هنر نمودار: WTI Crude Oil (USOIL) Range Break-and-test Play

به نظر می‌رسد که داده‌های ضعیف تولید ناخالص داخلی چین تا کنون در این هفته بر فضای ریسک تأثیر گذاشته است، بنابراین نفت خام ممکن است در عقب ماندگی قرار داشته باشد. با این حال، سایر کاتالیزورهای اقتصادی سطح بالا مانند آمار خرده فروشی ایالات متحده یا داده های تورم از بریتانیا و نیوزلند ممکن است بر احساسات گسترده بازار تأثیر بگذارند، پس مراقب باشید!


منبع: https://www.babypips.com/trading/forex-charts-2023-07-18نفت خام هفته گذشته توانست از محدوده مقاومت خود در حدود 73.50 دلار در هر بشکه خارج شود!

قیمت به سقف نزدیک به 77.50 دلار در هر بشکه رسید و اکنون به سمت مناطق حمایتی نزدیک می رود. ابزار اصلاح Fib نشان می دهد که خریداران بیشتری ممکن است منتظر ورود به کجا باشند.

به طور خاص، سطح 38.2 درصد در 73.48 دلار در هر بشکه است که ممکن است برای کنترل ضرر کافی باشد. اگر چنین باشد، نفت خام می تواند راه خود را به سمت نوسان بالا و فراتر از آن باز کند.

از این گذشته، Stochastic در حال حاضر شرایط فروش بیش از حد یا فرسودگی را در بین فروشندگان نشان می دهد. به نظر می رسد که نوسانگر آماده چرخش به سمت بالاتر است، که نشان دهنده بازگشت احتمالی فشار صعودی به زودی است.

اجازه دهید تنظیمات را در چارچوب زمانی 4 ساعته به شما نشان دهم.

نمودار 4 ساعته نفت خام WTI (USOIL).آیا شکست محدوده نفت خام WTI را از دست داده اید؟

نفت خام WTI (USOIL) 4 ساعته نمودار بر اساس تلویزیون

ممکن است در این عقب نشینی سریع هنوز شانسی برای گرفتن رالی داشته باشید!

با این حال، شکست زیر این محدوده، کالا را به محدوده خود بازگرداند، و احتمالاً حتی باعث حرکت به سمت پایین در 67.11 دلار در هر بشکه خواهد شد.

همچنین، SMA 100 بالاتر از SMA 200 است تا تأیید کند که سطوح پشتیبانی بیشتر از شکستن احتمال دارد باقی بماند. میانگین متحرک نزدیک به 61.8% Fib در 71.05 دلار در هر بشکه است تا بر استحکام آن به عنوان یک کف افزوده شود.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج