هفته پیش رو – آرامش ناآرام

دلار استرالیا به سمت پایین‌تر می‌رود زیرا کاهش مصرف، از توقف نرخ حمایت می‌کند. داده‌ها نشان می‌دهد که خانوارها با کاهش شدید خرده‌فروشی در فوریه کمتر از انتظارات، سیاست‌های پولی سخت‌تر را احساس می‌کنند. از آنجایی که قرار است تاثیر کامل نرخ‌های بهره بالاتر در چند ماه آینده اعمال شود، تعدیل بیشتری در هزینه‌های مصرف‌کننده انتظار می‌رود. این به RBA اجازه می دهد تا توقف در افزایش نرخ را توجیه کند. عدم اطمینان در سیستم مالی جهانی می تواند عامل دیگری باشد که ممکن است بانک مرکزی را وادار کند در نشست آوریل خود باقی بماند. 0.6770 مقاومت تازه و 0.6500 نزدیکترین حمایت است.

NZDUSD جلوتر از جلسه RBNZ کنار می رود


رمضان پاورقی EN

AUDUSD به عنوان RBA می لغزد تا سفت شدن را متوقف کند

دلار نیوزلند پیش از چشم انداز سیاست RBNZ تثبیت می شود. انتظارات تورمی کوتاه مدت بالای 5.5 درصد و بالاتر از استاندارد RBNZ باقی مانده است. با توجه به تورم نزدیک به بالاترین سطح سه دهه اخیر و بسیار بالاتر از هدف 2 درصد، زمان می‌برد تا نرخ‌های بهره محدودکننده از طریق سیستم جادویی خود را اعمال کنند. سوال این است که آیا سیاستگذاران صبر کافی برای نشستن دارند؟ اکنون داده‌های قیمت مصرف‌کننده باید شواهد ملموسی از روند نزولی نشان دهد، در غیر این صورت، طبق گفته اقتصاددان ارشد بانک، بانک مرکزی باید اقدامات بیشتری انجام دهد. این جفت پیشنهادات بیش از 0.6090 پیدا کرده است و 0.6370 اولین مانع است.

XAUUSD در حالی افزایش می یابد که معامله گران از عدم اطمینان جلوگیری می کنند

S&P 500 با شروع به بازیابی اعتماد سرمایه گذاران، ضررهای خود را پس می گیرد. پس از اینکه First Citizens BancShares سپرده‌ها و وام‌های بانک سیلیکون ولی را جمع‌آوری کرد، احساسات بازار نشانه‌های تثبیت بیشتری را مشاهده کرد و از فرار بانکی و سرایت احتمالی در سراسر صنعت جلوگیری کرد. مداخلات سریع فدرال رزرو و خزانه داری یادآور این است که مقامات به عنوان آخرین راه حل وام دهنده باقی می مانند و حسی از تجارت معمول را به بازار القا می کنند زیرا به نظر می رسد نوسانات به محدوده طبیعی خود بازگشته است. سهام مالی در حال نقاهت و ریسک اشتها ممکن است به شاخص کمک کند تا جایگاه از دست رفته را بازیابی کند. 3800 یک تکیه گاه محکم و 4180 یک مقاومت کلیدی است.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد AUD با Orbex آزمایش کنید

باز کردن حساب زنده

منبع: https://www.orbex.com/blog/en/2023/03/the-week-ahead-uneasy-calm

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج