وزیر دارایی روسیه: افزایش کسری بودجه 2 درصدی تولید ناخالص داخلی به نفت و گاز بستگی دارد

در آغاز جنگ اوکراین، روسیه در مجموع 15 اوراق قرضه بین‌المللی با ارزش اسمی حدود 40 میلیارد دلار داشت که تقریباً 20 میلیارد دلار آن در اختیار صندوق‌های سرمایه‌گذاری و مدیران پول خارج از روسیه در آن زمان بود.

(رویترز) – آنتون سیلوانوف وزیر دارایی روز جمعه گفت: پیش بینی روسیه مبنی بر کسری بودجه سال 2023 که بیش از 2 درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) نخواهد بود، همچنان به قوت خود باقی است اما تا حد زیادی به درآمدهای نفت و گاز بستگی دارد.

اینترفاکس گفت: “تاکنون این معیارها تغییری نکرده اند، اما اینکه بگوییم دقیقاً 2٪ خواهد بود، این به معنای ارائه تخمین های نادرست است. ممکن است انحرافاتی در یک جهت و جهت دیگر وجود داشته باشد. بیایید ببینیم چه اتفاقی برای درآمدهای نفت و گاز خواهد افتاد.” به نقل از او گفت.

او گفت: «البته این اوراق قرضه روبلی خواهند بود، اما ویژگی‌های آن‌ها (با اوراق قرضه یورو) تفاوتی ندارد و گفت‌وگو با فعالان بازار در حال انجام است.

این وزیر همچنین گفته است که روسیه تا پایان سال مبادله اوراق قرضه مستقل یورو را با اوراق قرضه خزانه OFZ به روبل آغاز خواهد کرد. او گفت که اوراق قرضه یورو صادر شده توسط هر دو شرکت و دولت جایگزین خواهد شد.

روسیه سال گذشته برای اولین بار پس از انقلاب بلشویکی، پس از اینکه خزانه داری آمریکا عملاً از پرداخت این کشور به عنوان بخشی از تحریم ها برای مجازات حمله به اوکراین جلوگیری کرد، اوراق قرضه بین المللی خود را نکول کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/russian-finance-minister-hitting-budget-deficit-of-2-of-gdp-depends-on-oil-and-gas–agencies-3067870


© رویترز. عکس فایل: آنتون سیلوانوف وزیر دارایی روسیه در جلسه مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) در سن پترزبورگ، روسیه در 16 ژوئن 2022 شرکت می کند. رویترز/آنتون واگانوف
درآمدهای انرژی روسیه تحت تأثیر تحریم های غرب از جمله سقف قیمت نفت قرار گرفته است، اگرچه سیلوانوف گفت که درآمدهای غیر انرژی به خوبی حفظ شده است.

او نگفت که دولت چگونه به مسائل حقوقی مربوط به تغییر شرایط دارندگان اوراق قرضه رسیدگی خواهد کرد.

توسط رضا خانتاراج

رضا خانتاراج