هنر نمودار: WTI Crude Oil (USOIL) Range Break-and-test Play

نفت خام WTI (USOIL) 4 ساعته نمودار بر اساس تلویزیون

با این حال، شکست زیر این محدوده، کالا را به محدوده خود بازگرداند، و احتمالاً حتی باعث حرکت به سمت پایین در 67.11 دلار در هر بشکه خواهد شد.

از این گذشته، Stochastic در حال حاضر شرایط فروش بیش از حد یا فرسودگی را در بین فروشندگان نشان می دهد. به نظر می رسد که نوسانگر آماده چرخش به سمت بالاتر است، که نشان دهنده بازگشت احتمالی فشار صعودی به زودی است.

ممکن است در این عقب نشینی سریع هنوز شانسی برای گرفتن رالی داشته باشید!

به نظر می‌رسد که داده‌های ضعیف تولید ناخالص داخلی چین تا کنون در این هفته بر فضای ریسک تأثیر گذاشته است، بنابراین نفت خام ممکن است در عقب ماندگی قرار داشته باشد. با این حال، سایر کاتالیزورهای اقتصادی سطح بالا مانند آمار خرده فروشی ایالات متحده یا داده های تورم از بریتانیا و نیوزلند ممکن است بر احساسات گسترده بازار تأثیر بگذارند، پس مراقب باشید!


منبع: https://www.babypips.com/trading/forex-charts-2023-07-18

همچنین، SMA 100 بالاتر از SMA 200 است تا تأیید کند که سطوح پشتیبانی بیشتر از شکستن احتمال دارد باقی بماند. میانگین متحرک نزدیک به 61.8% Fib در 71.05 دلار در هر بشکه است تا بر استحکام آن به عنوان یک کف افزوده شود.

اجازه دهید تنظیمات را در چارچوب زمانی 4 ساعته به شما نشان دهم.

نمودار 4 ساعته نفت خام WTI (USOIL).

به طور خاص، سطح 38.2 درصد در 73.48 دلار در هر بشکه است که ممکن است برای کنترل ضرر کافی باشد. اگر چنین باشد، نفت خام می تواند راه خود را به سمت نوسان بالا و فراتر از آن باز کند.

نفت خام هفته گذشته توانست از محدوده مقاومت خود در حدود 73.50 دلار در هر بشکه خارج شود!

قیمت به سقف نزدیک به 77.50 دلار در هر بشکه رسید و اکنون به سمت مناطق حمایتی نزدیک می رود. ابزار اصلاح Fib نشان می دهد که خریداران بیشتری ممکن است منتظر ورود به کجا باشند.

آیا شکست محدوده نفت خام WTI را از دست داده اید؟

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج