هنر نمودار: پخش گرایش به طلا (XAU/USD).

XAU/USD به دسته روانشناختی 2000 دلاری نزدیک می شود که با 100 و 200 SMA نمودار 4 ساعته و اصلاح فیبوناچی 61.8 درصدی صعودی ماه می مطابقت دارد. همچنین خیلی دور از انتهای کانالی که ما مشاهده کرده ایم نیست.

یک معامله طولانی در مارک 2000 دلار، نسبت ریسک مناسبی را به همراه خواهد داشت، به خصوص اگر استاپ های خود را دقیقاً زیر کانال قرار دهید و به اوج XAU/USD در ماه می نزدیک به 2070 دلار بپردازید.

اگر معامله‌گران XAU/USD تصمیم بگیرند که این جفت ارز را در یک محدوده نگه دارند، پیش از اینکه طلا خریداران بیشتری را ببیند، می‌توانیم شاهد حرکت به سطح 1970 دلار باشیم.

به دنبال تنظیمات کالا برای تجارت هستید؟

اگر مدتی است که قیمت طلا را تماشا کرده‌اید، می‌دانید که طلای نقطه‌ای از اواسط ماه مارس که XAU/USD از سطح 1810 دلار خارج شد، دلار آمریکا را نابود کرده است.

نگاهی به قیمت طلا در نزدیکی منطقه حمایت از روند کلیدی بیندازید:

طلا (XAU/USD) 4 ساعته

طلا (XAU/USD) 4 ساعته نمودار بر اساس تلویزیون

با این حال، قبل از خرید مانند فردا، باید توجه داشته باشید که 100 و 200 SMA به نظر می رسد که در حال صاف شدن هستند، که نشان دهنده کاهش سرعت حرکت روند صعودی است.

شما چی فکر میکنید؟ XAU/USD به کدام سمت خواهد رفت؟


منبع: https://www.babypips.com/trading/forex-charts-2023-05-12

در واقع، XAU/USD از اواخر ماه مارس در داخل یک کانال صعودی قابل مشاهده معامله می‌شود.

آیا حشرات طلا می توانند جشن را در چند روز آینده ادامه دهند؟

و سپس واگرایی صعودی در چهارچوب زمانی 4 ساعته وجود دارد زیرا Stochastic به سطح «اشباع فروش» عمیق‌تری می‌رسد در حالی که قیمت به پایین‌ترین حد خود می‌رسد.

من گوچو!

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج