معامله می کنند، قیمت ارز تمایل دارد فقط با افزایش های کوچک حرکت کند.

نوسانات در بازار فارکس

متداول ترین ابزار برای تعیین نوسانات یک ابزار اندازه گیری انحراف استاندارد آن است که اندازه گیری تعداد قیمت ها از میانگین آنها در بازه های زمانی مناسب اندازه گیری می شود.

نتیجه

اگر می خواهید در بازارهای بی ثبات معامله کنید، پس وضعیت خود را درک کنید خطر اول اشتها اگر سناریوهای پرخطر باعث ناراحتی شما می شود، ممکن است تجارت در این بازارها برای شما مناسب نباشد. با این حال، اگر پاداش‌های بالقوه تغییرات سریع بازار برای شما جذاب است و استراتژی مناسبی در دست دارید – فرصتی عالی در انتظار شماست.
منبع: https://the5ers.com/navigating-market-volatility/

ما برخی از اصول اساسی در مورد نوسانات بازار فارکس را بررسی خواهیم کرد – بنابراین اگر تصمیم دارید مهارت های خود را توسعه دهید، شروع به کاوش در آن با ما کنید.

نوسانات بازار

سرمایه گذاری منظم و استراتژیک در طول زمان، حتی در زمان رکود در بازار، می تواند منجر به سود بلندمدت شود. با بهره‌گیری از کاهش قیمت‌ها با مشارکت‌های منظم، می‌توانید دارایی‌های بیشتری را به دست آورید که مزایای بیشتری را در آینده به همراه دارد.

چگونه از نوسانات زیاد/کم بهره ببرم؟

همانطور که می بینید، معامله در بازارهایی با نوسانات بالا یا پایین با ریسک زیادی همراه است. هنگامی که نوسانات بازار بالا باشد، قیمت ها می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی به شدت نوسان کنند. این می تواند به معنای دستاوردهای بزرگ باشد. با این حال، به دلیل سرعت و بزرگی تغییرات قیمت، پتانسیل زیان های عظیم را نیز به همراه دارد. معامله گران به دنبال موقعیت های کوتاه تر هنگام معامله در دوره‌های نوسان شدید، باید به این موضوع توجه داشته باشید.

ما را دنبال کنید: 👉یوتیوب 👉 لینکدین 👉 اینستاگرام 👉 توییتر 👉 TradingView

عوامل ژئوپلیتیک

معامله گران روزانه با نوسانات بالا در بازارها رشد می کنند، زیرا شانس بیشتری برای به دست آوردن سریع سودهای بزرگ را فراهم می کند. با این حال، این همچنین به معنای پذیرفتن خطرات بیشتر از ضررهای بزرگتر در صورت حرکت بازار در برابر آنها است.

خطرات تجارت در بازارهای با نوسان زیاد/کم

به عنوان یک معامله گر منضبط، می توانید از نوسانات بازار استفاده کنید. بیایید به 3 نکته ای که باید در حین معاملات در طول نوسانات در نظر بگیرید، نگاهی بیاندازیم:

متنوع بمانید

دولت ها و رهبران سیاسی از تأثیر تصمیمات خود در مورد توافق نامه ها یا سیاست های تجاری مصون نیستند. در حالی که درجه خاصی از نوسانات بازار می تواند برای معامله گران مفید باشد، عدم اطمینان طولانی ناشی از رویدادها (به عنوان مثال، جنگ) تأثیر نامطلوبی بر اعتماد سرمایه گذاران دارد.

نقدینگی بازار

👉 ما را از دست ندهید ایده های معاملاتی فارکس

زمانی که بازار غیرقابل پیش بینی است، معامله گران اغلب روی آن تمرکز می کنند استراتژی های کوتاه مدت به منظور تضمین سود سریع و کاهش ریسک. این معمولاً شامل هدف گذاری برای سودهای سریع به جای سرمایه گذاری بلندمدت است.

به طور مرتب سرمایه گذاری کنید

چگونه می توانم بالا یا پایین بودن نوسان یک ابزار خاص را اندازه گیری کنم؟

نوسانات نشانه واضحی از ترس در بازار است و زمانی که عدم اطمینان حاکم باشد، می تواند تغییرات شدیدی را در قیمت ها به دلیل حتی جزئی ایجاد کند. خبرها و رویدادها. به این ترتیب، نوسانات قیمت به شدت غیرقابل پیش‌بینی می‌شوند، بدون اینکه هیچ راهی برای پیش‌بینی تا کجا پیش بروند.

تجارت با نوسانات بالا

👉 برای بررسی ما اینجا را کلیک کنید برنامه های تامین مالی

در طول نوسانات بازار، تنوع کلیدی است. حتی زمانی که زمان‌های سختی است و بازار به‌طور غیرقابل پیش‌بینی نوسان می‌کند، مهم است که ترکیب دارایی‌های خود را بر این اساس برای نتایج بهینه ارزیابی و تنظیم کنید.

استراتژی های کوتاه مدت را در نظر بگیرید

در مجموع، نوسانات عامل بسیار مهمی است که باید در هنگام معامله در نظر گرفت. با درک اینکه چگونه کار می کند و چه چیزی باعث آن می شود، ابزار و ایمنی بیشتری را برای تجارت فعال در بازار فارکس با پلتفرم هایی مانند The5ers یا کارگزارانی که می توانید از آنها استفاده کنید بررسی معاملات xm.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج