واگرایی سیاست ها بر ین فشار می آورد

68٪ از حساب های سرمایه گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید ریسک بالای از دست دادن پول خود را بپذیرید یا خیر

سرمایه گذاران مجموعه ای از داده ها را از ایالات متحده دریافت خواهند کرد، از جمله گزارش تولید ISM، صورتجلسات جلسه FOMC و داده های شغلی ماهانه. تمرکز روی صورتجلسه فدرال رزرو و گزارش مشاغل خواهد بود. صورتجلسه نشان می دهد که چه چیزی در آخرین تصمیم سیاستی رخ داده است و سرنخ هایی در مورد آینده ارائه می دهد.

ثاقب اقبال یک تحلیلگر بازار، تاجر صندوق سرمایه گذاری و مربی است که از سال 2011 با تجزیه و تحلیل و محتوای آموزشی خود به صنعت خدمت می کند. نویسنده در معرض بازارها و موسسات مالی مختلف قرار دارد. او به‌خاطر بررسی‌های معاملات روزانه‌اش و تحلیل‌های بازه زمانی متعدد شهرت دارد.

مشاهده همه پست های ثاقب اقبال


منبع: https://www.forexcrunch.com/usd-jpy-weekly-outlook-policy-divergence-weighing-on-the-yen/

از سوی دیگر، گزارش مشاغل نشان خواهد داد که آیا تقاضا در بازار کار همچنان بالا است یا خیر. فدرال رزرو برای کاهش تقاضا، به ویژه در بازار کار، نرخ ها را افزایش داده است. بنابراین، خواندن بالاتر از حد انتظار می‌تواند انتظارات برای تشدید سیاست‌های بیشتر توسط فدرال رزرو را افزایش دهد.

چشم انداز فنی هفتگی USD/JPY: حرکت صعودی به شدت رسید، خرس دوباره ظاهر شد.

چشم انداز فنی هفتگی USD/JPY
نمودار روزانه USD/JPY

اقتصاد ایالات متحده پس از انتشار داده های مثبت در مورد بازار مسکن، اعتماد مصرف کننده و سفارشات کالاهای بادوام، انعطاف پذیری نشان داد. اخبار مثبت بیشتری در مورد تولید ناخالص داخلی و ادعاهای اولیه بیکاری در ایالات متحده وجود داشت. این گزارش ها انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تقویت کرد.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگزاران تجارت هوش مصنوعی هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

چشم انداز هفتگی USD/JPY صعودی است زیرا واگرایی سیاست پولی احتمالاً ین را تحت فشار فروش قوی نگه می دارد.

فراز و نشیب USD/JPY

اکنون به دنبال تجارت فارکس هستید؟ در eToro سرمایه گذاری کنید!

USD/JPY هفته صعودی را پشت سر گذاشت که ارزش دلار قوی تر شد. پس از انتشار چندین گزارش اقتصادی خوش بینانه از سوی ایالات متحده، دلار تقویت شد.

ثاقب اقبال

علاوه بر این، پاول این هفته فرصت سخنرانی داشت. او عزم فدرال رزرو برای کاهش تورم با افزایش حداقل دو بار در سال جاری را تکرار کرد.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوایز فارکس هستید؟ راهنمای دقیق ما را بررسی کنید-

USD/JPY به بالاترین حد خود نزدیک به سطح مقاومت کلیدی 145.01 در نمودار روزانه رسیده است. قیمت بسیار بالاتر از 22-SMA معامله می شود. در عین حال، RSI در منطقه بیش از حد خرید قرار دارد که نشان دهنده حرکت صعودی شدید است. با این حال، این ممکن است به خرس‌ها اجازه دهد تا زمانی که گاوها نفس می‌کشند، دوباره ظاهر شوند و حرکت اخیر را دنبال کنند.

در حال حاضر، خرس ها از سطح کلیدی 145.01 خارج شده اند. یک عقب نشینی احتمالاً 22-SMA را قبل از بازگشت گاوها دوباره آزمایش می کند. قابل ذکر است که قیمت در روند صعودی به 22-SMA احترام گذاشته است. هر بار که SMA را مجدداً آزمایش کرده است، بالاتر رفته است. بنابراین، گاوها احتمالا سطح مقاومت 145.01 را مجدداً آزمایش خواهند کرد.

از سوی دیگر، BOJ همچنان مغرور است و واگرایی سیاست بین ایالات متحده و ژاپن را افزایش می دهد. این به ضعف ین در هفته گذشته کمک کرد.

رویدادهای کلیدی هفته آینده برای USD/JPY

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج